Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le az...

Hogyan szoktassam le az altatásról?

Figyelt kérdés
Sajna elrontottuk a kislányomat mindig altattuk, most már 8 hónapos és elég nehéz vele járkálni. Tudtok vmi jó ötletet hogy szoktassam rá hogy egyedül is elaludjon?
2008. okt. 27. 08:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fektesd le, feküdj mellé és az értelméhez kreálj olyan mesét, ami leköti. Közben nem kelhet fel. Biztos fog sírni 1-2 hétig. Ha kitartó vagy sikerül. Próbáld meg jól kifárasztani, hogy elaludjon mese közben. Ha nem jön össze, csak az öledbe vedd, ne sétálj vele. Sajnos sírás nélkül nem hiszem, hogy sikerül, de legyél következetes. Ha nem sétálsz vele, pár alkalom után rájön, hogy nem ér el vele semmit és megelégszik azzal, hogy az öledben fekszik. Fokozatosan leszokik erről is és elalszik melletted. Ahogy nől, lassan elalszik egyedül is.
2008. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az együtt fekvős dolog már rég nem jön be,mert rögtön elmászik,lekötözni meg csak nem fogom.Én ezt csináltam(és már egyedül is elalszik):betettem a kiságyba,kaja+cumi.Ezután otthagytam,ha nem tudott elaludni forgolódott és nyüszkölt.Csak akkor mentem be megint hozzá,amikor sírni kezdett ekkor oda adtam a maradék kaját(ha volt) vagy innivaló,majd megint vissza a cumi.Ettől megnyugodott,megint ott hagytam és a bébiőrön figyeltem mit csinál.Amikor kifáradt a fordolódástól és elaludt beosontam és betakartam.A lényag ne vedd ki,ha sírni kezd.Simogasd meg,adj neki vmi ölelgetni valót(pelus stb...),esetleg cumit.Ha elalszik Ő a cumit ki is köpi.
2008. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Hasonló kérdés már volt, bekopizom az oda írt válaszom:


Nálunk kb. 8 hónapos kortól kialakult a szokás: Délben alvás, este fél 9kor szintén alvás. Vagyis gyerek kiságyba betesz, ajtó becsuk, villany leó (16 hónapos a gyerek), gyereknek egy hangja sincs, szépen elalszik.


Sajnos radikális volt a leszoktatás: Az említett időpontokban a gyerek ágyba került. Első nap 50 perc üvöltés (mértem az időt), másnap 30 perc, harmadik nap 10 perc, negyedik nap olyan volt, mint a kisangyal, és azóta is. Nem tiltakozik, nem visong, mikor viszem a szobába.

A "leszoktatás" alatt kerek 5 percenként bementünk a szobájába, megsimogattuk a buksiját, mondtunk néhány kedves szót, nehogy azt érezze, hogy magára hagytuk (persze az ordítás ilyenkor pár percre fokozódott :))).

Nálunk semmiféle éneklés, hintapalinta, nem segített, annál jobban ordított :D

2008. okt. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!