Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik lehet nehezebb? Ikrekke...

Melyik lehet nehezebb? Ikrekkel vagy nagyon kevés korkülönbséggel? (11-15 hónap)

Figyelt kérdés
Az ikreknél egyszerre picik mindketten, egyszerre nőnek, és el tudnak játszani egymással, de piszok nehéz lehet. Az "egyik pici, másik kicsi" esetében pedig nehéz lehet, hogy a nagy is sok figyelmet igényel, még ő is kicsike..Ti mit gondoltok?
2018. febr. 4. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Számomra egyértelműen ikrekkel. Bár a kis korkülönbség sem egyszerű.
2018. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a nagyon kis korkülönbséggel.

Ikreknél azonos szakaszban vannak, azonos dolgokra van szükségük.

Két picinél, ha valamin túl vagy, akkor nincs vége, mert jön a következőnél is ugyanaz a korszak.

Meg úgy gondolom, hogy ikrek kapcsolata különlegesebb, szorosabb, mint két kicsié, így majd jobban le is kötik egymást.

2018. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én pontosan nem tudom hogy milyen de minden gyerek más lehet hogy nyugodtak akkor tényleg könnyű de ha sokat hisztiznek nyafognak akkor olyan mint a pokol. Én és a növérem között 1 év és 3 hónap van nyugodt gyerekek voltunk nem sirtunk sokat . Anyukám azt mondta könnyű volt nevelni minket mert mikkor a növéremet ettete én akkor aludtam mire befejezte a növérem etetését már fönn voltam én engem is megetetett. Persze idösebb korunkba együtt játszotunk. A ruha vásárlás is olcsóbb mert az ikreknél kettöt kell venni mindenből. Nálunk amit a növérem kinött az rám jó lett igy sok pént megsporoltunk a szüleinknek. Meg iskola kezdésnél ikreknél két gyereknek kell megvenni a könyveket és a felszerelést . Mig a korkülönbséggel születeknél csak egy gyereknek kell könyvet venni mert a kisebbik ugyan azokat a könyveket tudja következő évben használni.Természtesen felszerelést ugyan úgy kell venni mindkettőnek.Tanulni persze midegyikkel ugyan úgy kell de szerintem itt is a korkülönbséggel született gyerekek jobbak mert a nagyobbik tud tanulni a kisebbel mert már ő tanulta azt az anyagot amit a kisebb testvére. Mint mondjuk nálunk is mert én már ugy mentem első osztályba hogy tudtam olvasni megirni mert a növéremmel együtt tanultam meg.
2018. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmnek ikrei vannak, nekem 1 év különbséggel születtek a gyerekeim.

Sokat beszélgettünk a témáról, és szerintünk ikrekkek egy fokkal könnyebb. Kis korkülönbséges gyerekeknek eltérőek az igényei, de még mindketten erősen igénylik a jelenlétet és a fizikai tennivaló is sok még mindkettejük körül. Ikreknél jobban érvényesül az egy piszokból megvan a kettő elv.

Azt azért el kell mondanom, hogy én nagyon élveztem a kis korkülönbséget. Kellett hozzá némi trükközés, hogy flottul menjenek a dolgok, de a gyerekek szoris kapcsolata mindent megért.

2018. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az se mindegy hogy telik a terhesség.. kegyetlen lehet ekkora korkülönbséggel.

De szerintem sokminden függvénye. A baba/gyerek habitusa, tápszer vagy szoptatás, milyen alvók. Nekem a nagy babaként és gyerekként is nyugis, jó alvó is, bár nagyon hasfájós volt 7 hós korig, a kicsi 5 hós korig, na ők ha ikrek lennének szerintem elástam volna magam... igaz nálunk nem olyan kicsi a különbség, 21 hó, ez így szuper. (7 hós a kicsi)

2018. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 pici van. 3.5 éves ,24 hónapos, 8 hónapos. Lány, fiú ,lány.

Az utcába lakik egy család nekik ikrek vannak meg egy iskolás lány.

Ebből kiindulva nekem szervezés kérdése. Előrelatónak kell lenni mindkét esetben.

Szoptatás ügyben egyértelmű hogy az ikreseknél nehezebb.

Ruháztatasnál is könnyebb az ikreknek mert kb egyszerre nőnek.

Nálunk különböző hónapokban születtek így vagy nagy lesz mire oda ér vagy kicsi.

A fiamnak mindent venni kell. Nem lehet bambis ruhába.

Az első szülött kap meg úgymobd mindent és a tubbiek öröklik. Még az ikreknél egyszerre kell venni. pl futóbicikli.

Étkezés sem lehet egxszerrű. Az sztem forma forma nehéz. Marmint én nagyon sajnálom csak 2 kezem van.

A gyerekek megszokják mondjuk hogy várni kell mert meg a tesót fel kell öltöztetni vagy pelenkát cserélni. Ők ezt hamar megszokják.

A testközelség kényes még. Nalunk egyszerre akar mindenki az ölembe ülni vagy pacizni a hátamon.

Itt is ugyan az az ikreknél is. Várnak.

Jó kötődés van a kicsik között nálunk is meg az ikreknél is.

Az anyuka van nagyon leharcolva szegeny pedig a férje szokta vinni a kicsiket sétalni míg a felesège pihen vagy mos , főz stb...

Na igen a házimunka. Mondjuk ha alaszanak egxszerre tegyük fel akkor könnyű dolga van az embernek.

Ha nem alszanak akkor be kell őket vonni ha kicsit nőnek.

Fürdetés az ikreknél még nem ülnek nyilván egymás után. Ugyan ez volt nálunk még a legkisebb nem ült. Most hogy ül egyszerre fürdenek 3an a kádba. Ellubácolnak. Az iktek is elfognak szerintem. Forma forma nehézség.

A betegségek gyilkosak!!!!!!!

Ha egyszerre betegek az ikrek. Mindkettő lázas vagy fogzás van.... nulla alvás....

ugyan ez a 3 gyerek kis korkülinbséggel...

Tiszta Walking Dead!!!!!


Kávé kávé kávé az én erőm!!!!


Ráadásul fogyózom is ugyhogy vége a fincsiségeknek amiket esznek a gyerekek.


Nagyon sok munka mindkettő végig.

2018. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyiknek ugyan annyi hátránya mint jó oldala van.


Szomszédunkban most vannak kisbaba ikrek. Az egyik nyugodt a másik állandóan sír és kézben akar lenni. Az anyuka itt elve nem szoptatott, mert azt monda neki az túl sok lenne...(én másképp látom ezt, de ha ö így akarta...)


Nálunk kis korkülömbség van, de a lányok majdnem olyanok mint az ikrek. A probléma akkor van ikreknél ha mindegyik nyügös baba, vagy mindegyik nehezen kezelhetö.

2018. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ikreim vannak, 7-én lesznek 3 hónaposak. Sokszor kiborulok, nagyon nehéz, főleg mikor napközben egyedül vagyok velük, mégis szerintem kis korkülönbséggel valamennyire nehezebb. Ahogy előttem is írták, két különböző időszakhoz kell igazodni. Ámbár amikor egyszerre éhesek vagy nyűgösek a drágáim akkor úgy gondolom egy kicsit mégis ez a nehezebb. :) Majd a fogzás.. előre félek. A fürdést írták még, hát én azt lezavarom egyedül minden este. Egyik a másik után. Nekem pl ez egyáltalán nem nehéz. Mondjuk lehet azért mert imádom őket fürdetni. A másik meg hogy nekem nincs tapasztalatom egy babával, így nem tudom mondani hogy hű de sokkal nehezebb mert egyből kettőt kaptam. Nekem ez az alap. Viszont én nem "rózsaszín felhősködöm" hogy minden tökéletes mert nem, piszok nehéz, viszont megéri.

Ahh mennyit ki tudnék írni magamból, de a kérdésre már válaszoltam. :D és ez a lényeg. :D

2018. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!