Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyerekes anyukák, akiknek...

Kisgyerekes anyukák, akiknek van kiskutyájuk ÉS ráadásul a lift nélküli lakásban laktok, hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdés kicsit összetett és itt szeretném részletesebben leírni :)


Százhalombattára szeretnénk költözni, és találtunk egy tökjó kis "kéglit", csak van 1 kis bibi.


A 4. emeleten van a lakás és nincs lift.

Kisgyerekkel egyedül csak-csak megoldanám, van lent tároló, babakocsinak, triciklinek stb, viszont van 1 kiskutyánk is, aki nagyon kötődik a gyerekhez, így nem kérdés, hogy amikor lemennénk a gyerekkel sétálni, akkor jönne vele a kiskutyus is. A játszóra nyilván nem vinnénk be, akkor kikötnénk egy közeli fához vagy ilyesmi.


Nappal lenne csak "gáz", mert a párom dolgozik én meg egyedül gyerekkel + kutyával nehezen tudnám megoldani szerintem. Vagy csak én látom így? Itt most konkrétan az a gondom, hogy kistermetű a kutyus (palotakutya), és nem szabad sokat lépcsőznie.


Azért kérdezem Tőletek, hátha hasonló cipőben jár valaki, hogy kisgyerek+kutyus+4. emelet és lift nélkül, hogy telik a napotok, HA lementek.


Köszönöm, a válaszotokat előre is!



2018. febr. 5. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm van hasonló helyzetben (tacsija van, ő sem igazán lépcsőzhet). Ő vett egy válltáska szerű kutyahordozót. Leviszi benne a vállán a kutyát, karjában a gyereket. Lent a babát beteszi a babakocsiba, kutyatáska megy be a tárolóba. Hazafelé babakocsi megy a tárolóba, kutya a kutyacipelőbe és mennek fel. :) Később mikor a gyerek megy magától, már könnyebb lesz a dolog.
2018. febr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egy 2 kg-os pomerániaim van aki szintén nem lépcsőzhet (meg olyan kicsi hogy nem is tud / mer pedig már nem kölyök) de ha megyunk sétálni naponta 2-3x akkor mivel egyedül vagyok otthon napközben akkor én szenvedem le a csomagot: kutyát, gyereket, kocsit a 3.-ról. Lift nincs, az egész házra pedig csak 1 3nm2-es tároló van ami tele van a szomszédok cuccaival mindig.

Próbáltam a lehető legkönnyebb kocsit választani így lett Cybex Mios ami csak 8 kg a sportrésszel. Kocsi a kezeimben, benne a gyerek bekötve, gyerek ölében a kutya akinek fogom a hámját nehogy kiugorjon és fel ugyanez. Biztos röhejesen nézünk ki de hát ez van. :D Abszolút vállalható, nem érzem olyan szuper megterhelőnek de azért örülök amikor a 3. sétára a férjem már itthon van és együtt cipekedünk.

Vásárolni nem viszem a kutyát soha mert olyan szép és aranyos hogy próbálták már ellopni amikor ki volt kötve a bolt előtt így olyankor otthon marad, úgyhogy gyereket+bevásárlást+kutyát+kocsit nem szoktam felcipelni de az lehet az igazi szívás.

2018. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont így voltam, nem használtam babakocsit, ha egyedül voltam velük otthon. Babát felkötöttem, kutya ölbe és sétáltunk.
2018. febr. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jelen! :)

Én így csináltam végig a lányom első 2,5 évét mivel párom messze dolgozott akkoriban, mondhatni egyedül neveltem.

Harmadikon lakunk lift nélkül, pont emiatt is, nem is vettünk babakocsit, végig hordoztam a lányom.

Olyan szerencsés helyen lakunk, hogy noha megyeszékhely, 2 percre van tőlünk egy patakpart, 5 percre egy rét ahová járunk a kutyánkkal, oda nem is tudtam volna babakocsival menni, így egyértelmű volt a megoldás, arról nem is beszélve, hogy nem akartam szenvedni a cipekedéssel, főleg, ha pl. bevásárlásból jövök, akkor vigyem a szatyrokat, gyereket babakocsistól??

Így meg a gyerek elől, később a hátamon és maradt 2 szabad kezem, soha nem éreztem hiányát a babakocsinak.

Igaz a mi kutyánk 25 kg, nem kell ölben cipelni a lépcsőn, ez azért könnyebbség nekem.

2018. febr. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Kutyának kerítsél hordozót, vagy valamit, ami megkönnyíti, hogy felkapd. Viszont ne kösd ki sehova, semmikor, az egy nagyon buta és a kutyának hihetetlen rossz ötlet. Ha úgy alakul, hogy játszótereztek, akkor hagyd otthon, nem akkora buli a közelben kikötözve titeket figyelnie, sőt kifejezetten kínzás neki. Nem kell vinni olyan alkalmakkor, amikor nem lehet mindig veletek. Bolt elé kutyát kikötni is ugyanilyen rossz ötlet (mondjuk beugrasz pékségbe még határeset). Elköti vagy bántja valaki, meg úgy egyáltalán, kikophatna már a

tartási kultúrából ez a kikötözősdi, felelős állattartó nem tesz ilyet, egy játszóterezés meg eleve nem 5 perc, azért tényleg nem kell magatokkal vinni, hogy utána egy fához kötözve vegetáljon, akkor már jobb neki otthon. Nem bántésból, csak tényleg gondolj bele. 2 gyerekem van és egy mára már 8 éves kutyám, ezidáig mindig meg tudtam/tudtuk úgy oldani a levegőzést, sétát és minden egyebet úgy, hogy a kutya eddigi élete során egyetlen egyszer sem volt soha sehova kikötve.

2018. febr. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem bolognesem van. Felkötöm a gyereket magamra hordozóval, kutyust pedig az egyik kezembe fogom.
2018. febr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!