Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes módon nem vagyok anyuka, mégis képes vagyok megérteni azt, hogy a gyereksírással a szülők sem mindig tudnak mit tenni.

Értem én, hogy te nem akarsz 18 évesen gyereksírást hallgatni. És értem én, hogy az sem vigasztal, hogy majd egyszer neked is lesz gyereked.


De ugyan képzeld már el, hogy majd mikor neked 25-30 évesen fog üvölteni a gyereked, akkor lehet, hogy majd a te szomszédod les egyetemista, aki ki akar költöztetni, mert nem bírja a visítást.

2018. jan. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, én nagyon átérzem..csak az tudja mennyire idegesítő, aki volt ugyan ebben a helyzetben. Én szeretem a gyerekeket, de az előző albérletemben minden éjjel felébredtem a felettünk levő lakásból származó gyereküvöltésre. Kiadtam majdnem 100 ezret egy olyan helyért, ahova szinte csak aludni jártam VOLNA haza, de lehetetlenség volt. A saját otthonom elvileg, ahova lenyugodni és megpihenni járna az ember. Nem idegen gyerekek bömbölését hallgatni. Borzalmas volt. Én nem mentem fel, mert tudtam, hogy hamarosan egyébként is költözök, de nem lett volna jó vége, ha tovább maradok. :D
2018. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 anonim ***** válasza:
33%

Ennek ellenére biztos, hogy az én gyerekemnek is lesz ilyen korszaka, de attól függetlenül maga volt rémálom. Ez a helyzet irtó kellemetlen.. Kitartas!

Előző voltam

2018. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem kértél a szüleidtől inkább egy kertes házat? Elkényeztetett liba vagy, 0 tolerancia. Ennyi ésszel baromi nehéz lehet a suli. Szerintem menj inkább dolgozni, ne erőltesd, ami nem megy.
2018. jan. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 anonim ***** válasza:
30%

Most nem azért, de mik ezek a válaszok? Gondolom , a kérdező hamarabb élt ott, mint az említett család, és még a kérdező költözzön el, meg ő alkalmazkodjon másokhoz, csak mert odacuccolt egy gyerekekkel teli család?

Most nem azért, nyugodtan lehet lepontozni, de ha én gyerekestül, kutyástól egy társasházba költözök, ahol tudom alapból, hogy milyen vékonyak a falak, akkor minden erőmmel azon leszek, hogy megnyugtassam a gyerekeimet, ha sírnak. Nem pedig még én várom el, hogy hozzám alkalmazkodjanak, mert szíveskedtem szülni egy halom gyereket.


Szeretem a gyerekeket, ráadásul óvónőként bikatürelemmel rendelkezem, de néha nekem is sok a visító gyerek.

2018. jan. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
66%
Előző olvasd már el mit írt a kérdező, ez egy 18 éves kis csitri , anyukáék alátoltak egy lakást, és most ő van felháborodva. Te meg írod, hogy ő hamarabb lakott ott, igen biztosan már általános iskola után megkapta a lakást… Te meg akkor vagyok óvonő amikor én.
2018. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 A kérdező kommentje:

Mit írtam? Semmi bántót, csak az igazat.

Az meg, hogy a szüleimtől kaptam a lakást... Hát nagy dolog, akkor csendben kell tűrnöm mindent? De elárulom, Ők sem boldogok, amiért képtelen vagyok kipihenni magam és így állok neki tanulni. Most is éppen megy a cirkusz mellettem. Úgy, hogy este 10-kor lett csend.

2018. jan. 20. 00:39
 48/142 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk a társasházban baba kisgyerek 12 év alatt kizárva. Pont a baba bömbölés miatt

Szigetelj de mond is meg a szülőknek legalább az ikreket neveljék meg. Meg minek 3 együtt? Sajnállak kitartást :(

2018. jan. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk is van egy kisfiúnk.mikor újszülött volt és éjjel felkelt enni nagyon kínosnak éreztem h rögtön sírt mert türelmetlen volt.Mostmár alszik egész éjszaka de igy h lenathasodott orrszi-porszi is van éjszaka.(ami a porszívó hangjával és a gyerek torka szakadtabol való üvöltéssel jár.

Nem lehet h nekik is lelkiismretfurdalasuk van emiatt?mondjuk nem tudsz mit csinalni vele :|

Hát el kell viselni nincs más megoldás!a társas ház (panel,emeletes ház) mind mind ezzel jár!megszoksz vagy megszöksz

2018. jan. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
65%

Próbáld már feldolgozni, hogy rajtad kívül mások is léteznek, és horribile dictu: veled egy tömbben mérnek élni.

Akkor mi van, ha azért ott van a gyerekszoba, mert a másik szomszédot úgy nem zavarja? ;)

Arra is mérget vehetsz, hogy három gyerekkel nem kapnak albérletet: saját lakás.

Mire az esti ordítás megszűnik, jön a nappali: játszanak, veszekszenek, futkározik, ugrál.

Hidd el: az a legegyszerűbb, ha fogod a kis motyódat és elköltözöl. Abból a lakásból kb. 20 évig jön majd "elviselhetetlen zaj".

Se a közös képviselő, se a jegyző, de még az atyaúristen személyesen se fogja megszüntetni az esti gyereksírást.

Egyébként ha hozzám mernél ezzel a dumával átjönni, biztos lehetsz benne, hogy dafke a te falad mellé tolom a babaágyat, hogy sztereóban élvezhesd. :"D

2018. jan. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!