Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járt itt valaki úgy, hogy a...

Járt itt valaki úgy, hogy a babája egyik napról a másikra nem fogadta el a tejet, tápszert?

Figyelt kérdés

17 hós a gyermekem, 8 hós kora óta nem szopizik, este meg ejjel itta a tapszert, ill. 1 eves kora ota este tejet.

Akarmennyire is szerettem volna de nem tudtam leszoktatni az ejjelo tapszerrol, jo ideje nem is probalkoztam vele. 2 hete elkezdte ataludni ag ejszakat, ezert reggelire kapta az ejjeli adagot. Orultem mint majom a farkának. De ugy 5 nappal ezelott egyszer csak ahogy leultunk a szokasos esti tej melle, egyszeruen bele se kortyolt eltolta az uveget es kozolte hogy "nem". Rahagytam. Reggel uj proba a tapszsrrel. Nem kerte azt se. Szajaba se vette. Majd azota csak ez megy. Se hidegen se melegen se poharbol. Gondoltam a foga mert eleg valogatos lett az utobbi 4 napbab es egyik ejjel rpsszul is aludt. De ma pl ujra ataludta az ejszakat tejet megsem kert....

Na de valahogy azert csak kellene neki az a bizonyos 500 ml még....de igy hogy? Most annyira valogatos lett hogy szinte csak a zsomlet meg a gyumolcsot eszi meg. Meg a sinlacot. Se tapszer se fozelekek se hus. Csak a gyumolcs meg a ragcsak. Nem tudom hogy ez fog, vagy dackorszak vagy mia fene de valagogy fontos lenne a tej foleg hpgy vizbol.annak ellenere nem iszik tobbet hogy a napi fel liter tej kimarad, es ez rendeseb meg is latszik a szekleten, jo koppanos most..


2018. febr. 2. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Babaként nem, de kereken 1,5 évesen az esti tápszert, majdnem 2 évesen a reggelit is egyik napról a másikra elutasította. Onnantól semmilyen "tejet" nem kért. Ízesített junior tejital se csúszott.
2018. febr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6honapos a kisfiam,és ő is éppen a napokban kezdte ezt el,reggel szivesen itta este már nem kellett neki csak a kanalas étel.Éjszaka megeszi de se reggel se este nem hajlandó,és fogalmam sincs miért
2018. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek másfél éves kora kürül lesz válogatós, ha ez vigasztal... Színes pohár, üveg, szívószál, más tejtermékek (kakaó, joghurt) az ötleteim.
2018. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak kozben meg raadasul alalandoan taknyos ezert a doki javasolta a tejmentes etrendet neki...de ha joghurtot sajtot se adhatok vegkepp nem tudom mit adjak
2018. febr. 3. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!