Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kisabam allandoan...

Bogus20 kérdése:

1 hetes kisabam allandoan szopizna, ez normális?

Figyelt kérdés
Ma hoztuk haza kórházból, ott napi egyszer kapott cumisüvegböl is tejet. Itthon is folytattam a szoptatást este, mondták ugye igény szerint, jó ha minél többször, na de alig van szünet, semmit sem tudtam aludni. Sokszor rázza a fejét, olyan mint aki elégedetlen a cicivel, és tök sokat kell küzdeni mire beveszi. Ha sikerült, akkor rövid ideig rajta van, bealszik, de nem telik el negyed óra kezdödik az egész elöröl. Amúgy 4,5kilósan született, lehet még mindig ki kellene egészítenem? A ciciböl még úgy jön a tej, hogy ha maszírozom, tehát nincs ilyen, hogy magától csorogna, lehet h még jobban be kellene indulnia a tejtermelésnek?

2018. febr. 8. 03:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs gyerekem, de a nővéremnek van 4 is. Szóval vagy nagyon kevés a tejed és ami van az sem elég tápláló és nem tud eleget enni a baba, vagy pedig nem érzi, hogy mennyi neki az elég és csak enne és enne.
2018. febr. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Egy pici babának eredetileg három óránként kell ennie. Minden újszülött szopizna folyamatosan ez természetes, mert ők nem érzik mennyi az elég nekik. Az elején, azért javasolják, hogy többször tedd mellre a picit és hagyd "igény"szerint szopizni, hogy beinduljon a tejtermelés. Na de, ha van tejed és az nem vizes, akkor még árthatsz is azzal, ha folyamatosan eteted, mivel gyakori a hasfájás ilyen korban. Azt mondják a szopizás gorcsoldó is nekik, csakhogy te sem éreznéd jól magad, ha tele lenne a hasad és még mindig kapnád az ételt. Győződj meg róla, hogy nem e más áll a háttérben! Sokszor csak a közelségedre vágyik. Ha megfeszíti magát és nagyon sír, akkor a pocija fáj.
2018. febr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szoptasd igény szerint, ahogy mondták, attól lesz tejed. Ettől NEM fog fájni a hasa, sőt, szoptatási tanácsadó javasolta a hasfájós babával kínlódó barátnőmnek, hogy többször szoptassa, és bejött, mert nem evett egyszerre akkora mennyiséget, ami megterhelte a gyomrát. Olyan, hogy nem elég tápláló tej, híg tej, vizes tej, NEM létezik. És nem is azért van állandóan cicin, mert kevés neki, hanem mert ez ösztön, egyrészt, hogy beállítsa a mennyiséget, másrészt, mert most bújt ki a hasadból, nagyon igényli a testkontaktust.

Az időre szoptatást felejtsd el, a nők nagy része azzal apasztja el saját magának a tejet, hogy időre szoptat, és az órát nézi a gyerek igénye helyett. A mell nem kap elég ingert,így a tej apadni kezd.

Ha fontos a szoptatás, és tényleg akarod, akkor igény szerint, sokszor. Tudom, hogy ez nem könnyű, de ettől lesz elég tejed. Ja, a fejés ne tévesszen meg, egyrészt a baba többet szív le, mint a mellszívó, másrészt, nem mindenki tud fejni. A barátnőm sose tudott 10-20 millinél többet, a fia mégis 8 hónapos koráig anyatejen élt (előtte nem volt hajlandó lenyelni semmi kaját), elég jó súlyban is volt.

Nem a levegőbe beszélek, így csináltam én is, 2 évig szoptattam, 6 hónapig kizárólag. Nekem is mondták, hogy dehát 3 óránként kéne, biztos kevés, biztos híg a tej stb, de utánajártam a dolgoknak hiteles forrásból, nem hallgattam a környezetemre, és jól tettem.

2018. febr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babám ennyi idősen 1-2 órát is mellen volt (szopi, bealvás, ébresztgetés, böfiztetés,újra szopi...) Nem mondom, hogy kényelmes volt, de megéri kitartani.A szopi nagyon fárasztó a picinek, ezért is alszik bele, ébresztgetni kell. Idővel sokkal ügyesebb lesz és 10 perc alatt jóllakik majd.
2018. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Normális.

Sokan mondják, hogy nem az, régen tényleg szokás volt a 3 óránkénti etetés, ha nem órára eszik biztos nincs tej, rossz a tej, beteg, stb.

Pedig egy ilyen pici babánál normális, nem csak eszik hanem megnyugszik, elalszik. Ha fejlődik, nő a súlya, akkor minden ok.

Egy idő után majd ügyesebb lesz és más is fogja érdekelni nem csak a cici, később lesznek még fejlődési ugrások amikor sokat fog szopizni, ilyenkor se a tej fogy, hanem a baba nő és több tejet akar, így tovább szopizik - amivel nő a termelés.

2018. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!