Kelengye lista?

Figyelt kérdés
Augusztus végére vagyunk kiirva a babukáimmal:) Mik azok amikre feltètlen szükség lehet? Őszi babáknak ruhatár?:) Miből mennyit,hányas méretűeket. Tudom,hogy még csak február van ,de nem szeretnék mindent az utolsó pillanatra hagyni:)
2018. febr. 1. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mostmár bánom hogy mindenből újat vettem.Hamar kinövi a ruhákat,felét sem tudtam rá adni,mostmár vennék használtan inkább,ahogy babakocsit is légzés figyelőt is.Vannak fészen baba mama csoportok,rengeteg ruha jo állapotban ,és minden amire szükség lehet.Őszi babának érdemes inkább meleg ruhákkal is készülni,kabát,overal stb...orrszivo,hasfájás ellen valami csodaszer,textilpelus,fürdető krém,de minden fent van neten,ami nekem fontos volt az lehet neked eszedbe sem jutna :)
2018. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Még annyit hogy ha jol ertem ikrek lesznek,50es rucikkal készülj inkább,56os csak később fog nekik kelleni :) kb 4-6db mindenből,rövid ujjú,hosszu ujjú body,rugdalozo is pántos,hosszu ujjú,ilyenkor én még nadrág-pulóver kombót nem erőltetném,mindig felcsuszik a pulóver,a nadrág le,pelenka cserénél lecibálni a nacit róla...
2018. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) én sem szeretnék feltétlen újat mindenböl,amúgy is szeretek turizni meg ilyesmik!:D Nézegettem neten listákat egyébként már csak mivel első babák fogalmam sincs mi felesleges,mi létfo tosságú:)
2018. febr. 1. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más, nekem a 2 gyerekemnél mindegyiknél másra vilt szükség és más volt felesleges.


Èn kinyomtattam netröl több kelengye listát, és össze írtam belölük mi az amire szerintem szükség van. Majd leültem több kisgyerekes anyukával(barátok, rokonok) és átbeszéltem nekik mi kellett ebböl és mi volt teljesen felesleges...

ìgy kialakult, hogy mi az amire mindenképpen szükségünk lesz, és mi az amit majd akkor veszünk meg, ha kell...

Mert, hogy a babával is ellehet menni vásárolni, söt a netröl 2-3 nap alatt itt van ami kell.

2018. febr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Body kell rövid-hosszúujjú (babánként 5-10), szeptemberben még számolj azzal, hogy van még nagyon meleg néha. (Október 4-én 23 fokban hoztuk haza a fiunkat :D de szeptember elején volt amikor 37 fok volt még) Rugi vékonyabb-vastagabb (vastagabb elég 2-3 babánként ha sűrűn mosol, pamut 5-10 babánként), pulcsik, nadrágok, szerintem eleinte praktikusabb a lábfejes amíg nem mozgolódik, ezekből nem kell sok, sétához ha kell mármint pulcsi, az enyémek sokszor voltak body-talpas nadrág kombóban, mikor felülre sok a 2 réteg otthon. Kocsikabát, átmeneti plüss overál, de ezekből inkább 62-es méretet vennék. Napozót egyebeket azért már nem vennék, az első 1-2 héten még több réteg kell nekik, mire megszokják a kinti létet, utána meg úgyse kell már. Pléd kell még, lepedők, takaró vagy hálózsák kiságyba, rácsvédőt van aki használ és van aki nem. Textilpelenka sok, 10-20 darab babábként de attöl függ pl bukósak-e, min fogod őket pelenkázni, ha eldobható alátétet használsz akkor kevesebb kell. Babakocsiba is kell, büfizéshez, mérlegre stb. Pelenkázáshoz pelenka, popsikrém, popsikenőcs. Köldökápoláshoz fülpiszkáló meg az orvos által felírt alkohol. Fürdető, gyógyszertárit fog felírni az orvos, olajat is de az nem mindenkinek kell, az enyémek nem voltak koszmósak de a fiamnak extra száraz volt a bőre és olajoztam. Vitaminokat és gyógyszereket fog felírni az orvos. Körömvágóolló, lázmérő is kell. Kiskád, babakocsi, kiságy nyilván kell legtöbbször. Vannak dolgok pl légzésfigyelő, bébiőr, a bébiőr az lakás mérete és elrendezése miatt lehet fontos, légzésfigyelő nekem fontos. Szoptatós melltartó és bimbóvédő krém legyen a kórházi csomagban. A szilikont nem javasolt alapból, csak ha kell. Cumisüveg se árt ha van de sok nem kell, 1 elég 1 babának.

Biztos hagytam ki ezt-azt, de hirtelen más nem jut az eszembe. Mellszívót, cumit, sterilizálót, babamérleget direkt hagytam ki, elég megvenni ha tényleg kell.

2018. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gratula a babákhoz :)


Ha Augusztus végére vagy kiírva, akkor abból még bőven lehet július is, mert ikrek általában 3 héttel korábban születnek, ráadásul augusztus is meleg hónap, így én még őszi/téli ruhát előre nem vennék.


Ikreknél kicsit ugye nehezebb számolni mint egy gyereknél, de kb erre készülj:


Ruhák:

- Rövid ujjú body 56-os: 5 db/baba

- Hosszú ujjú, talpas rugdalózó 56-os: 5 db/baba

- Vastag plüss rugdalózó 56-os: 2 db/baba

- Rövid ujjú body 50-es: 2 db/baba

- Hálózsák 6-12 hó: 1 db/baba (ugyan alul hosszú lesz előszőr, de legalább sokáig tudjátok használni)


Én lányom 2700 grammal és 49 centivel született, 50-es volt a mérete, a kórházban is azt adták rá, de mi nem vettünk külön ilyen kicsit, hanem ráadtuk az 56-os ruhákat amit már előre megvettünk. Kicsit lógott rajta minden először, de az első 3 hetet kb. átaludta, így nem zavarta, csak olyan volt rajta a rugdalózó mint egy hálózsák. Mire meg már nem napi 20 órát aludt addigra bele is nőtt az 56-os méretbe. Ezért én személy szerint nem javaslom hogy vegyél 44-es vagy 50-es méretű ruhákat, esetleg ha koraszülöttek lesznek és úgy látod kell akkor utólag is be lehet szerezni.


Pelenkázás:

- Pelenkázólap 50*80-as 1 db

- Eldobható pelenkázó alátét 60x90 5 db

- Kevert popsikrém 2 tégely (1 a babaszobába, 1 a táskába)

- Pampers Sensitive nedves popsikendő 56 db-os 3 csomag (2 a babaszobába, 1 a táskába)

- Eldobható pelenka: Happy Bella 0-ás méret, 2 csomag 46 db-os

- 1 db fiókos pelenkázó komód

- 1 db tágas pelenkázó táska


Kelengye:

- 1 db ápolási szett (kézi orrszívó, fésű, digitális lázmérő, körömvágó olló, körömreszelő)

- 1 db orrszi-porszi

- 1 db tengeri oldatos spray babáknak (sterimar)

- 1 db babakád álvánnyal + fürdetőkrém + vízhőmérő

- 4 db baba törölköző (kifogó)

- 1 db iker babakocsi

- 2 db autósülés/hordozó (0-13 kg)

- 2 db emelőbetétes utazóágy, kókuszmatraccal

- 4 db gumis lepedő

- 2 db mosható, anti-allergén kispárna 40x60

- 2 db mosható, anti-allergén pamut takaró 75x100

- 2 db baby wrap kókuszpólya

- 2 db matrac alá tehető légzésfigyelő

- 1 db babamérleg

- 20 db textil pelenka

- 1 db szoptatós párna

- 2 db anti-colic cumisüveg 1-es etetőcumival

- 8 db tejtároló edény

- 1 üveg baby calm csepp (csuklás ellen)

- 1 üveg espumisan csepp (hasfájásra)

- 10 db műanyag előke (textil, műanyag háttal)


Ezen felül vehetsz extrákat amik megkönnyítik az életet, de nem létszükséglet:

- szárítógép

- cumisüveg melegítő (elektromos a babaszobába, termosz a pelenkázótáskába)

- pelenka kuka + utántöltő

- zenélő forgó a kiságyra

- 1-1 plüssállat (hosszú, lógó füllel, amibe bele tudnak kapaszkodni)

- játszószőnyeg

- 1-1 db babafészek (ha felnőtt ágyon akarjátok altatni őket)

- Szoptató fotel

2018. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. febr. 1. 12:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már teljes a lista az előző válaszokból, de kissapkát nem olvastam egyiken sem. Lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem, akkor bocsi. Lényeg, hogy az is kell. Meg szerintem ami még jól jön újszülőtteknél, az a karmolás ellen védő kiskesztyűk. :)
2018. febr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itthagyom a hozzászólásom, mert vissza szeretnék nézni ide :)

Én is augusztus végére vagyok kiírva ;)

2018. febr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szupi kis listát hoztatok össze nekem!:) Hálás köszönet. Ment a zöld kezecske mindenkinek!:)
2018. febr. 1. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!