Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg köteles vagyok beenged...

Tényleg köteles vagyok beengedni a védőnőt?

Figyelt kérdés
Járok tanácsadásra a gyerekorvosunkhoz,aki nem a körzeti,mert az egy sintér.Ennek ellenére a területi védőnő állandóan hívogat,hogy látni szeretné a gyereket.A férjem kijelentette,hogy ha Ő itthon van nem jöhet be a lakásba!Amúgy szörnyű egy nő!Mindenki utálja!

2018. jan. 11. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Tök mindegy hogy ki mit gondol róla.

Ha nem engeditek be, hívhatja a végrehajtó szerveket és akkor rosszabbul jártok.


A védőnői látogatás nem miattatok van hanem a baba testi-lelki egészsége miatt. Mármint ezeknek a felügylete miatt.

Nem barátkozni kell velük.

2018. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Bár ha van félnivalótok, akkor persze hogy nem akarjátok beengedni...
2018. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs félnivalónk,csak sík hülye a nő és még azt se tudja hány hnapos a fiam,vagy hogy hívják!De köszi,hogy a kérdésre nem válaszoltál.
2018. jan. 11. 16:25
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
okádék az egész új gyermekvédelmi törvény.Hogy képzelik,hogy kötelező jelleggel a nyakunkba sózzák a védőnőt? de ha már a nyakunkba sózzák,akkor az a minimum,hogy szabadon lehessen védőnőt választani ahogy gyerekorvost is.
2018. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Próbáljátok megbeszélni vele, hogy ti mentek. Sajnos kötelező járni hozzá.

Taktika... Elmész, ő megnézi, kérdez akkor te felelsz. 10-15 percet ki lehet bírni. Ha okoskodik vagy olyat mond ami Szerinted hülyeség számolj magadban háromig és bólogatni kell.

Feleslegesen vitatkozni nem éri meg. Amíg kicsi addig viszonylag gyakori azután évente 1 találkozás van.

2018. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen ez a bajom nekem is!A másik védőnő aranyos,okos,jól informált,de sajnos nem hozzá tartozunk!
2018. jan. 11. 16:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a jó,hogy már 9 hós lesz a fiam és úgy tudom,csak 1 éves korig kell ez a sűrű nézegetés
2018. jan. 11. 16:34
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Védönöi rendszer már 100 éves. Szóval túlságosan nem túl új.

A védönöi szolgáltatást lelehet mondani hívatalosan, addig a védönönek igazán nagy feleösége van a gyermek jólétével kapcsolatban.

Ha nem megy ki hozzátok, ha nem láthatja a babát, és a babával bármi történik(pl éheztetés évente 1-2 gyerek direkt éheztetésben hal bele) akkor öt ugyan úgy bünrészességgel elcsukják mint titeket.

Szóval beengedni kötelességed, de ha még sem akarod, akkor van hívatalos módja ezt lemondani. Bemész a városházára és kéred ezt...


A védönö Mo-n nem csak egészségi felmérést tesz, hanem ö az aki a szociális részét is nézi. Vagy is ha a babának nincsen megfelelö környezet vagy a baba veszélynek van kitéve akkor ugye kötelessége tenni valamit(gyámügyet ).


Egyébként én sem kedveltem a védönömet(másodikat), de nekem semmi bajom nem volt, hogy kb 3x megnézte a babát, aztán többet nem jött. Ö is megtette a munkáját, és én is azt a 3x10 percet kibírtam vele.

2018. jan. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy már nem lehet lemondani. Azt tudom én is tanácsolni, hogy bólogass, aztán csinálj mindent úgy, ahogy jónak látod.
2018. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy a férjed kijelentette, hogy ha ő otthon van, a védőnő nem mehet? Nálatok diktatúra van? Tűrsz és bólogatsz a csodás ötleteihez?

A védőnő a munkáját végzi, ez van neki előírva. Nem ő találta ki hogy házhoz megy, és nem is jó kedvében teszi ezt. Ha maga a személye nem szimpatikus, hát akkor így jártál. Talán kibirod azt a pár alkalmat.

Ha még mégsem, akkor biztos jobban fog tetszeni a kedves uradnak ha a gyámügy megy szemlére, és felméréseket csinál majd éveken át. Mivel ha nem vagy együtt működő a védőnővel, akkor ezt jelenteni fogja. Hidd el, ha ők mennek sokkal rosszabbul jársz.

2018. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!