Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor vettétek meg az első...

Mikor vettétek meg az első "rendes" cipőt, szandit a gyermeketeknek? Milyen márkát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Kislányom 25-én lesz egy éves, kézenfogva vezetgetjük. Még sokszor lábujjhegyen jár, néha teszi le a talpát teljesen.
2010. jún. 8. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!Kisfiam 13 hónaposan kezdett el önállóan menni,ekkor adtam rá először cipőt.Egy szinte új,2-3 alkalmas Siesta cipőcskét kapott a kis unokabátytól.

Mostanában egyre többször olvastam, hogy a Siesták nem is annyira jók a kis babalábakra a harántemelő miatt.

Most a Deichmannban kapható olcsóbb kategóriás cipőt,szandált hordja a kisfiam....csak ajánlani tudom!Ott is találsz drágábbat,de én feleslegesnek tartottam beruházni rá,mert ugyanazt tudják,mint az olcsóbb társaik.

Jó válogatást,mert bizony nehéz döntés lesz! :)

2010. jún. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi Siesta szandit kezdzünk használni (koraszülött volt, gond volt a lábával, ezt ajánlotta a Prof.) Neki ma már (öt éves lesz) Asso szandit, cipőt használunk, a testvéreinek is. Nekünk bevált, igaz nem olcsók. Akkor vettük az elsőt, amikor elkezdtek kapaszkodva járni. (nem voltak még egy évesek amikor elkezdtek egyedül járni)
2010. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi épp most vettünk:)13 hónapos és még nem megy önállóan, de azt tanácsolta az eladó a siesta cipőboltban, hogy előbb elindul a gyermek ha rendes cipő van a lábán.Tehát mi siesta szandit vettünk,és nagyon rendes volt az eladó mert mivel 18-as szandi kellett így adott 40% engedményt./8300.-helyett 4900.-nem mindegy:)/
2010. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lányom 9,5hónaposan kezdett el menni a bútorok mellett, utána egy hónapig a kezünket fogta, majd egyik napról a másikra egyedül kísérletezett, egész jó eredményekkel...

Mivel télen történt, inkább lakásban voltunk, így cipőt nem vettem neki, egy puha talpút kapott anyukáméktól, azt náluk használta mert nagyon hideg volt a járólap. Otthon csak zokni volt rajta. Februárban amikor már ki tudtam vinni, akkor vettünk neki cipőt, keménytalpút, nagyon ügyesen ment benne,pedig féltem tőle hogy nincs hozzászokva és nem fog menni neki,de semmi gond nem akadt.

Ortopéd ismerős javasolta hogy minél többet legyen cipő nélkül,még most is, itthon még mindíg zokni a menő, vagy puhatalpú, kint legtöbbször rendeset használ, de előfordult már hogy levette és mezítláb rohangászott. A lábujjazáshoz nem tudok hozzászólni,nálunk ilyen nem volt, de biztos hamar rájön hogy az egész talpát kell majd használni.

2010. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a baba 11 hónaposan kezdett "sétálni" a bútorok mellett,most 1 évesen klzenfova jár. Csak kintre adok rá cipőt, bent zokniban van, azt javasolták, hogy jobb a láának, ha mezítláb tanul meg járni. Szintén yerekorvosi javaslatra Salus cipőt vettünk. Elég kemény, de ügyesen megy benne.
2010. jún. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lábujjhegyezéssel vigyázni kell,mert ha így marad lerövidül a vádlijában az izom,amin nem lehet segíteni.Mi is hasonló cipőben járunk,már három hónapja így lábujjhegyezik,le kell neki ilyenkor nyomni a kis lábát,nem szabad vezetgetni stb...konduktor tanácsolta.Siesta cípőt ne vegyél harántemelősek ....Hajlékony legyen a talpa, tartsa a bokát.Fontos az első cipő, erre nem szabad a pénzt sajnálni, a deichmanos 2990Ft-ért szerintem túl merev a talpa,én nem vettem meg.
2010. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy hajlékony talpú cipőt vegyetek,olyat ami tartja a bokáját, és ne legyen benne harántemelő. Kisfiam 10 hónaposan kapta az első cipőjét, mert akkor már kézenfogva sétált. Mi Elefantent vettünk a Deichmannban. Most 1 éves, már vettünk neki szandált is, szintén a Deichmannban Baren Schue a márkája. Nagyon meg vagyok velük elégedve.
2010. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiam 6 hónaposan állt fel, 6,5 hónaposan kezdett el bútorok mellett lépegetni. 8 hónaposan tette meg az első lépéseket kapszkodás nélkül. Rá egy hétre vettem neki liliputis cipőt, ezt csak bent használja és csak akkor ha a járólapon is megy. ha csak a nappaliban van akkor zokniban.

Jövő héten lesz 9 hónapos és tegnap vettem meg neki az első kinti cipőjét. Ő egy Linea márkájú félig szandi, félig cipőt kapott, aminek a teteje lukacsos. Még nem mertem neki sima szandit venni. ez a cipőmárka magyar, és sok orvos ezt ajánlja. ebben van harántemelő és tartja a bokáját, de nekünk az orvosunk ezt mondta h ilyen legyen, én hallgatok rá, mert jó szakembernek tartom. A talpa a siestától puhább, de nem a legpuhább. én nem is gondoltam h ennyire nehéz az első cipőválasztás, de tényleg jól meg kell gondolni. sztem te is kérdezd meg az orvosotokat h ő milyet ajánl.és rá hallgass!

2010. jún. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
puhatalpúban volt, amíg nem ment önállóan, 1 évesen indult el, elefanten cipője volt. most pediped flexe van és elefanten szandija. 2 éves.
2010. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!