Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit egyen? Már majdnem 2...

Mit egyen? Már majdnem 2 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást Sajnos azt veszem észre hogy sok minden hasfájást okoz a babámnál.

Figyelt kérdés

Banán

Őszibarack

Sütőtök

Paradicsomos burgonya

Ma adtam neki banánt és rá 2 óra múlva nagyon sírt lehetséges hogy már a banán?

Ezeket bébi ételként vettem


Persze szoktam neki én is főzni

Amiktől nem fájt

Borsó

Répa

Alma

Miket adhatnék még neki

Tegnap már három üvegnek megfelelő pürét evett meg ..

De egész nap csak nem ehet répát meg almát..

meg a répáról azt hallottam nem lehet minden nap..


Fél éves mellette cicizik. de sajnos már nincs elég tej ezért kezdtük a hozzátáplálást .


Esetleg Ha ebédre pürét kap uzsonárra tejpépet a többi étkezésre anyatejet az megfelelő lehet neki


2018. jan. 5. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korán kezdted, ahhoz képest sokmindent próbáltál. És mennyiségileg is sokat adsz neki. Lassíts!

Én is próbálkoztam, kisfiamnál 4 hósan majd még 2x 6 hós korig de még akkor is fájt a hasa mindentől amit adtam neki (alma, répa, mivel mást el se fogadott). Majd 7 hós korban érett meg a dologra. Kislányomnál 5 hósan próbáltam de fájt a hasa krumpli és alma után is. 2 hét szünet aztán megint próbáltam, klasszikus hasfájás nem volt, viszont éjszaka sokszor kelt és pukizott is illetve nem emészti meg. Már 6 hós, majd hétfőn elkezdem megint szépen lassan, kíváncsi vagyok megérett-e rá.


Igen amúgy 2 óra elég a hasfájásnak. Még fél óra is de néha meg csak órák múlva jön, bár az enyémek addig is furcsák, gyanúsan nyugisak vagy nem is tudom hogy mondjam.

2018. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Hat hónapos , és már napi három üveg bébiételt eszik, meg paradicsomos krumplit.

Most kellene kezdeni a hozzátáplálást!

Nem vágod, hogy azért fáj a hasa mert még éretlen az emésztőrendszere? Vagyis éretlen volt két hónappal ezelőtt amikor elkezdted tönkretenni?

Ha nincs tej, akkor a tápszer ...

2018. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell annyira sietni, 6 hónaposan még csak ismerkednie kéne az ízekkel. Én ebben a korban almát, barackot, sütőtököt, krumplit, répát adtam, kb. egy hónapig ezeket variáltam csak egymással. Almát kaphat akár mindennap tízóraira, ha azt bírja. Tejpépet is kaphat.
2018. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez így szerintem is gyors, pedig mi is korán kezdtük, 5 hónaposan, de szép lassan csináltuk, gondolom alkati kérdés is ez, mert a lányomnak semmitől nem fáj a hasa, 2-szer eszik kaját, gyümölcs és zöldségpürét, 7 hós, másfél, ritkán 2 üveg bébiételt eszik meg, elvileg most lehetne harmadik étkezést bevezetni, de legtöbbször tápszert kap, azt szereti a legjobban.

Amit leirtál, abból a borsó a legdurvább, nálunk az édesburgonya vált be nagyon.

2018. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs elég tejed, tápszert adj neki. Nem véletlenül fáj a hasa, baromira gyorsan haladsz! Akkor is, ha nem egyformák a gyerekek. Paradicsomos krumpli meg borsó...

Ne váltsd ki ilyen gyorsan az étkezéseket, 6 hósan egyet elég még csak. A többi anyatej, tápszer.


Szóval válaszolva, ennyi idôsen nem kell többfélét adnod neki, sôt!

2018. jan. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!