Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton felcseréli a nappalt...

Folyton felcseréli a nappalt az éjszakával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám. 2 hetes korában kezdődött a dolog, amikor hasfájós lett. Hamar kiderült, hogy a tejfehérje okozza, így diétázok, hogy ne bántsa (100% anyatejes). Nappal sűrűn ébresztem, próbálom érdekessé tenni a nappalt, sokat foglalkozni vele. Az éjjelt nyugalmassá, sötétté teszem. Próbálom tartani a napirendet. És mégis éjjel akar ébren lenni. Minden altatás egy gyötrelem, éjjel 2 körül sikerül ágyba dugni, akkor is még 10-15 percet sír, mire elalszik és onnantól kezdve alszik délután 3-4ig. Enni felkel,ébren tartani szinte lehetetlen.

Nagyon kétségbe vagyok már esve.


2018. jan. 3. 11:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt csak apránként lehet megoldani. Délután kelteném egyre korábban, este meg hátha alszik korábban akkor. Apránként, mondjuk 20-30 perc. 3 hónapos baba mellett nem tudom mennyire lehet bízni abban, hogy az idő megoldja. Nekem a kicsi túl korán alszik el és örülök, hogy az óraátállítást sikerült nagy nehezen kialakitani, hogy átlagban háromnegyed 6-ig tudjuk húzni a fürcsit. És fél éves, hónapok óta ez van.

Te is látod, hogy hirtelen nagyot nem lehet alakítani a babád napján, talán a nagy alvása legvégén ennyire nem ájulna csak így be. Meg ők nagyon érzékenyek, ha hirtelen több órára fent is tudnád tartani, túl fáradt lenne és lehet az alvása is tönkremenne, egész nap nyűgös lenne, ez is több idő, mire megoldódik. Nekem a nagyobb gyerekem már délután 2-kor nekikezdett az éjszakai alvásnak és én ébren tartottam. Mikor 5 fele felkelt enni, nem hagytam 7-ig aludni. 2,5 hónapos volt. Igaz a reggel az reggel lett de éjjel óránként felkelt, nappal állandóan kézben volt, ezt nem így kellett volna csinálni. Majdnem 4 hós volt, mikor rendeződött a rossz alvása és az egész napos nyűglődése 2 átaludt nap után.

2018. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!