Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy anya zöld és egy apa...

Ha egy anya zöld és egy apa barna szemű, akkor mekkora eséllyel lehet a lány gyerekük kék szemű?

Figyelt kérdés

2018. febr. 7. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
2018. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Az első link nem lett jó.

[link]

2018. febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak a szülők szemszínétől függ, hanem a felmenőkétől ill. ritka a tiszta zöld és a tiszta barna. Pl.: a rendszeresen szimplán barnának tituált "hazel" (mogyoró) zöldes.
2018. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
A férjemnek barna (mint a tejcsoki) az enyém zöldes szürke. A lányom szeme szinte olyan sötétbarna, hogy a szembogara alig látszik, a fiamnak kék színű.
2018. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha mindkét oldali nagyszülők között van kék szemű, akkor lehet rá reális esély. Ha nincs, vagy csak egyik oldalon, akkor sokkal kisebb. De pontos százalékot nem lehet mondani, a szemszín öröklődését a mai napig nem ismerik teljesen. Az biztos, hogy nem csak egy gén határozza meg.


Nálunk így volt:

Anyai nagyszülők: kék és barna - három gyermekük mind barna

Apai nagyszülők: kék és zöld - egyetlen gyermekük szeme zöld

Szüleim a fentiek alapján: barna és zöld - én és a tesóm mindketten kék szeműek lettünk

De még így is, az én szemem inkább szürkéskék, a tesómé pedig tiszta kék, szóval kék és kék között is van különbség.

2018. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Én zöldesbarna vagyok, a férjem kékeszöld, anyukám kék, anyós sötétbarna. A kislányunk egyelőre kék. 😊
2018. febr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha mindkettőnek van kék génje, akkor 25% az esély a kék szemre, ha a barna szeműnek nincs kék génje, akkor természetesen nincs esély kékre. (Ha az egyik szülője a barna szemű félnek kék szemű, akkor tuti van kék gén, ha nincs kék szemű szülője, akkor nem tudni előre.)
2018. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2018. febr. 7. 23:12
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Attól függ. Nézz szét a két szülő felmenői közt. Ha mindkét családban az anya az egyetlen világos szemű ember akkor szerintem tuti hogy sötét szemű utódok lesznek.


Nekem a családom egyik fele teljesen sötét szemű a másik teljesen világos. 3an vagyunk testvérek ebből kettő lett sötét és egyedül én világos szemű. Ez az eredmény azonos a cikkel amit olvastam:


Olvastam erről egy tanulmányt miszerint ha a világos és sötét szemű emberek egyfolytában keverednek akkor kihal a világos szem. Ez azt mondja: hogy több eséllyel lesz sötét szemű az utód mint fordítva.

2018. febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Továbbá tudd azt is, hogy vagy öt éves korig változhat a gyermek szeme színe.
2018. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!