Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ezt hogyan viselitek el?

Ti ezt hogyan viselitek el?

Figyelt kérdés

Szerintem rengeteg felelőtlen szulőnek nem való gyerek, én pedig túlzásba viszem az aggodalmat. 26 vagyok, idén nyáron házasodunk, és nagyon szeretnénk gyereket. Csakhogy az a baj, hogy én már most mindentől félteném: betegségektől (amikor a kis keresztlányom tudőgyulladást kapott, többet aggódtam, mint az anyja, nem is értem, hogy bírta), fulladástól, balesetektől, illetve szoktam látni, hogy a korúton elengedi néhány szulo a gyermek kezét, és előttuk pár méterrel futkároznak, nekem rogton az fordul meg a fejemben, hogy kifuthat az útra, hiába magyarázzák el neki, hogy nem szabad, sot sok esetben a "nem" a startgomb.


Hogyan tudtok mindent kontrollálni?


2018. febr. 8. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az igaz , hogy rengetegnek nem kene gyereket vallalni, de ezt meg abbol nem tudod megitelni, hogy a gyerekeik keze nincs hozzaragasztva az ovekehez.. :)

oke, vigyazni kell a gyerekre, mindig 100 szemednek kell rajta lennie, de tulaggodni sem szabad, mert akkor neked ugyanugy nem valo gyereknek, mint az altalad kritizalt csoportnak. hogy miert? azert, mert ne gondold, hogy " meg mindig a tulfeltes a jobb". egyaltalan nem.

persze, aggodik az ember a gyerekeert, ha beteg, fogod a kezet, hogy ne szaladjon ki az utra, figyelsz ra a strandon ezerrel, de nem retteghetsz 0-24ben azon,hogy mikor fog meghalni kb :S

2018. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

"...korúton elengedi néhány szulo a gyermek kezét,.."


Ehhez csak annyit, hogy az nem baj, hogy elengedi, hanem hogy általában 5 méterrel előrébb van a gyerek és minden felnőtt átesik rajta, és akkor még nem akart kifutni az útra.

Én anyám kezéből téptem ki magam 3-4 évesen a Hősök terén és futottam át a többsávos úton. Nem tudni, milyen megfontolásból, mert sosem csináltam ilyet. Még szerencse, hogy a 80-anas évek elején azért nem volt akkora forgalom és olyan sok kocsi, mit ma.


De a lényegre visszatérve. Az jó, ha figyelsz rá és óvod, de ne ess át a ló túloldalára, mert bele fogsz őrülni.

2018. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Hát nèzd, nekem volt egy barátnőm, az anyja a széltől is óvta mindig.

Megszerezte korán a jogsiját, de soha nem engedte az anyja vezetni... Néha, egyszer-egyszer. Az eredménye pedig az lett, hogy huszonéves kora elején egy fának csapódott kocsival, mert nem tudta irányítani a kanyarban a 6éves jogsijával.

Így is csinálhatod, de én azt mondom, hogy amíg nincs gyereked, ne akard már jobban tudni, milyen egy-két-három gyerekkel!

2018. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ki akarja jobban tudni? Ez szamomra negativ tulajdonsag, es nehezen tudom kezelni, pont azert felek a gyereknevelestol.
2018. febr. 8. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

A félelem és aggodalom be is vonzza a bajokat, tudatosan de jozan esszel pozitivnak kell maradni mert amit elkepzelsz valora is valik.

Pl sokan azt mondják a gyereknek is, jaj leesel, pedig azt kell, figyelj oda, kapaszkodj.


Bizti veled is fordult elő hogy pont azzal a ruháddal vagy barmiddel törtenik baj amire jobban vigyazol jobban féltesz. Ez ilyen.

2018. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A nem szot ill tagadast hirtelen a gyerek fel sem fogja pl nem azt kell mondani hogy ne szaladj az autoutra hanem pl állj meg azonnal



Pl nálunk megesett hogy láttam hogy pirosra fog valtani zebránál a lámpa igy szoltam a gyereknek most már ne szaladjunk nem érjük el, erre meglodult mert a szavakkal kombinált ugy fogta hirtelen, szaladjunk, elérjük.

Azt kellett volna mondani, lassits, várjunk.


Amugy aki rosszra gondol tényleg be is vonzza, rémképeket nem szabad gyártani.

2018. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Túlzásba tényleg ne vidd, tudod nekem ilyen anyám van ( már 2 gyerekes anya vagyok) és borzasztó nehéz volt mellette önállósodni, megtanulni MAGAMRA vigyázni.

Addig ok, hogy vannak helyzetek mikor valós a veszély és vigyázni kell a gyerekre, de pl ő is mindenbe látta, hogy baleset lesz, még egy padon se ülhettem úgy, hogy ne fogott volna le ne essek (kb 8 éves koromig), 8.- ba pedig még kézenfogva kísért az iskolába és jött értem, nehogy rossz buszra szálljak fel vagy el ne essek útközben. Egyetlen egyszer történt velem" baleset", annyira vigyázott rám. Akkor is csak lehorzsoltam a kezem, de ő annyira siránkozott, hogy rám hozta a frászt és elájultam, ő meg bevitt a kórházba, hogy agyrázkódásom lett biztos -.-'

Aztán mikor 9.-be mentem váratlanul meghalt apu, neki pedig dolgoznia kellett nem ért rá engem őrizni naphosszat ( pl mikor ovis voltam, haza se ment, ott várt kint az ovi előtt , nehogy sírjak). Nekem akkor lett nagyon nehéz ,féltem már egyedül az utcán, nehezen tudtam felismerni a valós veszélyforrásokat. Itt szembesültem igazán azzal, hogy bár ő jót akart ( nagyon is), rosszat tett.

Te ne legyél ilyen, mert a gyerek jár rosszul! Egészséges keretek közt óvd a gyerekedet majd!

2018. febr. 9. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!