Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi lenen az ideális...

Mennyi lenen az ideális korkülönbség tastvérek közt?

Figyelt kérdés
Tervezzük a második babát ha összejönne most akkor 2 év lenne a gyerekek között. Nekem nincs testvérem szoval semmi összehasonlitási alapon nincs. Milyen az élet 2 gyermekkel 2 év különbséggel? A nagyobb hogy kezeli a kicsit? Hogy viseli ha napokog nem leszek itthon mert szülöm a picit? Mire lehet számitani?

2018. febr. 24. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az tökéletes. Én a saját családom példáján át tudok erre válaszolni. Én 20 éves vagyok, legnagyobb testvérem 6 éves a legkisebb 3. Mivel egyrészt nem is egy háztartásban lakunk, elég gyér a kapcsolat közöttünk. Igazából nem tudok velük mit kezdeni.

De ők ketten nagyon szuperül megvannak. A mostohatesó 10 éves. Ő is nagyon jó kijön velük. Bár inkább a nagyobb 6 éves tesó az igazi játszópajtása.


Unokatestvéreim között is 2-3-4 év kölünbség van. Ők már felnőttek de nagyon jó a kapcsolatuk.


Szerintem az ideális kor 2-4 év a tesók között. Így nincs olyan generácis szakadék, mint akár én és tesóim között, és szerintem szorosabb kapcsolat is alakul ki az egyidősek között, mert sokmindent tudnak együtt csinálni. Majd együtt járhatnak moziba, szórakozni és megbeszélhetik a dolgaikat, amit veletek nem akarnak.

Na most én mit beszéljek egy 6 évessel? A jégvarázs meg lézerkardokon kívül nem sok mindent tudok.

2018. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 21 hó lett, mivel még csak 7 hós a kicsi, sok tapasztalatom még nincs. Hát nehéz, de nem gáz. Pörgős. A terhesség vége volt nehéz, rosszul aludtam, sokáig ugye a nagy miatt nem tudtam, nem bírtam a meleget de a nagyot ugyanúgy vittem játszóra mert igénye, vagy hazacipelni 38 hetesen mert neki nincs kedve sétálni, hát a terhesség vége nekem nagyon nehéz volt. Az első 5 hónap is mert a kicsi hasfájós volt meg alapból egy nagyon anyás természet, kis ölbebaba. A nagyobb megszokta. Az első hetekben látszott hogy megviseli, féltékeny volt, de úgy gondolom azóta nagyon jól viseli. Most nehezebb, hogy állandóan kúszik hozzá a kicsi, már most ő is nagyon anyás lett, szerintem emiatt. Nekem a nagy egy hihetetlenül nyugis természet, ha eleget tudok vele játszani akkor kenyérre lehet kenni. Pl ha 20 percig kell a kicsit is altatni, megérti, játszik addig egyedül. Én nem is foglalkozom házimunkával ha a kicsi alszik.

A kórházi napokat lehet én viseltem nehezebben, a fiam úgy jól elvolt. Mikor hazajöttünk megörült nekem de a babával volt elfoglalva. Aztán 2 hétig az ölemben akart állandóan ülni, de az más kérdés.

Szerintem ez az egész baba és gyerekfüggő. (Meg anya-apafüggő, nálunk apuka se a laptopot nyomkodja ha itthon van)

2018. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tesóm és köztem 11 hónap van nagyon jó testvérek voltunk gyerekkorunkba és vagyunk is a mai napig,de biztos hozzájárul,hogy egyneműek vagyunk és a mai napig egy városban élünk :)
2018. febr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem reprezentatív példa, de 2 év, vagy annál kevesebb korkülönbséggel a környezetemben 5-ből 3-nál az lett a vége, hogy 5-6 hónapig húzták, aztán a nagyot lepasszolták csanába, mondván, nem bírják, a másik kettő meg egymást túllicitálva panaszkodik állandóan, hogy ez így milyen nehéz. Nem azt mondom, hogy ne vállald így, csak hogy nagyon gondold át, bírni fogod-e egyszerre két ilyen picivel, mert sokan nem mérik fel, és az a vége, hogy a nagyot úgy paterolják el otthonról, ahogy csak bírják :( én ezt nem szerettem volna, tudatosan úgy alakítottam, hogy a nagy már nagyobb legyen, és addigra már amúgy is ovis lesz. De van, aki bírja, és tök jól megoldja, csak azt mondom, hogy gondold át, hol van a tűréshatárod.
2018. febr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!