Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babát etetőszékben...

4 hónapos babát etetőszékben etetni?

Figyelt kérdés

Én még csak most várom az elsőt, de már egy rakás könyvet elolvastam...

Egy rokonomnak a babája most kb 4 hónapos, tápszeres. Jó ideje sosem ölben etetik cumisüvegből, hanem babaszékben, épp csak tartják neki az üveget.

Neves pszichológusok szerint ha már valaki nem tud szoptatni, akkor is legjobb ölbe venni a babát etetéshez, így tud kialakulni ugyanaz a kötődés, mint a szoptatott baba és anyukája között.

Persze a rokonnak nyilván nem szólok bele az életébe, ő úgy csinálja ahogy akarja, én is úgy fogom a sajátommal, csak furcsának érzem... Babakocsiban tolja, ha vinni kell, akkor sem kézben viszi még az autóig sem, hanem hordozóban.


2018. jan. 23. 14:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem derült ki, mennyire dönthetô az a szék.

Mindenesetre amíg stabilan nem ül magától a baba, nem szabad ültetni, nagyon nem tesz jót a gerincének.


De jobban is teszed, ha nem szólsz ezért, azt senki nem díjazza.

2018. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ehhez hasonló székre gondolok:

[link]

2018. jan. 23. 14:18
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen, akkor az nem etetőszék.

Biztosan így kényelmes a babának. Meg gondolom, nem vagy folyamatosan náluk, nem látod, hogy mikor veszi ölbe.

Autóba meg nyilván azért viszi a hordozóba, mert azt lehet beletenni az ülésbe.

Az is tök normális, hogy babakocsiban tolja.

Majd próbáld ki, hogy milyen 1 órán keresztül sétálni, úgyhogy a kezedben van egy baba, és mondjuk közben ugorj is be valahova vásárolni. :D Mindenki használ babakocsit, nem az ördögtől való :D

2018. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez pihenôszék, teljesen jó etetésre, amíg nem ül.
2018. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, azért eteti a pihenőszékben, mert evés közben elalszik, és ha kézből letenné, felébredne. Így meg sokat alszik.

A babakocsi arra való, hogy abba tolják a gyereket. Gondolom nem varázspálcával varázsolja bele.

A hordozó maga a gyerekülés, és ha ilyenkor a kocsiban van, nagyon ki tud hűlni. Ezért praktikus már bent a lakásban belekötni a babát, és abban vinni a kocsiig.


Tényleg nem tudod a részleteket, hisz nem vele élsz, és ahogy írod, még nincs gyereked. Majd megtapasztalod.


De pl nekem van ismerősöm, akinek a gerince nem bírja, így nem hordoz, hanem mindenhova babakocsiban tolja. Akkor ő már szaranya???

2018. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
A kötődés már kialakult. A kocsihoz meg miért vinné külön a hordozót és a gyereket? Sokkal egysźerűbb a gyereket hordozóval együtt betenni az autóba, mint az autóban beszenvedni a gyereket a hordozóba. Feltételezem, azzal tisztában vagy, hogy ölben nem utaztatunk gyereket autóban.
2018. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Most még sok olyan dolgot olvashatsz, láthatsz, amit nagyon nem értesz. Majd megérted, ha te is ott tartasz. Mindannyiunknak voltak elveik, elképzeléseik a gyerek előtt... nem minden úgy megy ahogy a szakkönyvek leírják.
2018. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kézben az autóig? Egy kicsit talán túl sokat is olvasol ahelyett, hogy megpróbálnád logikusan végiggondolni.


Ezt mégis hogyan gondolod főleg így télen? Beöltözteti vastagon arra a pár percre, viszi a kezében a hordozót (ami nem pihekönnyű) és a gyereket, valahogy beszenvedi és beköti a hordozót a kocsiba, aztán beleteszi a gyereket? Nem egyszerűbb már a lakásban berakni, betakarni amíg kiviszem és berakni az autóba?


Most a babakocsis tologatást is negatívumnak írod? Mert nem tudom eldönteni. Tudomásom szerint az a legjobb a gerincének, ha vízszintben van a gyerek, és amúgy sem szereti minden baba (az enyém), ha sokat van ölben.


Az én babám is sokat van pihenőszékben, játszószőnyegen, vagy az ágyon fektetve, tápszeres is, de nem érzem, hogy hiányozna köztünk a kellő kötődés. Az ölbetétellel pedig inkább bánj majd óvatosan. Nem egy kérdést olvastam itt arról, hogyan tegyék le a gyereket, mert már 10-en akárhány kiló, és nehéz órákon át tartogatni.


Nem akartam bunkó lenni, de ez olyan, mintha gyakorlati tapasztalat hiányában én akarnám megmondani az ápolónőnek, hogyan vegyen tőlem vért, mert én azt olvastam, hogy máshogy kell.

2018. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána mi a különbség az etetőszék és a pihenőszék között. Rokon életébe nem szólsz bele, ezért idegenekkel szeretnél csámcsogni rajta. A babakocsi sem ördögtől való. Én vettem kendőt is, de csak olyan "kenguru helyett".
2018. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Na ez az, amikor a gyerektelen olvasgat és azok alapján ragadnak a baromságok rá......


A kötődés attól alakul ki a gyerekeddel, hogy te gondozod, mosolyogsz rá, beszélsz hozzá, simogatod, vele vagy. Nem azon múlik hogy magadra kötözöd-e az utcán meg hogy miben eteted.


A rokonod jó székben eteti, jól tetted hogy nem kotkodácsoltál bele hülyeséget "olvasgatás" alapján.

2018. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!