Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
 91/142 anonim ***** válasza:
72%

90, nem kell ahhoz nagy gógyi, hogy abból, amekkora hülyeséget írtál, lejöjjön, reményeink szerint gyerket csak fotón látsz.

HA valóban óvónő vagy, az hatalmas tragédia a gyerekekre nézve.

2018. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/142 anonim ***** válasza:
62%
Fuu tesómék éltek még régebben panelban, mikor is egy elmés szmszéd dühöngve felment hasonló gondokkal. Testvérem kedvesen kinyitotta neki az ajtót, rámutatott a gyerekre és mondta hogy rajta beszéld meg vele :) Hatalmas......de kérdező meg akik mellett állnak árulják már el úgy konkrétan, hogy mit várnak egy gyerekes családtól? Tegyenek a gyerekre ki-be kapcsoló gombot? Vagy menjenek oda a pici babához és magyarázzák meg hogy ez helytelen viselkedés??Anyám. Nekem még nincs gyerekem, de annyit azért már én is tudok, hogy van az az eset egy bizonyos kor alatt, mikor a gyerek teljesen vigasztalhatatlan. Amúgy meg míg itt szócsatázol kérdező már rég vehettél volna arra a kis fakrészre szigetelő lapokat, és tádáááám, probléma megoldva. Csak ugye jobb feljönni ide egy gyerekes topikba vergődni, meg szítani a feszültséget. Őszintén gratulálok ahhoz az igen magas intelligenciádhoz (egy válaszoló szerint neked az van) hogy nem fogod fel, hogy ezt a szülők nem direkt csinálják. Nekik sem élvezet hogy a gyerekük sír és nem tud aludni, hogy nem tudják megvigasztalni.
2018. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/142 anonim ***** válasza:
69%

Milyen megoldasnak orulnel, Kerdezo?


Amugy, ha ennyire nem megy az alvas, en mar reg becuccoltam volna a helyedben a masik szobaba, ha ott csend van, akar egy matraccal a foldre, ha annyira fontos az alvas meg a tanulas, legalabbis addig minimum, ameddig meg nem oldodik a kerdes.

2018. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/142 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg szánalmas, röhejes és egyben elkeserítő, hogy itt mindenki "anyatigris", aki meg mer védeni egy szerencsétlen családot, mert sír a 2 HÓNAPOS!!!! baba. Még az is anyatigris, akinek nincs is gyereke, csak egyszerűen normális, és nem ért egyet a kérdezővel.

Hiába tenné fel más kategóriában a kérdést, ott is ugyanezeket a válaszokat kapná.

Ha egy ilyen pici baba sír éjjel, az tényleg kb olyan mint a villamos az utcán, ha meggebedsz, akkor se tudsz tenni ellenne semmit. Illetve a szülők nem tudnak, te nyugodtan átköltözhetsz a másik szobába vagy kibírsz még néhány hónapot, amíg átalussza az éjszakát.

2018. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/142 anonim ***** válasza:
61%
A kérdező egy agyatlan, önző kis pitsa. Az "óvónő" válaszoló meg a szakma szégyene.
2018. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/142 anonim ***** válasza:
47%
Hova tesznek 3 gyereket amíg kész a szigetelés? Ne röhögtess már, van másik szoba! Ha nem volt gond becsapni 3 gyereket egy szobába, akkor egy hetet ki lehet bírni együtt! A kérdező kapott egy lakást, mi ezzel a gond? Nekem meg kifizették anyámék a családi ház felét, ba bumm. Megtehetik és szívesen adták. A saját gyerekeimnek én is megadom majd, ha módomban áll. A gyerek sír, igen ezt el kell fogadni, de a szülőknek is el kell fogadni, hogy nem mindenki vágyik a gyerek vinnyogására. Ezért kéne kulturáltan megbeszélni velük egy esetleges szigetelést. 2 gyerekem van, de a mai napig rosszul vagyok az étteremben hanyatt vágódó üvöltő gyerek mellett totál nyugalomban ülő szülőktől. Én a helyedben felcsöngetnék egy üveg borral, aztán normálisan megbeszélném velük a dolgot. Ha nem mész semmire, akkor pedig kénytelen leszel te szigetelni.
2018. jan. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/142 anonim ***** válasza:
42%

Az óvónő vagyok. Miért is lennék a szakma szégyene? Írtam én bárhol is, hogy utálom a gyerekeket? Csak azért mert nem egyezik a véleményünk és bele tudom képzelni magam a másik oldalba is, nem kell támadni.


Szeretem a gyerekeket, és mint írtam a türelmem határtalan. Azonban én is emberből vagyok, nekem is vannak rosszabb napjaim, amikor nehezebben viselem. De hát ez van. Tudjuk, hogy te maga vagy a megtestesült tökély, de vegyél vissza az arcodból, mert ha a gyerekedet is ilyenre neveled, akkor majd megnézheted, hogy mi lesz belőle évekkel később.


Az viszont hihetetlenül elkeserítő, hogy így letámadtok egy 18 éves lányt, mert nem bírja a zajt. Ő ilyen, nem tehet róla. Biztosan nektek is vannak olyan dolgok az életben, amiket nem bírtok.

2018. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/142 anonim ***** válasza:
44%
Mélységesen egyetértek a 98-as válasszal. Hihetetlen, hogy milyen szintű gyűlölködés folyik itt nap, mint nap.
2018. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/142 A kérdező kommentje:

Szerintem az is elég elkeserítő, hogy az ilyen nőknek gyerekeik vannak... Mégis otthon hogy viselkedhetnek, ha már egy kérdés alatt habzó szájjal verik a billentyűzetet, ha valami nem tetszik nekik?

Elhiszem, hogy nehéz egy/több gyerekkel, de könyörgöm, azért maradjunk már meg embereknek és nem kell úgy viselkedni, mint egy utolsó paraszt.

2018. jan. 20. 14:25
 100/142 anonim ***** válasza:
70%

Akinek nem tetszik a panel, az ne lakjon ott! Senkinek se kötelező, a kérdezőnek sem!

Aki meg ott lakik, az vegye tudomásul, hogy a falak vékonyak, és nem ő dönti el, hogy ki költözhet be a környező 6 lakásba.


Pont.

2018. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!