Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/142 anonim ***** válasza:
59%

Én megértelek és sajnos hiába szólnál, jó eséllyel megkapnád, hogy gyerekellenes vagy, ráadásul közölné, hogy neki itt előjogai vannak, mert szült hármat, te meg még egyet sem.. Az nem számít, hogy ha alig alszol egy vizsga előtt és emiatt dekoncentrált vagy és nem sikerül, akkor bukhatod a félévedet is...

Két dolgot tehetsz:

-összefogtok a társasházban és szóltok (nem biztos, hogy hatásos lesz, de jobb, mintha csak te szólnál)

-azt írtad, hogy nem hallatszik mindenhol ugyanúgy az üvöltés. Aludj másik szobában.

2018. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/142 anonim ***** válasza:
74%

Miért, csak az szüljön aki kertes házat vett?

Ahhoz képest hogy nem büfészakon vagy, elèg egyszerűcske a gondolkodásmódod. (ez polkorrekt finomítás volt...)


Minden társasházban vannak ilyesmik, ugató kutya, síró baba, szexelő szomszéd és vitázó párocska. Aki ennyire intoleráns, az költözzön kertes házba! Mit vártál egy társasházban? Csupa csöndes szinglit? Tudod: a qrva ne sírjon, ha bsszák.

2018. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/142 anonim ***** válasza:
88%
Cseréld meg a szobákat. Tanulószoba a hálód, és ázviszed az ágyat a másikba. Rém egyszerű.
2018. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/142 A kérdező kommentje:

# 21

Köszönöm a választ, beszélek akkor a többi lakóval (mások is panaszkodtak már, ketten azt hiszem beszéltek is a szülőkkel).


# 22

Nem az én dolgom, hogy ki hová, milyen körülmények mellé vállal gyereket. Csak azt mondtam, hogy én egy lakásba nem fogok szülni. Mert néha még én is kicsinek érzem, nemhogy még úgy, hogy 2-3 ember él itt rajtam kívül.


# 23

Nem csak az ágy a probléma, hanem hogy a gardrób rész külön abba a szobába lett tervezve, a szekrényeket is úgy csinálták meg.

2018. jan. 19. 22:19
 25/142 anonim ***** válasza:
86%

Megértem, hogy marhára idegesít, de ez pont olyan dolog, ami miatt hiába reklamálsz, nem tudnak mit csinálni.

Nem tömhetik be a gyerek száját vagy altatózhatják be, hogy ne visítson.

Ha mondjuk hajnali 2-kor üvöltetnék a zenét, akkor lehetne szólni, hogy legyenek tekintettel a többi lakóra, de 3 gyereket nem tudsz elhallgattatni, és ők sem tudnak.

Finoman és kedvesen meg lehet tőlük kérdezni, hogy nem tudnák-e valahogy megoldani, hogy másik szobában legyenek a gyerekek, de elvárni nem várhatod el.

Gondolom ahogy neked meg lett tervezve a lakásod és a gardróbod, az ő lakásuk is meg lett tervezve, ki lett alakítva, nem hiszem, hogy csak úgy át tudják variálni az egészet, mert te nehéz egyetemre jársz.

Javaslom, hogy menj el pl. a könyvtárba tanulni.

2018. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/142 anonim ***** válasza:
66%

Akkor szólj a törvényhozóknak, hogy terjesszenek elő egy törvényjavaslatot, miszerint gyereket csak erre kijelölt helyen lehessen nevelni, hogy ne zavarják a fajtádat :)

Ha csak két szobás a lakásuk, akkor szerinted hová tegyék a gyerekeket, hogy téged ne zavarjanak? A konyhába? Vagy menjenek inkább menhelyre, az a biztos.

2018. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/142 A kérdező kommentje:

Nem tudok másokkal együtt tanulni, vagy ha valaki járkál körülöttem folyamatosan. Tudom, mert már próbáltam a könyvtárban tanulni.

Meg őszintén, mikor itthon vagyok hajmosásra érett hajjal, karikás szemekkel és kialvatlan fejjel, nincs is nagy kedvem találkozni másokkal.

2018. jan. 19. 22:27
 28/142 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos hiába beszéltek akár ezren is, mit csináljanak velük? Hiába tennék másik szobába, ha kislányom sír, áthozom a mi hálónkba megnyugtatni, hogy a nagyobbik tudjon aludni....Tökmindegy hol az ő hálójuk, gyerekszobájuk, a gyerek nem csak egy szobaban sír.

Én átmennék a helyedben a másikba, a gardrób mellé nem fér az ágy? 3 pici gyerekkel nem fognak tudni mit csinálni akkor sem ha petíciót írtok. Viszont nekik rosszabb...én is voltam diák, Corvinus aztán számvitel (2 végzettségem is van), mindkettő kismiska volt alvás szempontból egy babázáshoz képest. Mondom ezt úgy, hogy az egyik államvizsgám a fiam 9 hónapos korában volt!

2018. jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/142 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként kicsit hisztis vagy....TE nem tudsz máshol tanulni, TE nem mész könyvtárba, TE nem tudsz ha vannak ott, a TE gardróbszobád már kész.......
2018. jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/142 anonim ***** válasza:
64%

"Nem tudok másokkal együtt tanulni, vagy ha valaki járkál körülöttem folyamatosan. Tudom, mert már próbáltam a könyvtárban tanulni. "


Nem akarok paraszt lenni, de ez a te egyéni problémád. Mondhatnám azt is, hogy így jártál.


Én tényleg megértem, hogy idegesít, engem is biztosan idegesítene, ha a szomszédban non-stop üvöltene valaki, de akkor sem tudsz mit tenni.

Mint mondtam, és mondták itt már elég sokan, a gyereksírás nem olyan dolog, amivel lehet kezdeni valamit. Ez nem azért van, mert a szomszédod paraszt és pont telibeszarja a szomszédokat, hanem mert a kisgyerekek ilyenek: bőgnek, visítanak, hisztiznek.


Mondom, illedelmesen mondd el nekik a problémát és érdeklődd meg, hogy nem-e lehetne erre kitalálni valamit (jelen esetben azt, hogy költöztessék át a gyerekeket a másik szobába, ha lehetséges).

Ha azt mondják, hogy nem megoldható, akkor meg vagy kénytelen leszel magadnak kitalálni valami megoldást (ipari fülvédő, megtanulni a könyvtárban tanulni pl.) vagy elköltözöl.

2018. jan. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!