Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig adtátok a...

Mennyi idős korig adtátok a bébiételt?

Figyelt kérdés
2018. jan. 30. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Fokozatosan egyre kevesebbet kapott, amíg mi is nem álltunk rá egy neki való étrendre. Mivel mi kevés zöldséget ettünk és elég sok volt a pörkölt stb, 1 éves volt a fiam mikor már ha olyat főztem, a miénkből kapott ő is, ha meg neki nem volt való akkor bébiételt. 14-15 hós korában már nem volt ezzel gond, max főztem neki mást.
2018. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

bölcsiben dolgozom, abból kiindulva volt olyan 7 hónapos, aki már a bölcsis kaját ette :)

saját magamból kiindulva, ha gyerekem lesz, nem szeretnék majd bébiételt adni neki, hanem inkább külön főznék amíg nem kaphatja a mi ételünket

2018. jan. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

15 hós a lányom. Ha olyan helyre megyünk, ahol tudom, hogy nem lesz lehetőség rendes ételt enni, akkor bedobok egy üveges bébi ételt a táskába. Ez kb havi 2 alkalom.

Amúgy pedig azt eszi, amit mi.

Baba korában sem volt olyan, hogy csak üvegest evett egész nap. Általában én készítettem neki a püréket, de azért néha kapott üvegest is. Főleg nyáron, amikor mentünk valahova (sokat kirándultunk), egyszerűbb volt üvegest vinni, az nem romlott meg.

2018. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem ette meg,úgyhogy semeddig.Viszont 1 éves korától,a tiltàsokat figyelembe véve azt ette ,amit mi.
2018. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha itt a bébi étel az üveges kaját jelenti, akkor alig kapott valamennyit.


Általában én főztem neki, ha utaztunk vagy kellett egy alternatív ebéd megoldás, akkor vettem csak üvegeset. Körülbelül 11 hónapos volt, amikor már tudtam neki Hipp kész ételt venni (kb 600,- és komplett főételek, mint a spagetti vagy halas tészta) így ilyen esetben már nem kapott üvegeset.


Szerintem a legtöbben max 1 éves korig adják a gyerekeknek, mert utána már darabosat és szilárdat is eszik a gyerek és az üveges nem megfelelő állagú nekik akkor már.

Nálunk is ez volt. Amint tudtam neki darabosat, szilárdat adni, azonnal el is raktuk a turmixot.

2018. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szívesen fogadta el, úgyhogy 8 hónaposan már csak azt ette, amit én főztem neki. De előtte is csak pár falatot evett belőle. Néha könnyebb lett volna, de ez van.
2018. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18 hónapos koráig. Hadilábon állt a normális étellel, sokszor félrenyelt, fuldoklott, pedig bőven volt alkalma gyakorolni.
2018. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokáig, nem akarta megenni az én főztöm, pedig próbáltam leutánozni a bébikaját, nem is főzök szerintem rosszul, de neki az üveges ízlett.

14 hónapos koráig ette kb,miután tudott egyedül kézzel csipegetni , elfogadta az én főztöm is, ma meg már nagyon szereti.

2018. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán, mivel én imádom a főzeléket, krémleveseket, rengeteget főzök magamnak hasonlót, így felesleges volt még külön bébikajára is költeni :)
2018. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Fél éves korától 4 éves koráig adhatod. Kérdés az, h. mikor mit adsz neki, ill., h. azt, amit adsz, hogyan fogadja. Nem kell megijedni, ha valamit nem eszik meg, v. teljesen elutasít. 2-3 hét múlva újból megkínálhatod, lehet, egészen másképp' fogadja ua.-t az ételt.

Mellesleg a bébiétel nem kzárólag teljesen pépes ételeket jelent: Ahogy idősödik, és jönnek a fogai, fokozatosan lehet darabosabbra készíteni, ill. darabosabbat vásárolni. Rengeteg zöldség és gabonaféle van, és sokfajta hússal, hallal lehet kombinálni. Kizárt, h. egy gyereknek semelyikféle sem ízlik.

Én mindegyik gyerekemnek (3 db) adtam és vettem bébiételt, de már a hozzátáplálástól kezdődően többnyire én főztem a koruknak megfelelő összetételű és ízesítésű ételt. Mivel én is imádom a zöldségeket, nem volt gond változatosan főzni neki. Ha meg nem otthon ebédeltünk, mert programon, vendégségben v. úton voltunk, akkor ettek üvegeset (néha kis dobozban sajátot, amit korábban elkészítettem).

Nyilván kevesebb macera, ha nem kell külön főzőcskézni, de szerintem megéri tudni azt, hogy egészségesen táplálod a gyereked a legelső, legérzékenyebb éve(k)ben.


Egy cukkini-, répa-, céka- v. borsó 'főzelék' (jobban mondva püré) nem kerül sok pénzbe, ráadásul elkészíteni is max. fél óra mindennel együtt.

A húst (pl. csirkemell) én nagyobb mennyiségben pároltam/ sütöttem, és kis adagokban, már ledarálva (ill. nagyobb korukban felaprítva) lefagyasztottam, és mindig csak egy-két adagot vettem elő. Később a hallal még könnyebb dogom volt.

Úgy voltam vele, h. legalább addig egyen minőséget, míg velem van, a műintézményi menza kaját eszi majd vagy 15-20 évig.

A felnőtteknek való pörit még eheti 60-80 évig...

2018. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!