Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, apukák, akik többes...

Anyukák, apukák, akik többes számban beszéltek a gyereketekről. (Pl. Zöldet kakiltunk! Miért teszitek?

Figyelt kérdés
Csak egyszerű kíváncsiság van a kérdésem mögött, nem akarok senkit megszólni.

2018. jan. 30. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Mert ostobak ...
2018. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Szituáció függő. Pl. Egyedül wczik azt nem mondom többes számban. Viszont én büfiztetem szóval"együtt" büfiztünk.
2018. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy gondolom, hogy ez a terhességi kötődés miatt alakul ki.

Én is többször így beszéltem az első hónapokban, de ahogy kimondtam, rá jöttem, hogy ne beszéljek a magam nevében is ha csak ő csinált valamit..


Szóval szerintem ehhez van köze. Az anyák össze vannak kötve a gyerekkel bárhogy is nézzük. És ez kihat erre az arra hajlamosaknál.

2018. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ettől hányingerem van...van már két fogunk,már husit is eszüüünk,néha olyan rosszak vagyunk blablabla....nem értem miért kell igy beszélni,egy önálló kisember az a baba,foga neki bújt ki,anyának már (remélhetőleg) baromi régóta van,ő eszi a húst,igen anya is,de nyilván azt sem a babával együtt kezdte el,sorolhatnám.
2018. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen, mi így csináljuk. Az oka, hogy nekünk így esik jól és nem érdekel, kinek tetszik vagy nem tetszik.
2018. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Engem is irrital nagyon.
2018. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Én csak a sétával kapcsolatban beszélek többesszámban, mivel még nem megy egyedül az 5 hónapos baba sétálni, minden másat viszont egyedül csinál. :-) Egyébként engem is irritál a büfiztünk, kakiltunk stb.
2018. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én nem pépesett ettem sosem és nem kakiltam zöldet, szóval :D


Amúgy egyénfüggő, van ismerős, aki képes két emberként gondolni magára és a gyerekére, másik ismerős csak közösben tud gondolkozni és beszélni, de nekem nyílik a bicska ilyenkor a zsbemben, mert irritatív.

2018. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell velük foglalkozni, alacsony intelligenciájú, kevésbé tanult emberekre jellemző ez a többes számozás. az értelmesebbje fel bírja fogni, hogy társaságban így beszélni gáz.


Ez olyan, mint a fingás. Persze, természetes, meg magyarázat is van rá, h miért csináljuk, de azért társaságban mégsem nyomunk egy nagy recsegőset a többiek orra alá, csak mert "nekünk így esik jól". aki meg megteszi, az el is mondott magáról mindent. Pont, mint a többesszámozók.

2018. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!