Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
74%
A kérdező lesz olyan megkeseredett vénasszony, mint a nők szomszéd nénink, aki hét lépcsőházban plakátolta ki, hogy aláírást gyűjt ellenünk, mert apósomért kétszer is szirénázva jött mentő és felébredt.
2018. jan. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 anonim ***** válasza:
73%
Na és szerinted hogy lehetne ezt megoldani? A gyerekeken sajnos nincs ki és bekapcsolo gomb. A szülőket is pont ugyanannyira, ha nem még jobban zavarja a sírás
2018. jan. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
83%

"Nálunk a társasházban baba kisgyerek 12 év alatt kizárva."

Aha. Életszerű. Mondjuk ha nyugdijashazrol van szó, akkor hihető, oda van egy minimum korhatar a bekoltozeshez. Az viszont nem csak hihetetlen, de rohejes elgondolás is, hogy egyetlen tulajnak se élsz soha gyereke.

2018. jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
69%

A problémádat megértem,de változás úgyse lesz,legegyszerübb ha szigeteled a közös falat.

Nem nagy dolog,gyors és jóval egyszerűbb mint veszekedni azon,hogy a gyerekek hangosak..

2018. jan. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
81%

Drága kenyér, hogy mik vannak!

Érdekes lehet a ház akusztikája, ha mint írtad, a másik szomszéddal egy szobával arrébb kipróbáltátok a bömbölő zenét, és az persze nem hallattaszott. Én tanyaházban lakom, vastag vályogfalakkal, és ha a nagyfiam ordíttatja a zenét, az az egész házban hallatszik, míg ha a kicsi sír éjjel, a nagy vígan alszik a ház tulsó felében.

Ez valami kettős mérce lehet nálad, ami idegesít, arra van kihegyezve a füled.

Amikor a férjem kölyök volt, csak üvöltve élvezte a zenét. Fogta magát, tojàstartó tálcákkal szigetelte le a szobáját. Úgy már elviselhető volt, ami kijött rajta. Ma már sokkal jobb cuccok vannak. Például 10 centis kőzetgyapot,rá gipszkarton fal a kettőtöket elválasztó falra. De ezer más megoldás is van, elég ha beírod a keresőbe, hogy hangszigetelés.

Az meg eszedbe ne jusson, hogy velük csináltasd meg, mert téged zavar, és nem olyan zaj, amiről tehetnek, mint a férjem zenélése volt.

Amúgy sok minden fejben dől el. A sìrást meg lehet szokni, kivéve, ha direkt trenírozod magad miatta.

2018. jan. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 anonim ***** válasza:
68%

Mindkét oldalon álltam már. Fiatalként eg 3 gyerekes csalá mellett laktunk, jó korán indultak reggel, zengett a ház, de nap közben is üvöltés ment, mikor otthon voltak. Éjszaka aludtam, csak akkor hallottam őket, ha ébren voltam. A másik család meg állandóan veszekedett, kész kabaré volt :-) persze sose szóltam, az anyuka mindig teljesen le volt harcolva szegény, sajnáltam is kicsit.

Most két kisgyerekünk vn, a alattunk lakót megőrjítik, egy ideig szólt, de semmi bíztatót nm tudtm mondani neki. Én örülnék legjobban, ha aludnának, meg néh nyugi lenne. Rászokott a füldugóra.

2018. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/142 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, istenkèm, ha neked semmi nem jó, akkor mondd apunak, anyunak, hogy vegyenek már másik lakást neked!

Vagy vegyenek egy házat a kisgyerekes csalàdnak ès akkor te is jól jârsz, meg ők is!. 😀

2018. jan. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 anonim ***** válasza:
66%

Ha TÉGED zavarnak a gyerekek, akkor NEKED kell változtani - azaz VAGY átrendezni a lakásodat, VAGY elköltözni!


Emellett abban sincs igazad, hogy a szülöknek nem probléma. Ugyanis a legtöbb családban minimum az apa teljes munkaidöben - vagy még hosszabban - dolgozik, amihez legalább annyi koncentráció kell, mint a tanuláshoz.

Mellesleg én éppen a pici gyerekek mellett végeztem el egy mérnöki szakot, szóval nemcsak a gyerekkel kellett foglalkozni, meg ha sírtak éjjel, nemcsak "hallottam", hanem fel is kellett kelni hozzájuk, ami azt jelentette, hogy garantáltan kevesebbet tudtam aludni, mint te -, hanem még a háztartás+gyerekek ellátása MELLETT tanulni és vizsgázni is.

És képzeld el, mégis sikerült megszerezni a mérnöki diplomámat halasztás nékül!

2018. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
34%

Egészen megdöbbentenek a válaszok!

A kérdező egyáltalán nem írt semmi bántót vagy arrogánsat!

Ő NEM ZAVAR senkit! Igen, a szülei vettek neki egy lakást, és ezért kell úgy irigykedni???

Nem értem, mire fel ő a hibás! Mert akinek gyereke van, az minden alól fel van mentve, mi (sőt, még a kérdező sajnálja is őket)? Ők sem az egész házat vették meg (esetleg bérelték ki), csak EGY LAKÁST! A kérdező meg költözzön ki a frissen felújított lakásából, szülei veszítsenek egy csomó pénzt miatta vagy aludjon matracon a gardróbban:D, de legalábbis ne járjon haza - eszem megáll! A kérdező nem tudja rendeltetés szerint használni a lakását, de még ő a hibás, és neki kellene megszűnnie létezni! (Külön tetszik, hogy mindenki azt hajtogatja, hogy a szülőknek rosszabb. Ehhez mi köze a kérdezőnek???)


Másrészről ABBAN igazuk van a válaszolóknak, hogy a gyereksírás ebben a korban életkori sajátosság, nem neveletlenség és nem lehet mit kezdeni vele:S

Az, hogy cseréljék meg a gyerekszobát, nonszensz, ebbe nem lehet beleszólni! DE! Szerintem elvárható lenne tőlük, hogy ŐK szigeteljék a falat, elvégre ŐK zajosak, ha önhibájukon kívül is azok (és még jópár évig azok lesznek).

A helyedben nem én mennék oda egyedül ezzel, mert úgy fognak reagálni, mint az itteni válaszolók! A többi lakóval együtt tegyétek szóvá a zajt - hangsúlyozzátok ki, hogy tudjátok, hogy nem tehetnek róla, de akkor is legyenek tisztában az általuk akaratukon kívül okozott problémával, és próbáljanak tenni valamit a megoldásért (pl. szigetelést)


Amúgy megértelek, nekünk is el kellett már egyszer költöznünk zaj miatt, csak ott nem kicsikről volt szó, hanem a környékbeli kamaszok épp ott álltak le bandázni a mi házunk előtt:S Pár évig bírtuk, de azt nem tudtuk kivárni, amíg felnőnek - van az a pont, amikor az ember inkább a költözés mellett dönt! Bár egyáltalán nem tartom igazságosnak, és mindenhol kifoghatsz zajos szomszédot, ha nem tesznek semmit (és nem bérlők, hanem tulajdonosok), ezt érdemes lenne megfontolnod neked is, mert a gyerekek ahogy nőnek, egyre zajosabbak lesznek:(


Ja, és tedd fel a kérdésed az "emberek" kategóriában is, és hasonlítsd össze a válaszokat:D

2018. jan. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 anonim ***** válasza:
43%
Én megértelek,de ezzel nem fogsz tudni mit csinàlni.Hidd el az anyjuk lenne a legboldogabb,ha nem sírnànak...
2018. jan. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!