Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rossz feleség és...

Szerintetek rossz feleség és anya vagyok?

Figyelt kérdés

Állandóan úgy érzem hogy egy idegbeteg vagyok, sokszor kiakadok a páromra, van egy kislányunk és ma annyira kiborultam hogy ahogy ő nyöszörgött mert állandóan társaságra vágyik, nincs el 5 percre egyedül hogy utánoztam ahogy nyávog és közöltem hogy elegem van belőlük. Persze nem így gondoltam de annyira dühítő hogy a párom és én már nem tudunk együtt ebédelni vagy vacsorázni mert állandóan a kislányunkat fogja ha én eszem aztán csere és annyira bántónak érzem. Hiába a pihenőszék is probáltuk azt is de nem tud benne maradni. Mindig hisztizik. Nagyon rossznak érzem magam és lelkiismeret furdalásom van a mai nap miatt!

Sokszor érzem hogy a párom engem nem szeret, csak a lányunkat, egyszer ki is jelentette hogy őt jobban szereti, és ezt is felhoztam hogy majd ő felnő lesz családja és mi nem fogjuk őt érdekelni... ááá annyira bánt hogy ilyet ejtettem ki a számon hiszen annyira szeretem a kislányomat hogy szavak sincsenek rá és érzem hogy ő is engem, és hogy örülnöm kellene hogy egészséges és hogy vissza sírom még ezt az időszakot is de ma kiborultam.

Volt így más is??

Gondolom a bezártság az hogy 24órából 23 és fél órát kell a lányommal foglalkozni mert párom sokat dolgozik, napi 2-3 órát vannak úgy együtt amikor ébren vannak, mert párom állandó éjszakás, délután 4kor indul és reggel 6 mire haza ér!

Bízom abban hogy a 2hét múlva kezdődő munkaváltás eléri a kívánt eredményt hogy napi 8 óra munka lesz csupán 3 műszakban neki és nekem is lesz talán egy kisebb nyugalmam, mert így szalad a ház, állandóan igyekszem a főzéssel és a lányunk miatt kissé körülményes.


2018. jan. 28. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Túlterhelt vagy. Azért látod ilyen söteten a dolgokat, es azért eltulzottak a reakcióid is. Próbalj kicsit relaxalni, mikor alszik a gyerkőc, 15perc naponta jusson magadra is. Ülj be a fotelba, labakat az asztalra, villany le, gyujts meg egy gyertyát, kapcsolj vmi halk, nyugtató zenét, és kapcsold ki teljesen az agyadat erre a kis időre. Tudom, most nem vígasz, de hidd el, ezen a legtöbben keresztül megyünk(csak a többseg nem vallja be), és igen, ahogy nő a bébi, egyre javul majd a hekyzet:) Fel a fejjel.
2018. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos lehetetlen, a lányom nem alszik napközben már egész pici korától, nagyon nagyon ritkán fél órát de akkor inkább rohanok a konyhába! Ezenkívül meg a pihenés is lehetetlen, egy szobás a lakásunk, a párom ugye alszik 13-14 óráig, igy eléggé kivagyunk túrva a konyhába, mert állandóan beszélni énekelni szórakoztatni kell a picit!
2018. jan. 28. 21:50
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

A kicsinél ez szeparációs szorongás, olvass utána akár itt a gyakorin is, ennek így kell lennie, fejlődéslélektanilag normális. Te túl vagy terhelve és magányos vagy, segítséget kéne kérni, hogy ki tudj szabadulni otthonról. Nagyszülők, barátnő, szomszéd? Az nem hangzik jól, hogy a párod a képedbe vágta, hogy a gyereket jobban szereti, mint téged, ilyet nem lett volna szabad mondania. Valószínűleg azért fogja állandóan, mert keveset van vele és azt a kis időt ki akarja használni.

Azzal, hogy szalad a ház, ne törődj, a ház van tiértetek, nem ti a házért. A főzést oldd meg egyszerre 2 napra és egyszerűbb kajákkal. De más ugyanúgy átélte ezeket a problémákat, mint te, nem vagy rosszabb vagy tehetségtelenebb másoknál.

2018. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Kimerült vagy, mint minden kisgyerekes anyuka, el fog múlni ez az időszak is. Én a kisfiam másfél éves koráig azt éreztem, hogy megbolondulok. Sokat éjszakáztam vele, ittam a citromfű teát. Most már picit könnyebb. Szerintem természetes, hogy az ember a gyerekét szereti a legjobban, ettől nem szereti kevésbé a párját.
2018. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem szeparációs szorongás, hanem elkényeztetted. Ha hisztizik, ne törődjetek vele, hagyjátok hisztizni. Ha látja, hogy a hisztinek nincs eredménye, leszokik róla és játszik egyedül is. Nem értem, hogy miért lett szokás mindent ráhagyni a gyerekre? Azután meg panaszkodni, hogy kiborul az anyuka.
2018. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem jártok m sehova? Én a babám pár hónapos korától kezdve folyamatosan megyünk, nem is értem milyen bezártságról beszélsz? A férjed délután 2- ig alszik, ott az egész délelőttötök, miért nem lehet elmenni babaklubba, úszni, sétálni, barátnődhöz, ringatóba, Babamasszázs, babatorna,könyvtárba, soroljam?
2018. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Azt se írta, hogy mekkora a gyerek, de már szeparációs szorongás?

Ha még a pihenőszék szóba jön, akkor aligha akkora.

2018. jan. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
5.5hónapos
2018. jan. 28. 22:06
 9/19 anonim ***** válasza:
59%

Mennyi idős a baba? Nincs neki semmi baja? Az enyémeknek a babakora hasfájósan telt-telik. Első babámnak 7 hós korig fájt a hasa aztán hozzátáplálásnál is jött a listára 1-2 allergén. Hát vele se volt egyszerű.. még most 2 évesen is sakkozunk, vajon mitől van már megint bőrtünete. Na de 1,5 éves korig semmilyen bőrtünete nem volt, tejre se, erre nyáron terhelésnél ekcémás lett. És 3 hós kortól nem volt olyan feltűnő a dolog. 4-5-6 hónaposan csak gondoltam fogzik, éjszaka milliószor kelt, nappal meg állandóan szórakoztatni kellett meg járkálni vele. Miután a hízása is megállt csak felmerült az allergia, pedig az első hónapokban gyönyörűen hízott. De pl terhelésen meg fogyott. Na jól kitértem, az a lényeg, hogy bármi baja lehet. A másik babámat meg mintha kicserélték volna tápszerváltás után, természetesen nála korábban felmerült a gyanú. A hasfájás egy példa volt csak.

Amit meg te érzel, kimerültél és én se lennék boldog, ha a konyhába lennék száműzve a nap nagy részében. És szinte mindig kettesben lenni a babával bizony nem könnyű dolog.

De a kora nélkül nehéz bármit is írni. Javasolnék bébiszittert, hogy fel tudj néha töltődni. De egy 1-2 hónapos mellől én nem szívesen mennék még el főleg ha szopizik. Foglalkozások nincsenek a közeletekben? Vagy jártok ilyesmire? Mínél többet jó lenne kimozdulni, te se lennél a 4 fal között. Napi 1-2 óra séta ami vagy céltalan vagy csak a napi rutin nem elégít ki sokmindent. Én pl unom a környéket is.

Ezt a 2 hetet még éld túl valahogy, a 3 műszak se egy álom, de ettől csak jobb lehet.

2018. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%
Látom közben leírtad. Nemsokára jobban fog mozogni és jobban feltalálja magát!
2018. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!