Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsolsz, hogy altassam el?

Mit tanácsolsz, hogy altassam el?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám az elmúlt 2-3 hétben nehezen alszik el napközben. Már csak 2x alszik kb 2-2 órát,de olyan is volt, ez csak fél-fél óra volt, és képes 3-4 órát ébren lenni egyszerre. Amikor már ásít meg dörzsöli a szemét, veszem fel és vagy ölben alszik el vagy az ágyában kis rázogatással. Újabban sehogy sem akar/tud elaludni, akár 2 óráig is tart, mire végre alszik. Emiatt az egész délelőtt meg a délután egy nagy része az alvás körüli cirkusszal telik, semmit nem tudok csinálni tőle, sokszor az ebédet is este fél 6-kor eszem meg. Ha leteszem, rögtön sír, az ölemben feszíti magát és csapkod, hergeli magát. Ha ott hagyom az ágyában, képes vörösre sírni a szemét. Tanácstalan vagyok és már a türelmem is fogy. A foga még nem jön, csak folyik a nyála meg rágcsál.
2018. jan. 30. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudok neked 2 dolgot ajánlani.

1, Adamo jellegű hínta nálunk nyügősebb napokon is nagyon jó szólgálatott tett.

2. Altasd babakocsiban a friss levegő. Én addig sétáltam vele lent az udvaron amíg el nem aludt kb fél óra aztán kitettem az erkélyre és én tudtam csinálni a dolgomat. 2014 augusztusában született és szinte egészen tavaszik kint aludt a friss levegő. Csak -5 fok ba nem vittem ki illetve ha szogos ködös idő volt. 4 órakat aludt odakint és soha semmi baja nem volt.

2018. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A babakocsi trükk működik nálunk is. Abban mindig jó nagyokat alszik. Ha nem megyünk ki valami miatt, akkor itthon kb. fél órákat alszik az ágyában. A babakocsiban a teraszon volt, hogy két órát is durmolt egyszerre. Lehet, hogy nálatok is működne a dolog. Volt rá eset, hogy annyi sürgős dolgom akadt itthon, hogy nem értem rá altatgatni. Van csatos hordozónk, abban magamra kötöttem és úgy aludt egy jót.
2018. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nyílik a világ... nem tudom tanácsot adni, mert az én kislányom (2. baba és az első is ilyen volt) 1,5 óra helyett 4-5 órákat is hirtelen ébren töltött. Pedig álmos volt. A babakocsi legtöbbször segít, ha sétálni mentek elalszik? Úgy gondolom túlzottan erőltetni nincs értelme az elalvást, 2 órát ne altasd azért, felesleges. Ha úgy látod nem fog elaludni akkor vedd ki, ha megint nagyon álmosnak látod akkor altasd megint. Nekem a 2 baba közt ez volt a különbség, 1. babám nagyon sokat altattam, 5-6 hós korából az altatás gondolata is rosszul esik így 2 év után is, a kicsit nem érek rá állandóan altatni. Ettől nem alszik kevesebbet. A kicsi kúszás előtt csinálta és le is higgadt amint sikerült, most megint alszik 1,5-2 óra után, 1. babám mondjuk még hasfájós volt így vele más volt a helyzet de nála is feltűnő volt a sztrájk alvás ellen hátrafordulásnál, mászásnál majd járásnál. Nem próbál a babád valami új tudományt? Ezt meg túl kell élni, hátha rendeződik a helyzet pár napon max 1-2 héten belül.


De arra se vegyél mérget, hogy nem jön a foga. Nincs annak se komoly jele...

2018. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is babakocsiban meg csatos hordozóban alszik nappal a legjobban. A kiságyban csak max fél órát.
2018. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha max. fél óra alatt nem alszik el felesleges kínozni őt is magadat is.

Nekem a kint altatás azért nem opció mert próbálok akkor enni-pakolni-főzni mikor alszik.Egyedül meg nem hagynám kint egy percre sem.

Nekem az is fura, hogy hidegben kint alszik órákat a gyerek.

Szóval ha nem alszik el akkor ne erőltesd, próbáld meg később.

2018. jan. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

El szokott aludni a babakocsiban, még séta után is benne szoktam hagyni a mózesben, de van, hogy egy percet sem alszik közben. Nem szeretném mimdig így altatni, mert én is az alvása alatt csinálnám a dolgomat, ahogy egy válaszoló írta. Erkélyünk nincs, ezért nem tudom a friss levegőn hagyni, az ablak pedig még nem lehet nyitva egész nap.

Segítséggel már rövid ideig ül, másat még nem csinál.

2018. jan. 31. 10:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Ragad le egyszer Ugyis el alszik.. Ha ordit akkor addig relax, rakj be hangosan zenét addig pl.. Hidd el megunja es el alszik.. Sose altattam.
2018. febr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7

Már próbáltam, hogy hagyom egyedül elaludni, de 15-20 percnél tovább nem bírtam az ordítását és felvettem. Nem tudom, hogy meddig nyomta volna még, de elég kitartó. A tiéd mennyi idő után adta fel?

2018. febr. 1. 09:05
 9/15 anonim ***** válasza:
A legrosszabb, amit tehetsz, ha magára hagyod a kiságyában. Persze hogy egy idő után elalszik majd a kimerültségtől, hiszen a lelkét is kisírja, mire odáig jut. De ezzel csak arra tanítod, hogy nem számíthat rád. Gondolj bele, mit érezhet az, akit gondoskodó szeretet és biztonság vesz körül születése óta, majd egyszercsak magányosan hagyják egy szobában, és hiába kér segítséget, senki sem jön a hívásra.
2018. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Talan nem hiaba, nem akarom bantani mikor sir.. Inkabb magara hagyom
2018. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!