Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány szót ismer a 10 hónapos...

Hány szót ismer a 10 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok pl hogy mondod neki hogy hozza ide a... És odamászik megismeri, felveszi azt valamit.

#10 hónapos #baba szó
2018. febr. 11. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
1237.
2018. febr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem sok. Az evést ha mondtam akkor mászott az etetőszékhez. Néha ránézett az említett dologra, pár játékra, de nem hozta pl ide. Majd csak 1 éves kora körül-után.
2018. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
849
2018. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Talán ha 5 szót tudott. Viszont ennyi idősen már nagyon sok mindent megértett. Viszont másfél évesen már nem tudtam megszámolni, hogy hány szót tudott és 22 hónapos korára folyékonyan mondatokban beszélt.

Én azt gondolom, hogy minden gyerek más. Vannak, akiknek előbb megérik a beszéd, másoknak meg később. Amíg még a gyerekorvos, illetve a védő szerint szépen halad, nincs gond, addig nem kell rástresszelni.

2018. febr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Most 9,5 hónapos a lányom. Tárgyakat így nem ismer, de ha enni hívom, vagy a fürdőben mondom, hogy megyünk vissza a szobába, akkor azt tökéletesen érti.
2018. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Az en fiam semmi ilyet nem csinált, 2 éves volt amikor először teljesített kerest hogy hozzon ide valamit. Néhány anyuka ki volt akadva, rájuk volt írva hogy jaj szegény kis butuska kisfiú.. De ezek semmit nem jelentenek.mert csn aki elobb van ski kesobb kezd el ilyen jellegű dolgokat csinálni. Sok szülő meg beleesik a hibaba hogy azt hiszi milyen extra okos...közben meg az én fiambol lett ösztöndíjas éltanuló:)
2018. febr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én azt hittem minden 9-10 hós baba tudja, hozza a tárgyakat. Kb 10 tárgy van és 10 cselekvés amit ha kérek megtesz/ idehoz. Akkor ebben kis okos a Babóm. :)
2018. febr. 11. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Ennyi idősen már mindkét lányom mindent tökéletes értett. Nem csak szavakat, hanem normális beszédet. Pl tegye a kacsáját az autója ülése alá vagy hogy a vödörbe lapátoljon. Ráadásul nem láttak közben, csak a hangom hallották.

Szerintem ebben a korban már alap, hogy érti az anyanyelvét, max nem reagál rá sok baba, de attól még valószínűleg érti mind.

2018. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!