Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hkm vagyok. Rengeteg...

22 hkm vagyok. Rengeteg olvastam azzal kapcsolatban hogy milyen fontos hogy a pici babáknak minél hamarabb olvassunk, meséljunk és beszéljünk hozzájuk. Milyen, én könyvet érdemes venni egy 4-12honapos babának (fiú)?

Figyelt kérdés
Szeretnék mese könyvet venni amiben vannak képek stb. Rengeteg időt szeretnék arra fordítani hogy minél előbb megtanuljon beszélni és nem akarom azt hogy egész nap a TV előtt tespedjen mert én nem vagyok hajlandó ezzel foglalkozni. Akinek van gyereke az milyen könyvet olvasott? Melyik a legjobb? NORMÁLIS VALASZOKAT VÁROK! KÖSZÖNÖM!...

2018. febr. 22. 02:15
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Már két éves a lányom és még nem olvas. Remélem neked sikerül hamarább megtanítani, mint nekem. :D az első fél évben zörgős textil könyvek keltik fel a figyelmét. Ezeken képek vannak, amikről tudsz neki mesélni. Később jöhetnek a képes könyvek, leporellók, amik kemény laposak, ezekről a képekről is te tudsz beszélni. Ha már nem tépné el a lapokat, tehát 1- másfél éves legalább, akkor jöhetnek a leporellók, ahol még.mindig a képek dominálnak, pár soros mesével. Ajánlom a kisvakondot, sok ismerősnek nagyon bejött. Itt is még mutogatnod kell és beszélned a képekről. A mondókáskönyvek még jó választás ilyenkor. Aztán, ha már több mint másfél, jöhetnek a rövidebb mesék. Magyar népmeséket, Grimm meséket, hosszabb mint egy oldalas meséket még mindig hanyagolj. Aztán 3 éves kortól már adhatsz neki választási lehetőséget, szülői vétó joggal. Anno én is bevásároltam könyvekből, van olyan is, amit csak évek múlva fog használni. Ebből kifolyólag a többségét már nem is nyomják. Nézz be egy Libribe vagy könyvesboltba, és keress személyesen. Állatok és autók jobban lekötik a babákat.mint az ember ábrázolások.
2018. febr. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi az a 22 hkm?
2018. febr. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

(hetes kismama) - én sem tudtam eleinte miről van szó


Igen fontos, hogy beszélj hozzá. Teljesen mindegy mit olvasol neki, a hangsúly a fontos. Kismillió mesekönyv van, nyilván nem a Grimm mesékkel kéne kezdeni, de nincs olyan, hogy legjobb.

Ennyire ne görcsölj rá, nem olyan bonyolult dolog.

2018. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!