Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok szuper érzékeny...

Írnátok szuper érzékeny kisbabák anyukái néhány bíztató sort? Ti hogy/mit csináltok (azon kívül, hogy ezt túl kell élni), tapasztalat stb?!

Figyelt kérdés
Kicsi fiam jan.24.-én tölti a 3. hónapot és eddig feladta a leckét a család minden tagjának. Erősen hasfájós baba volt (ez kb. 8-9 hetes korára el is múlt), ezért a görcsök, pukik, büfik miatt iszonyú sokat hurcoltuk. Ölbebaba is lett belőle. Alapjába véve rettentően sírós még mindig. Gyakran nyügös. Rendszertelenül alszik nappal is hiába próbáltunk kialakítani napirend(szerűséget)et, egyszerűen szimplán nem ment. Nappal 40 perc a plafon hogy alszik, de ez inkább 30. Babakocsiban prímán elvan, bár nem tudom mennyire alszik mélyen, de jönnek a nagy minuszok, kint se tudunk egyáltalan vagy csak kicsit majd lenni... Az esti lefekvés hát mit nr mondjak... körülményes. Van, hogy 2-2.5 óra hogy eppen valamennyire mélyebb álomba szenderül, addig sétálni kell. A helyzet az, hogy minden megoldás csak ideig óráig tűnik jónak, aztán megunja és változtatni kell. Próbáltam féléberen letenni 2 - 3 napig működött, aztán a kudarc ellenére 4 napig folytattam, de feladtam, mert már annyira sírt, hogy a nyugtatással órak mentek el. Próbáltunk sok mindent - lehet ez is baj, már nem tudom. Azt se, hogy ha testkozelségre vágyik, miert nem érem el azt, hogy legalább rajtam szuper nyugodt legyen.
2018. jan. 13. 06:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%

Az én fiam dettó ilyen volt. Na most ha te nyűgös és ideges vagy ő is! Azt tudod ugye? Többemberes baba, úgy hivják a sok figyelmet igénylő baba. Már eléggé bepánikoltál szerintem. Kicsit ülj le és nyugodj meg.

Az én gyermekeimnél 3 féle dolog jött be.

a lányom 3.5 éves most őt este 7.30 22óráig ringattam az ölembe ülve.Mindig ritmusra emeltem a lábam.

Egyik gyereknél se álltam mert hiznak és egyre nehezebben bírja az ember.

a fiam most lesz 2 éves nála a védőnő tanácsát kővettem elis csősztem az egészet. 3 óránként keltettem enni kicsiként. Őt 20 percig kellett fognom mozdulatlanul ülve és nagyon hirtelen és gyorsan letenni. Így is úgy is 3 óránként valamikor 2 óránként kelt. Most jelzem és 2 éves lesz februárba.....

A legkisebb gyermekem 7 hónapos. őt 30 -40 percig kell fognom ülve az ölembe hogy elaldujon. Majd éjszaka mikor kel már oda rakott tápszert kell adnom neki mert hirtelen nagyon sír.

mindengyik gyerek teázott. Mecsek baby teát adok-adtam. Nagyon szuper!

a fiamat kivéve a 2 lány mellettem aludt/alszik a kiságyba úgy hogy a kiságy fele levan szedve és odavan toljva a nagyágyhoz. Sokkal jobban alszik így mint még kisebb korában magába a kiságyba.

Tanácsként a saját gyermekeimet tudtam csak irni mert én is magamtól tanultam meg. Magam kisérleteztem.

Nappal nálunk egyik gyereknél sincs és volt alvás. Néha napján a legkisebb elalszik 20-20 percre de ennyi. a fiam egyáltlán nem alszik nappal a lányom úhyszintén. Hát ők ilyenek. Próbáltam mesét, lehúzott redőnyt, mindent! éneket! udvart előtte mindent. Semmi nem jött be.

Amikot megyünk valahova kocsival akkor alszanak! de nem benzinelhetek folyton 1-2 óra alvásért.

Én úgy alakítottam hogy mindent velem csinálnak. Tergetnek, porszívoznak, stb....amit más akkor csinál mikor alszanak. Én velük. Megszoktam.

Az éjszakák jelenleg!

a nagylányom mindig medve alvó volt ha ugye lement ez a pár órás ritmusra ringatás. Azóta is. 8-830 kozt elalszik és reggelig húzza.

A fiam jelenleg 5 óránként kel. De most beteg így van hogy 20 percenként. Cumit adok és ida fekszem mellé. Ez időben egy jó 30 perc.

A kicsi lányom nem változott mivel még csak 7 hó apos. Elalszik 8 óra fele kel 9.30 fele majd éjfél vagx 1 óra eszik és alszik a 20-30 perc fogás után.

Kérdezz bátran ha valami nem tiszta!


üdv: 3 gyerek anyukája

2018. jan. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Még -20 fokban is ki lehet menni levegőzni, ez ne tántorítson el. Itthon még -10 se lesz. A levegőzés kell.

Lányom 8 (!) hónapos koráig volt hasfájós, nálunk az adamo hinta adott nyugodt perceket.

2018. jan. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Ajanlom az Edesanyak szakertoi csoportot a facebookon, ott szakemberek valaszolnak a kerdesekre, nekem is segitettek.


En nem szupererzekenynek hivom a gyerekem, hanem nagy testkozel-igenyunek, aki hangosan es egyertelmuen jelez, ha valami nem jo neki, ez kesobb majd elony lesz. Hasonlo kerdeseket feltettem en is, miutan az elso idoszak szinte folyamatos hordozassal telt, szo szerint 6-8 orat hordoztam. Az alvasban sokat segitett, hogy megtanult fekve szopizni, igy legalabb akkor nem kellett hurcolni. A masik, ami rengeteg segitseget jelentett az egy fittnesslabda, mert azzal ugy erzekelte, mikor raultem, es pattogtam vele, mintha setalnek, igy kevesebbet kellett vele menni. A harmadik az igeny szerinti szoptatas volt, amit en nem akartam, ki akartam varni a 2 orat, de a gyerekem mashogy gondolta. Hetekig kuzdottunk, mire elfogadtam, hogy o ilyen, 8 honapos koraig fel orankent kerte, ez egyebkent a nyugossegen rengeteget segitett, a hasfajason is, illetve az is, hogy elhagytam a tejtermeket, tojast, ettol is sokat kelt, nyuglodott, azota tobbszor is raprobaltunk, mert akkor csak egy megerzes volt az etelerzekenyseg, azota mar ekcemas foltokkal reagal, ha teszteljuk.


Most lesz ket eves, es elmondhatom, hogy IGEN, lesz jobb, meghozza hamarosan es fokozatosan, ha sikerul mindent kizarni a fenti okok kozul. 3-6 honapos kora kozott mar le tudtam vele ulni a folyamatos mozgatas helyett, az altatas az hullamzo volt, de osszessegeben sokkal konnyebb lett, a suru ebredes is hullamzo volt, 4-6 honaposan 1-2x, elotte-utana 3-6x, 8-12 honapos kora kozott 6-8x, 13-15 honapos kora kozott 2-4x, 18 honaposan par hetig 5-6x, 19-20 honaposan 0-1x, 21-22 honaposan 3-6x kelt. Most 1-2 hete latszik normalizalodni az alvasa.


Az altatas: 13 honaposan lehetett eloszor hordzas nelkul altatni este, nappal tovabbra is hordozva, ejszaka addigra mar jo ideje cicin aludt vissza, nem kellett igy felkelni, csak felebredt, cici be, es aludtunk tovabb, ez tovabbra is igy van, de mar el tud este mellettem aludni egy ido utan sokszor segitseg nelkul is magatol, csak gyozzem kivarni. Altalaban nem varom ki, felrakom a hatamra a csatosban, raulok a fittnesslabdara, es 5-15 percen belul alszik.


Az egyuttalvas is egy olyan dolog, amire sokan vonogatjak a szemoldokuket, meg hogy kovetkezetesseggel, felvesz-letesz modszerrel majd szepen lehet szoktatni a kisagyba. Nagyon sok nagy tedtkozel-igenyu gyerek anyukajanak beszamolojat olvastam, mire elfogadtam, hogy ez van. Hagyhatom hetekig sirni (nem, nem segit sem par ora, sem par nap), vagy zombi modbanrakosgathatom ki-be a mibdenre felebredo, de legkesobb 5-20 percen belul ebredo gyereket a kisagyba. Koszi, nem. Elhiszem, hogy van olyan gyerek, aki alszik a kisagyban gond nelkul, azt is, hogy van, akit hosszabb-rovidebb szoktatas utan lehet ott altatni, en nem birtam ezt kivarni, annyira faradt voltam. Kozbenaz elonyei is kiderultek. Szoval Kerdezo, en az elso honapokban sokszor nemhogy magam mellett, de a mellkasomon altattam, igyis ebredt, de kevesebbet. En igy eltem tul.


Itt vannak jo cikkek a miertekrol:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jan. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam is több emberes, még úgy is hogy nálunk az éjszakák viszonylag nyugodtan telnek. Most 3 hónapos, de számtalan altatási rítusunk volt már, ami fix a sétálgatás. Sőt most hogy már több mint 6 kiló paskolhatom a fenekét is közben és még énekelek is neki. Jó kis edzés, de máshogy nem megy. Ő útálja a babakocsit, az autózást extrém gyűlöli 10 útból talán 1-et nem ordít végig. Már én is útálok elindulni itthonról. A hordozás működik kb egy órát és kész utána ismét ordít. Ahogy nő javul a helyzet, hiszem, hogy fogunk mi még vigyorogva sétálni menni, ha más nem jövő télen 😁 Egy plusz extrém eset nála pl az evés, ha vmiért pár percet várnia kell az ételre annyira felhúzza magát, hogy mikor már a cumisüveg a szájában van se nyugszik meg csak ordít tovább, ilyenkor csak a tornáztatás nyugtatja meg és miközben egyikőnk biciklizteti a lábait a másik fogja a cumisüveget. Vagy este mikor már elaludt én elmennék zuhanyozni a férjemnek oda kell ülni mellé mert abban a pillanatban, hogy megnyitom a csapot az ő szeme pattan. Így előfordul hogy mikor a férjem nincs itthon bizony én fürdés nélkül maradok. De nem kattogok ezeken, ő ilyen és már most rengeteget “javult” a helyzet az újszülött korihoz képest. Vannak ilyen babák. Hiszem hogy ő azért is jött hozzánk, mert rengeteg dolgot kell tanítania nekem. Többek közt türelmet, alázatot, törődést, megértést. Most jövök rá igazán mennyire szükségem van ezekből a korrepetálásra 😊
2018. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert lett lepontozva ennyire az utolsó 2kommentelő....

A kérdésre válaszolva,érdemben tanácsot nem tudok adni,az én fiam is ilyen,babakocsiban ordít,ha leteszem ordít,kocsiban ordít,hintaban ordít,tehát állandóan ordít kivéve ha a kezemben van.7kilo és a hátán nem tul hálás...főzni nem tudok csak este mikor a férjem itthon van,napi 3*20percet alszik aztán Hello nagyvilág itt vagyok :D éjjel szerencsére alszik bár enni felébred egyszer,de sztem ez nem tragikus sőt :) nem tudom meddig birom,se nagyi se barátnő se senki aki segíthetne....bennem felmerült a gondolhat hogy közelebb költözöm anyukámhoz mert a bevásárlás is brutális!Valamikor majdcsak jobb lesz,biztos kinövi,majd ha mászik vagy nem tudom :) addig is türelem kitartas mert mást úgysem tudunk tenni :)

2018. jan. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A fiam is ilyen volt 3 hónapos koráig. De aztán picit hátrébb álltam, megpróbáltam külső szemmel figyelni a viselkedését és nem a megszokások alapján reagálni a gondra.


Kiderült, hogy nálunk az volt a nyűgösség alapja, hogy azt hittem én irányítok. Például: Hogy ha fáradt akkor bizony én elaltatom. Mert aludnia kell.


Onnantól hagytam, hogy maga irányítsa ezeket és nálunk így állt be a rend. Onnantól nem sétáltam vele órákat, hogy elaludjon, mert elaludt ott ahol álmos volt (egészen álmos!) és sikerült hosszabbakat is aludnia.


Nem tudok teljes tanácsot adni, csak annyit, hogy egy kicsit te is állj "hátrébb" és figyeld meg a jeleit. Lehet az ő életében is épp egy változás van. Valami amit már másképp akar csinálni.


És igen, nyugodtan menjetek sétálni :) A fiam decemberben született és órákat sétáltunk abban a hideg télben.

2018. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Majd belepusztultam az első fél évbe. Konkrétan egész éjszaka ordított, semmi sem használt. A mellkasunkon aludt, persze mi nem mertünk. A házasságunknak nagy próbatétel volt, pedig elképesztően jó páros vagyunk, el sem tudom képtelni egy nem stabil kapcsolat, hogy működhet gyerekkel. Ahogy növekedett egyre javult az emésztése, de most is nagyon rossz alvó. Kisgyermeknevelő vagyok, van tapasztalatom, de az én gyermekem feladta a leckét! Most sem mondhatom el, hogy van jól működő napirendünk, mert nincs! Alig tudom elaltatni, 20 hónapos. Sok mindent kipróbáltunk pl. angol víz, bio gaia, homeopátiás kúp és még sorolhatnám. Sokszor éjszaka autóba ültettük és kocsikáztunk úgy elaludt, nappal babakocsiztunk. Kitartást nektek!
2018. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen szeretném megköszönni a válaszadásokat! Erőt merítettem belőlük, bár nem akarom azzal nyugtatni magam, hogy másnak se könnyű és van neccesebb eset, de mégis jól esii tudni, hogy az ember lánya nincs egyedül. Tegnap értem el azt, hogy nem csak bebeszéltem magamnak, hogy türelmes vagyok, hanem sikerült annak is lennem végre és a kisfiam is nyugodtabb volt. Most az lett a menő, hogy mikor álmos és sírással jelzi a mózeskosárba beteszem és elhallgat + ringatni kell valamennyit. Jobb mint a hordozó, a kiságyat már nem eröltetem.
2018. jan. 14. 07:30
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Itt egyedul te vagy szuper erzekeny.

Milyen nagy minuszok jonnek, arra erted h a 2 hetes elorejelzesben -2 fok a leghidegebb? Siman kiviheted meg -10 alatt is, setalhatsz vele amennyit akarsz.

3 hos baba alap, hogy hasfajos. Napirend par honap mulva kialakul, bar akkor se legyenek illuzioid, akkor sem fog pont akkor lefekudni amikor szeretned. Nem kell setalgatni vele h elaludjon, baromsag erre szoktatni.

Adj neki tapszert, az enyemnek 2 het alatt elmult a hasfajasa es kialakult a napirendje 4 hosan mikor atalltam arra.

2018. jan. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én nem a hasfájás miatt de én is elkezdtem tápszert adni 4honapos korában a kisfiamnak,azota sokkal jobbak a nappalok és az éjszakák is.Már egyszer kommenteltem,nem néztem hanyadik vagyok :) de most hordozó kendő az "isten",babakocsi helyett abban viszem sétálni,a kapun alig érek ki már alszik is :) menjetek csak bátran sétálni!Nekünk pl nagyon bevált az adamo hinta is,elalszik benne,este is abban alszik el,igy már nem kell hurcolni.
2018. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!