Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet ez a nyakán és az arcán?

Mi lehet ez a nyakán és az arcán?

Figyelt kérdés

[link]


Védőnő hétfőn fogad, doki csak kedden lesz.


2018. febr. 23. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ekcema, vagy evett valamit amit nem kellett volna, vagy ha szoptatos, akkor te ettel valamit amit nem szeret a szervezete. Lehet sima kontaktallergia (oblitoszertol) vagy izzadsagtol.


Ezer es egy oka lehet...

2018. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ekcéma
2018. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 hónapos,anyatejes. Én gombára gondoltam. Mivel kezeljem addig? Sudocremmel kentem be fürdés után.
2018. febr. 23. 08:02
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Olyan nincs, hogy pénteken egy gyereket nem lehet orvoshoz vinni.
2018. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4: de! felhívtam tegnap délután és azt mondta,hogy ma képzésre megy, hétfőn alapból nincs rendelés, vigyem kedden. _Felhívtam azután a védőnőt aki mondta,hogy hétfőn vigyem be hozzá! Mivel pénteken meg ott nincsenek. vigyem ügyeletre? vagy mit kenjek rá?
2018. febr. 23. 09:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk anyatej-kiütés volt ez mindkét gyereknél. Elmúlt 2-3 hónapos korukban, mire megszokta a szervezetük.

Az ekcéma viszket, ha az lenne, a babát zavarná. A tej-kiütést nem érzik.

De kérdezd meg a dokit mindenképp!

2018. febr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Anyatej-kiütés tapasztalatom szerint csak pattanásszerű pöttyökben jelentkezik, bár az arcán is lehet, de a nyaka elég foltos és úgy az egész elég piros. Lehet persze, hogy ez ilyen erősen jelentkezett nála.

Ha hirtelen jött elő ennyire, akkor lehet allergia és ne kenj rá semmit. (Gondold végig, mitől lehet, mi változott: új vegyszerek használata ruhán, ágyneműn, válladon, kocsiban... stb., ha anyatejes, te mit ettél vagy ittál, amit eddig nem. De ha biztos nincs semmi ilyen, azért nem valószínű, hogy az.) Ez a veszélyesebb, ha bármi egyéb tünet van vagy terjed, duzzad, inkább ügyelet. Egyébként lehet pár óra, vagy hét is mire elmúlik.

Ha gyanús, hogy előtte is kicsit érdes volt és aztán lett nagyobb és pirosabb, akkor lehet ekcéma (jellemzően hidegben való séta vagy fürdés után jön elő és nem feltétlenül viszket) és igen, azon gomba is felültelepedhet kicsiknél (az már viszket) és ezekre jó lehet a Sudocreme, ami ha nem használ, nem megy le a pirosság, majd tovább érdemes menni a bőrgyógyászatra (nem kell beutaló).

2018. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én vinném gyerekügyeletre..
2018. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Szóval egy gyerekorvos azt mondja csütörtök délután, hogy majd kedden megnézem???

És te ebbe beletörődsz???

Én eleve nem járnék olyan orvoshoz, amelyiknek nincs minden nap (hétköznap) rendelése. És ha van neki, akkor helyettest is biztosítania kell. Olyan nincs, hogy á, most dolgom van, elmarad pénteken rendelés.


És ha ez most jött elő, akkor vársz vele keddig? Tényleg?

2018. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdezőt. Nekünk is volt olyan, hogy meg kellett volna néznie a dokinak a fiamat (de kiderült nem dolgozott aznap) és hiába van 4-5 másik gyerekorvos 1 épületen belül, elküldtek, hogy nem néznek rá ők sem....

Igenis van ilyen.. Sajnos. Na igen. Hippokratészi eskü..


Szóval a fiamnak is volt ilyesmije 2 hónapos kora körül. Nekem akkor azt mondta a védőnő, hogy gondoljam át, volt-e bármi amin változtattam. Ettem-e valamilyen "szokatlan" dolgot, cseréltem-e kozmetikumot, krémet magamon vagy más-e a mosószer, öblítő?


Ha csak az arcán és nyakán van, akkor tuti nem bőr irritáció. Az hason is lenne például.


Túl esett már a hormon ürülésen? Mert nálunk az volt. Kb 2 hét alatt múlt el a kiütés, kiderült, hogy csak ürültek a hormonok. Logikus volt, mert nem ettem semmi mást, mint azelőtt. Nem cseréltem semmilyen tisztító szert vagy mosakodót se. De ettől függetlenül kedden vidd el, csak nehogy valamilyen szteroidos arc krémet írjanak fel neki....


Én kenni nem kentem semmivel, mert látszott, hogy nem zavarja. Inkább többször mostam neki az arcát vízzel. Utólag megdicsért emiatt a doki. Ha anyatejes a babád, akkor még a tej is lehet jó az arcára.

2018. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!