Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Aki adott Espumisan cseppet hasfájós babájának, az hány cseppet adott és milyen gyakran?

A betegtájékoztató szerint minden étkezés előtt 26 cseppet kéne adni,de szerintem az rengeteg. Konkrétan néhány nap alatt elfogyna az üveg. Ti hogy adtátok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: hasfájás, kólika, Espumisan

2018. febr. 22. 06:35  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Minden etetesnel 25 cseppet (ha 40 mg-os)

Egy kérdésem lehetne nekem is ? 1 honaposan sok a 130 ml tapszer a babának ?

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2018. febr. 22. 06:55 Privát üzenet
Első vagyok es igy pont egy hétig tart ki egy üveg

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/11Időpont 2018. febr. 22. 06:55 Privát üzenet
A másik, tömnyebb verzió sokkal gazdaságosabb, ugyanakkora kiszerelés, kb ugyanaz az ár, de 5-6 csepp kell csak belőle. 😊 Minden kaja előtt természetesen.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2018. febr. 22. 07:16 Privát üzenet

Orvosi utasítás: 3*7 csepp

Vagyis nem minden ètkezèsnèl kap.

Mostmár csak este kap 1*7 cseppet.

Nálunk bevált ez az adagolás. 11 hós

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2018. febr. 22. 07:31 Privát üzenet

Minden kaja előtt.

Nyugi ez nem gyógyszer nem szívódik fel.

Én is sokalltam.Kb.3.5-4hós koráig kapta.

És igen, két fajta van, a másik gazdaságosabb.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2018. febr. 22. 07:32 Privát üzenet
A töményebbet adom 8 csep minden étkezés előtt.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2018. febr. 22. 07:40 Privát üzenet
Szia! Én is a 100mg-os kiszerelést adtam, az tényleg gazdaságosabb, bár nekünk jobban bevált az Infacol illetve a grape water!

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont 2018. febr. 22. 07:49 Privát üzenet
Jót nevetek ezeken a kérdéseken, tehát a betegtájékoztatóra rá van írva hogy kell adni, de te mégis a Gyakorikérdéseken kérdezed Kisguci Illésnét, vagy az épp betegség miatt otthon lévő unatkozó középiskolást.

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2018. febr. 22. 10:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért tettem fel itt a kérdést, mert a védőnő azt javasolta, hogy a betegtájékoztatóban szereplő étkezésenkénti 26 cseppet osszam el 1 napra. Ez így nem nagyon hatott, azt mondta akkor kezdjem el emelni. Kíváncsi voltam másnak milyen adagolásban segített, hogy ne hetekig kísérletezzek.

# 9/11Időpont 2018. febr. 23. 07:19 Privát üzenet

Szia!

Nem tudom, hogy bevált-e neked az Espumisan és hogy aktuális-e kérdésed meg a hasfájás a babádnál

Lassan 3 hetes kisfiú apukájaként leírom a mi történetünket, előre szólok hosszú lesz, de nálunk vége a "rémálomnak"...

Feb. 22-én (10 naposan) kezdődött a hasfájás pici fiamnál.

Mikor már 2 órája sírt, és nem lehetett sehogy se vígasztalni, akkor elrohantam a patikába.

A patikus Espumisan cseppet ajánlott, meg is vettem. (de felkészített lelkiekben, hogy közel nem biztos, hogy hatni fog).

Mellé még egy szélcsövet is beszereztem, segítettünk neki azzal is.

Ki is jött a puki meg a kaki, de volt amikor ennek ellenére is torka szakadtából üvöltött 1-2-3 órán keresztül és végül sajnos beigazolódni látszott a patikus szava, nem is hatott az Espumisan, így 4 nap múlva felhívtam a doktornőt, hogy mi legyen, Colief cseppet javasolt...

El is mentem azonnal, hogy megvegyem, be is lett neki adva, de sajnos annyit ért, mint az Espumisan.

Nem is az volt a legelkeserítőbb, hogy borzalmasan drágák ezek a cseppek (Espumisan kb 2000 Ft, Colief 4100 Ft, és ezek maximum 1 hétre elegendő adagok), hanem a tehetetlenség, és hogy továbbra is ordít a fájdalomtól a kisfiunk...

Csütörtökön végigolvastam az összes létező fórumot, és rátaláltam a PAPAVERIN nevezetű kanalas gyógyszerre.

Vényköteles, görcsoldó és nyugtató hatású, egyébként a mákból nyerik az alapanyagot.

Beszéltünk a párommal, elolvastuk a szülői véleményeket, és úgy döntöttünk, hogy kipróbáljuk.

Pénteken munka után be is ugrottam a rendelőbe, megkértem a doktornőt, hogy legyen kedves felírni, kiváltottam (az első patikában nem tudták megcsinálni, a második patikában kb 30 perc alatt elkészítették, addig bevásároltam legalább).

Ezután pénteken késő délután be is adtuk neki az első adagot (a napi adagolás 3x2,5 ml, a fórumokon azt írják a szülők, hogy evés előtt érdemes beadni neki), és péntek estétől már szépen, nyugiban alszik, jön a puki rendesen végre magától és volt már, hogy kaki is magától jött.

Megszűntek a fájdalmai pici fiamnak. :)

Közel 48 órája semmi hasfájással kapcsolatos fájdalom, sírás nincsen.

További pozítívuma egyébként, hogy ennek a (számunkra) csodaszernek, hogy kb 1 havi adag 211 Ft, azaz kettőszáztizenegy forint, igen, jól olvasod. Persze nem is lett volna kérdés, hogy ha a havi 20000 Ft-os gyógyszer oldja meg a problémát, azt is megveszem, csak ez azért mégis jó, hogy végre megkönnyebbülünk mind a hárman és mindez fillérekért.

Szóval ez lenne a mi történetünk a 9 napig tartó próbálkozásokról.

Kívánom, hogy mielőbb meg tudd oldani kisbabád hasfájását és eljöjjön az enyhülés számotokra.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2018. márc. 4. 08:14 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Espumisanos anyukák! Mikor hagytátok el babátoknál az Espumisant?
Babám most 11 hetes. Korábban hasfájós volt, ami azt jelentette, hogy álmából gyakran felsírt, de ezt kinőtte. Viszont most csak pár perceket tud aludni, mivel állandóan púpozza...
10 napos hasfájós babának mit lehet adni? Infacol, espumisan, Grip Water? Úgy tudom legtöbbjüket, csak 1 hónapos kortól vagy 1 éves kortól lehet!
3 hetes a kislányunk és hasfájós . Mi vált be nálatok idáig? Espumisan vagy infacol vagy esetleg más?
Hányszor lehet naponta Espumisan cseppeket adni 4 hetes, hasfájós babának?
Hasfájós babáknál mire jó az espumisan és mire a normaflore?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!