Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jelezzem a szomszédoknak,...

Hogy jelezzem a szomszédoknak, hogy nagyon áthallatszódik a babasírás, gyerekvisítás?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem vagyok olyan szomszéd, aki abba is beleköt, ha megy a másiknál a tv, vagy hangosabban hallgat zenét. Egy 2 emeletes társasházban élek szeptember óta, eddig nem volt semmi gond. Viszont decemberben a mellettünk lévő épületbe beköltözött egy 5 tagú család, két ikerfiúval (2 és fél évesek) és egy újszülött kislánnyal, aki most 2 hónapos kb. Azóta nem alszunk...

Én sem, mert hiába más épület, a gyerekszoba fala az én hálószobám falával közös és szinte minden ordításra felébredek. A három gyerek egy szobában van, így ha a baba sír, általában a fiúk is elkezdenek perceken belül hisztizni, ugyanez fordítva. Beszéltem az alsó szomszédaikkal, ugyanerre panaszkodtak. Hogy éjjel a gyereksírás miatt nincs alvás, ha napközben dőlnének le aludni, akkor meg azért, mert a két fiú rohangál és kiabál, vagy sír a baba.


Elhiszem, hogy ez ilyen időszak, viszont én egyetemista vagyok és nem büfészakra járok, muszáj tanulnom, de mellette valamennyit pihennem is kell. És elég nehéz úgy, hogy reggeltől estig, éjszakáig tanulok, hajnal 1-2 körül elalszom, de 3-4 órakor már felébredek, mert megy a visítás, általában három szólamban. És hiába altatják őket vissza, 6-kor óramű pontossággal kelnek és nincs megállás...


Viszont a mellettem lévő szomszédok azt mondják, hogy akkor az én gondom megoldódna, ha a gyerekek átkerülnének egy másik szobába, mert a lakásnak úgy van a kialakítása, hogy két szoba van, a másik nincs közel a lakásomhoz. Kipróbáltuk a mellettem lévő szomszédaimmal (velük is van közös fal), hogyha ők a másik szobában hallgatták maximumon a zenét, abból én semmit nem hallottam (pedig erősítővel próbáltuk). De azt nyilván nem mondhatom, hogy tegyék át a gyerekeket egy másik szobába....

Csak ez így nekem tényleg szenvedés, mert magukért a gyerekekért, babákért sem rajong, utálom a koránkelést, vagy ha felébresztenek.


Vagy ne is én próbáljam, hanem forduljak a közös képviselőhöz?

Esetleg a lakógyűlésen próbáljanak a társasház lakói beszélni velük?

Mert mint írtam, nem csak nekem van ezzel problémám.



2018. jan. 19. 21:21
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/142 anonim ***** válasza:
61%

'Ha valaki gyereket/gyerekeket vállal, akkor tudja, hogy az bizony azzal jár, hogy esetleg többet fognak sírni és éjjel is felkelnek. Meg nyilván más, ha a saját gyereke sír az embernek és nem a szomszéd kölykei ébresztik fel éjszaka már negyedjére.

'


Aki panelban lakik, vállalja hogy lehetnek akár több gyerekes szomszédok is. Kérj apucitól kertes házat. Vagy van egy jobb ötletem, vonulj be egy zárt osztályra...

2018. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/142 anonim ***** válasza:
65%
Mindegy, kinek van igaza/hibája, "hatóságilag" a gyereket szerintem nem lehet lehalkíttatni vagy bármire kötelezni őket (hacsak mem bántalmazzák és azért sír). Ahelyett, hogy elméleteket gyártasz meg szövetkezel, beszélj velük, ha jó fejek, fontos nekik a jó szomszédi viszony, és van rá lehetőségük, lehet, változtatnak vmin vagy legalább megpróbálják. Ha nem azok, marad az, hogy számodra munkásabban te változtatsz azon, amin te tudsz - jobb füldugó, szigetelés, a másik szobádba költözés, megszokás vagy megszökés.
2018. jan. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/142 anonim ***** válasza:
72%

Megoldás lenne több is: szobacsere részedről, hangszigetelés, füldugó.

De te nem megoldást keresel, hanem elégtételre vágysz, hogy csakazértis neked legyen igazad.

Hidd el, ez nem fog előrébb vinni az életben, és az is biztos, hogy számtalan hasonló megoldandó helyzet vár még rád. Nem kell mindig megalkudni, de tudni kell, mikor nem érdemes másoktól várni a megoldást.

Ez is ilyen helyzet. Oldd meg, utána legyél büszke rá, hogy sikerült anélkül élhetővé tenned az életedet, hogy az más számára gondot okozna.

Ehhez persze alább kell adni az én ezt akarom, azt akarom, erre nem vagyok hajlandó, arra nem vagyok hajlandó hozzáállást.

2018. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/142 anonim ***** válasza:
73%

A mellettünk lévő szobában is üvölt éjjelente a gyerek, mégsem ébredek fel rá (nem saját) pedig rendkívül rossz alvó vagyok...

De ha fel is ébrednék sem zavarna, mert baba, az a "dolga" hogy sírjon, másképp nem tudja jelezni, ha baja van.

Legyél toleránsabb!

2018. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/142 anonim ***** válasza:
47%

Irány a tanya, anyukám!!

Röhejes amiket írsz...még ha lenne megoldás...pl fúrnának, azt csinálhatnák x időben. Ha bedumálsz csak ideges lesz anyuka, amitől a gyerek is és rosszabb lesz.

De pl felajánlhatod, h átmész és álomba ringatod az egyik gyereket v vmi csodamódszerrel ráveszed, h ne ordítson. Anyukával felváltva alhatnátok addig mondjuk :D

2018. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/142 anonim ***** válasza:
55%

Persze,szigeteljen a gyerekes csalad....es hova tegyek a 3 gyereket 1 hetre mig elkeszul a szigeteles?

Kierdezo,amikor a te lakasod csinaltak,az is hangos volt ugye?furtak,faragtal,csempeztek,zorogtek reggeltol estig.ha hozzad odament volna az egyik szomszed,hogy hello bocs,ejjeles vagyok a heten.legyszi toljatok el a felujitast te mit reagaltal volna?

Es biztosan egyik szomszedodnak nincs gyereke ugye?mert akinek van az tudja,hogy ez ilyen idoszak.par het/honap es a kicsi is atalussza az ejszakat.vagy nem..mert esetunkben pl 9 hosan kezdodtek az almatlan ejszakak.orditott a gyerek barmit csinaltunk.jottek a fogai,mozgasfejlodese beindult,szepa csatlakozott melle....es ha valamelyik szomszedom beallitott volna,hogy kapcsoljam ki a gyerekem lehet meg a kezebe is nyomom,hogy tessek,probald meg.de minimum ravagom az ajtot.

Orulj neki,hogy van egy sajat lakas a feneked alatt,nem kell a berleti dijert meg dolgoznod is suli mellett es turelmesen vard ki mig elmulik ez az idoszak.mert bizony nem tart orokke.

Es orulj annak,hogy nem egy masik egyetemista bulizos fiatal koltozott melled,aki minden csutortok,pentek,szombat este bulizik bombolo zenevel hajnalig.

2018. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/142 anonim ***** válasza:
67%
59, ha tudom, hogy ilyen érzékeny vagyok, olyan helyre költözöm, ahol nem fognak zavarni. Irreális elvárás, hogy mivel ő itt élő, innentől csak neki megfelelő lakók jöjjenek.
2018. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/142 anonim ***** válasza:
70%
Egyedül nem mersz neki szólni? Érdekes hogy gyűjtod magad mellé az embereket. Gratulálok.
2018. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/142 anonim ***** válasza:
27%
Fú, 46-os, te aztán tudod, hogy óvónő vagyok-e vagy nem :D Már tíz perce rajtad röhögök. :D Süt a válaszodból az irigység és a frusztráltság. Mellesleg megdöbbentő, hogy a kérdező válaszai 18 éves létére sokkal nagyobb intelligenciáról árulkodnak, mint az itteni kommentelők többségének.
2018. jan. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/142 anonim ***** válasza:
66%

NE haragudj, de ha én lennék a közös képviselő, körberöhögnélek.

Nem bírod a zajt? Költözz tanyára.

Beköltöztél egy társasházba, ezzel vállaltad, hogy mások is lesznek körülötted.

Most képzeld el, felettünk egy súlyosan értelmi fogyatékos fiú él az anyukájával. A legváratlanabb pillanatokban kezd hol visítani, hol ordítani, hol meg csak ül a bejárati ajtó előtt és élvezi, hogy üti... de tudod mit, holnap kirakatom őket a fenébe.

2018. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!