Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vészelitek át?

Hogyan vészelitek át?

Figyelt kérdés

Vannak olyan napok, mikor a legszívesebben egész nap csak aludnék. De mivel van egy másfél éves örökmozgó kisfiam, erre már jó rég nem volt lehetőségem :) De tény, hogy vannak nagyon nehéz napok. Mikor attól a pillanattól, hogy reggelt felkelt, már azt várom, hogy mikor jön a délutáni alvás ideje. Addig próbálok vele játszani, megcsinálni a napi teendőket, elterelni a gondolataimat a mérhetetlen fáradtságról. És aztán eljön az idő, az ebéden túl, látom, hogy dörzsöli a szemét. Irány az ágy! Majd elvetem magam én is a kanapén, halkra állítom a tv-t és kezdenék ellazulni. Majd sírás. Cumi vissza. Ellazulnék. Kaki lett. Tisztába tevés. Vissza az ágyba. Már újra kezdenék kikapcsolni. Sírás. S ez így megy. Én be, majd ki a gyerekszobából. Majd eltelik egy óra. De nem alszik. Már annyira ideges tudok néha ettől lenni, hogy szinte már sikítok egyet a nappaliban, csak hogy hozzá nyugodtan tudjak belépni.


Mit tesztek ilyen napokon? Hogy vészelitek át? Mi a ti bevált módszeretek egy kis nyugalomra, csöndre, mikor a legszívesebben csak sírnátok egy sarokban annyira ki vagytok merülve?



2018. febr. 6. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem felesleges nyűgként élem meg a kislányomat ilyenkor sem. Miért nem bújtok össze és alszotok egyet együtt? Ő is nyugodtabb lenne. Ha ez nem megy, akkor estig ki kell tartani, aztán lepasszolni az apukájának. Tegnap én is k.o. voltam, ahogy hazajött a férjem, a kezébe nyomtam a gyereket és aludtam 2 órát. Aztán újra boldogan és fitten visszavettem a csajszit és ment minden tovább a maga ütemében. 😊
2018. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ÉN délután vele aludtam sokszor, de előfordult, hogy "csak" picit csukom be a szemem - és arra riadtam, hogy ő a kiságyban molyol, és már két órával később van, mint a szokásos ébredési ideje :)


Előfordul, de muszáj neked is aludni, mert kikészülsz.

2018. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyon gáz a helyzet, alszom vele. Ez baromi ritka, mert én alvásidőben sajna dolgozni szoktam, de ha tényleg annyira offon vagyok, akkor szépen melléfekszem, és alszunk együtt. Ennek az egyetlen veszélye, hogy ha így alszunk, a lányom is tovább húzza a lóbőrt, mert megébred, érzékeli, hogy ott vagyok, hozzám bújik, és alszik tovább. Volt olyan, hogy 4 órát aludtunk így... hát, éjfélig nem kellett este lefeküdni :D
2018. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi is egyutt aludtunk delutan a nagy agyon!

Persze en nem aludtam, delutan nem tudnek. Mindegy us, fekszem mellette es netezek!;) chat-elek, olvasgatok.

2018. febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Én is szívesen alukálnék délutánonként, csak sajnos nem díjaznák a munkahelyemen. Addig könnyű, amíg nem dolgozol.
2018. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vmelyik nap voltam olyan fáradt, hogy kidőltem 50 percre. Én néha szoktam szarni a dolgokra és pihenni a kanapén, a gyerek a kiságyban és relaxozok. 9 hónapos már áll meg oldalazva járt is ma
2018. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én napi 2 órát dolgozom, tanulok az államvizsgára a 14 hónaposom mellett és már úton a Tesó:). Szerintem nem gáz, hogy így gondolod, én is nagyon fáradt vagyok, de imádom az egészet:). A nehezebb napokon mindig azt gondolom, hogy ez legyen a legnagyobb bajom, hogy fáradt vagyok. Van egy csodálatos Férjem, Gyerekem, szerető családom. Az alvás várhat, amikor kirepülnek majd a gyerekek ezt az időszakot sírod majd vissza:).
2018. febr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó sok kávé :).

Amúgy én sokszor berakom a kiságyba és pihenek mellette a kanapén. Ott biztonságban van.

2018. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!