Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babátokkal hogy...

15 hónapos babátokkal hogy telik el egy nap?

Figyelt kérdés
Mikor főztök? Mikor alszik el? Mennyit játszotok vele, mennyit játszik magába? Apuka mennyit segít? Stb.

2018. jan. 30. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
7kor ébred, reggelizünk, kicsit hagyom egyedül játszani, addig pakolászok, takarítgatok. 10től 11ig alszik, utána megint eszik, majd elmegyünk sétálni/boltba/játszótérre. 1-2 körül ebédelünk. Aztán megint együtt játszunk, de ha úgy latom, hogy egyedül is elvan akkor magára hagyom és addig gyorsan berakok egy mosást vagy főzök valamit. Ha nem sikerül akkor este főzök. 3 kor megint alszik 1 órát, utána uzsonnázik. 7kor vacsi és fürdés, 8-9 között alszik el. Apuka mindenben segít, ahogy ideje engedi. Nálatok mi a helyzet?
2018. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi a 14. hónapban vagyunk, remélem belefér.


Reggel ébredés után tejital, utána mi kávézunk, később rendes reggeli.

Apa elmegy dolgozni, mi vagy elmegyünk boltba vagy sétálunk egyet. Délelőtt még játék (általában egyedül játszik ilyenkor), ha kell főzés, mosás, takarítás ha kell, majd közös ebéd.

Délután alszik egyet (kb dél vagy 1-től 3-ig), aközben én dolgozok. Ébredés után harapunk valamit és ha olyan az idő akkor megint sétálunk egyet, játszótér vagy bolt, park, bármi.

Miután hazaérünk, közösen játszunk, pakolászok vagy ami épp jön. Elővacsi.

Este hazaér apa, ő fürdet általában, majd a fiúnk 8 után megissza a tejitalát, fogmosás és alvás. Sajnos ilyenkor nincs közös étkezés, mert késő van nekünk az evéshez.


Szerencsére jól elvan egyedül, inkább nekem kell utána mennem, hogy "figyu, olvassunk közösen könyvet?" :)

Mostanában inkább csak megkínál a játékaival. Autózik, játszik és odahozza, hogy nézzem meg. De nem nagyon von be. Inkább ha csak bunyózni, fogócskázni szeretne, akkor hív. Persze ha leülök hozzá és előveszem a formabedobót, akkor együtt játszik velem.


Visszatérve:

Alapvetően 2-3 naponta főzök és abból visz a párom munkába is. Ő leginkább az esti fürdésben és a férfi feladatokban segít (szerelés, pakolás stb.) illetve ha van ideje akkor mosogat. De azt leginkább hétvégén.

2018. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

8 körül kelünk, reggelizünk. Bepakolunk a mosogatógépbe. Ha kell akkor mosunk is, adogatom neki a ruhákat és ő pakol be. Teregetni is együtt teregetünk ki. 10 körül elmegyünk a boltba. Mikor hazaérünk játszunk, pakolászunk ha kell. Délben ebéd, utána alvás. 3 körül ébred. Uzsonna, játék. Egyedül is játszik kb fél órát, utána együtt, aztán megint egyedül. Addig felmosok, porszívózok. Porszívó alatt a járókában van, mert kikapcsolja a gépet. 6 körül hazajön apa. Ha nem esik akkor vagy együtt megyünk ki a játszótérre vagy csak ők ketten. Ha ketten mennek, akkor tudok hajat mosni pl. fél 8 körül vacsora, aztán fürdés. Fürdetés közösen, apa altatja. Változó mikor alszik el, van hogy 2 óra is az altatás. Az altatás alatt főzök általában, van hogy fagyasztunk is le belőle. Néha főzök aznap, de csak ha halrudacska vagy egyszerű tészta van, mert főzni nem nagyon tudok a gyerekkel, teljesen szétszedi a konyhát, ha fél óránál többet kell foglalkoznom a főzéssel.

Így telnek a hétköznapok egy 15 hónapos kislánnyal.

2018. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Reggel 6 és este 9 között minden erejével azon van, hogy engem a zárt osztályra juttasson, én meg minden egyes percben küzdök az őrület ellen és próbálok türelmet erőltetni magamra. Kicsit bővebben: 6 körül ébred, a sikongatásával felkelti a 3 éves bátyját. Amíg én is észhez térek, egymást gyepálják. Reggeli,, öltözés, és elmegyünk otthonról. Játszótèr, játszóház, mikor mi. Délben ebèd, és aztán alvás. Helyett engem idegesítenek. Sehogy, de tényleg sehogy nem alszanak el. 3 óra küzdelem után feladom. Délután 3tól 5ig megint egymàst gyepálják, minden elképzelhető és elképzelhetetlen gaztettet elkövetnek. Én próbálom távol tartani őket az életveszélytől. Erre el is megy a délután. Persze próbálok èn velük játszani, meg ilyesmi, de nem semmi értelmes nem köti le őket. 5re hazaér a férjem, onnantól ő tartja őket kordában. Hétfőn bevásárolunk, kedden lelépek az uszodába, a többi napon dolgozom este. Főzni két idegbaj között főzök, amikor épp idő van rá. Vagy amikor már letojom, mit csinálnak.
2018. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!