Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/142 anonim ***** válasza:
30%
😂😂😂😂
2018. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/142 A kérdező kommentje:
Én sajnos nem tudok ennyire nevetni ezen, mikor kialvatlan vagyok teljesen.
2018. jan. 19. 21:27
 3/142 anonim ***** válasza:
72%

A gyereksírás olyan dolog, ami VAN, ezen nem tudnak a szülök változtatni és hiába mégy akárhová, mindenhol azt a választ kapod, hogy ezt el kell viselni.


Az egyetlen, amit tehetsz, veszel MAGADNAK füldugót!

2018. jan. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/142 anonim ***** válasza:
67%
És ha szólsz gondolod megmondják a 2 hónapos babának és a 2 éveseknek hogy csendben kell lenni? Vagy nem érzem mit vársz?
2018. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/142 anonim ***** válasza:
86%
Vagy a közös falat a saját oldaladrol szigeteled.
2018. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/142 anonim ***** válasza:
83%
Cserélj te szobát és költözz messzebbi szobába. Ha náluk olyan a lakás gondolom neked is van másik szobád.
2018. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/142 anonim ***** válasza:
82%
Ha albiban élsz, keress másikat. Ez sajnos ilyen, hiába szólnál nekik, akkor is sírni fognak, kb. ösztönös.
2018. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/142 A kérdező kommentje:

Próbáltam a füldugót, nem vált be.


Fogalmam sincs, hogy mit tesznek/tennének, de szerintem nem normális, hogy én szívok amiatt, mert nekik gyerekeik vannak.

Tegyék át a gyerekeket magukhoz, szigeteljenek, nem tudom. Én csendet szeretnék, legalább éjszaka.


Nekem a másik szoba meg van csinálva gardróbnak/tanulószobának. Ősz végén lett kész a lakásom, nem fogom átalakíttatni újra miattuk.

2018. jan. 19. 21:36
 9/142 anonim ***** válasza:
77%
És gondolod, náluk a másik szoba üres?????
2018. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/142 anonim ***** válasza:
73%

Szigetelj te...

Szerinted a közös képviselőnek mit kéne tenni, hangtompítót szerelni egy csecsemőre?

2018. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!