Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Miért vagy mitől van az, hogy ha meghallok egy (kb.1,5 - 3) gyerek sírást rendesen befeszülök a hangjától? (23/F)

A kisbabák hangja nem irritál, nem idegesít, nem robbanok fel tőle. Inkább pszichológiai megközelítésre várok, mint arra, hogy "mert te is gyerek vagy még". A családomban most a nagyobbik bátyámnak van 3 kis gyereke, és ha átmegyek hozzájuk, szinte szétb*sz az ideg, ha meghallom, hogy nyivákolnak vmiért.

A kisbabák hangja még nem fejlett ki eléggé, hogy üsse azt a határt, ami már zavaró a fülnek. Ez az ok érthető, viszont ezen kivül miért lehet?

Gyereket egyelőre határozottan nem akarok, nem terhes tőlem xy sem, szóval ilyen előzményei nincsenek.

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyerek, sírás, idegesítő

2018. febr. 8. 20:07  Privát üzenet  

A válaszok

A gyereksirás pont azert olyan amilyen hogy a felnőttben bekapcsolja a riasztásközpontot, hogy segítsen, különben meg sem mozdulna senki.

Az már más kérdés hogy egyesekben a riasztoközpont bántalmazást idéz elő lasd hirekben csecsemő es gyerekgyilkosságokat indokolnak azzal hogy mert sirt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2018. febr. 8. 20:14 Privát üzenet

1.Nő vagyok

2. Van gyerekem

3. Nem szültem korán,32 évesen.

A fentieket figyelembe véve biztosíthatlak arról, hogy pon úgyanúgy szétb*sz az ideg a gyerekek nyivákolásától mint téged!

És szerintem minden ép hallású felnőttet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2018. febr. 8. 20:28 Privát üzenet

Valszeg egy kisbaba sírása azért nem idegesít, mert belül tudod, hogy máshogy nem tud kommunikálni, csak így tudja jelezni, ha valami baja van.

Egy 3 éves sírása azért idegesíthet téged, mert idősebb, netán már tud beszélni, mégsem képes elmondani, hogy mit akar, nem hallgat a jó szóra, tovább hisztizik és azzal akarja véghez vinni az akaratát. Szokj hozzá, a legtöbb nő ilyen :D

Valószínű, ha tényleg komoly baja lenne egy 3 évesnek, beteg, fáj valamilyen stb., szóval alapja van a sírásnak, akkor nem idegesítene téged, hanem inkább segíteni szeretnél neki. Mivel egy hisztis sírás és egy "valóban baj van" sírás között van különbség.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2018. febr. 8. 20:28 Privát üzenet
Direkt igy van kitalalva. Leirtak mar miert. Evolucios, biologiai oka van. Teljesen normalis. A hiszti mondjuk mas, az tenyleg nagyon idegesito, akkoris, ha a sajatod. Csak normalis ember tudja ezt kontrollalni es nem fog lekeverni egyet a gyereknek. Sajnos sok a nem normalis...

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2018. febr. 8. 20:37 Privát üzenet
Metionin nevű felhasználó válasza:

Mert direkt ilyenre alkotta a természet. Sajnos. Engem a kisbabák hangja is kikészít de valóban a kicsit nagyobbak (1-2 évesek) visítása még jobban. Egyszerűen agressziót vált ki belőlem, ökölbe szorul a kezem és minden erőmmel azon vagyok hogy oda ne menjek és meg ne rázzam őket. Persze ezek a dolgok csak elméletben villanak fel hálistennek, a valóságban nagyon békés ember vagyok aki a légynek sem árt. Ha ilyen helyzetben találom magam, inkább leszállok a buszról vagy gyorsan felteszem a fülhallgatómat de mindenképpen kivonom magam abból a környezetből ahol a visító gyerek van. Nálam sincs előzménye, nincs a családban kisgyerek és már ovis koromban is fennált a helyzet.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2018. febr. 8. 21:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Köszönöm a meglátásotkat, véleményeteket,tényeg sokat segített!

Örlök, h ezek szerint ne csak engem vet szét az ideg, hanem valamennyiünket. :)

Üdv!! :)

# 6/7Időpont 2018. febr. 8. 21:31 Privát üzenet
Van gyerekem ketto, de idegen emberek gyerekei az en agyamat is szetcseszik. Nem valtozott mert vannak mar nekem is. Neha ok is szet tudjak. Ilyen ez. De a sajat nyilvan masabb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. febr. 8. 23:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vannak itt olyan anyukák rendesen sminkelnek? Nem tanulta el túl korán a gyerek?
Akiknek jó alvó a babája (átalussza az éjszakát, nappal is alszik rendesen), falunk vagy városon laktok? Mennyi idős a gyerek?
Anyukák akik már dolgoztok rendesen gyerek mellett mit dolgoztok?
Mitől lehet ez? Egy éves gyerek eszik rendesen szilárd kajcsit, amint nem kap többet egyből kegyetlenül sírni kezd, amíg nem kapja meg a következő falatot. Akármennyit kap mindig ez van. Ötletek?
Nem baj, ha 13 órát aludt a gyerek? Amúgy is 10-11 órákat szokott egybe. Nem "aluszékony"? Eszik rendesen.
Milyen sport babakocsik vannak, aminek viszonylag nagyok a kerekei, és a gyerek is elfér benne rendesen?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!