Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kettő vagy akár több gyerekes...

Kettő vagy akár több gyerekes anyukák, akiknek max.3-4 éves gyerekeik vannak leírnátok egy napi rutinjaitokat, hogyan telik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy jár e már a gyerek óvodába, mikor keltek, mikor felszerelés, délutáni pihenő, főzés és házimunka, apuka mikor ér haza munkából, bevásárlás, szoktatok e programot szervezni, ha igen milyet, hétvége, játszotok a gyerekkel, ha igen mit szeret játszani és mennyi időt szántok közös játékra stb... Stb
2018. febr. 24. 23:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a megfogalmazásért és helyesírási hibákért csak telóról írtam és szeret kijavítani.
2018. febr. 24. 23:43
 2/6 anonim ***** válasza:

19 hónapos és épp 3 éves lányok. A nagy most kwzdte az ovit. Reggel fél 7 körül kelünk, eszünk kását gyümivel, elkészülünk és megyünk oviba, hazafelé kicsivel vásárlás, otthon főzés, játék, aztán déltől 2-ig alvás. Előtte vagy utána vagy is-is ebéd :) ebéd után ovimenet. Otthon elszórakoztatják egymást, vacsi, fürdés aztán fél 8 körül alvás. Apa külföldön, egyedül vagyok velük.

Tavasszal végre tudunk játszóterezni is majd.

Hétvégén általában unatkozunk, mert akkor nem tudunk barátokat áthívni vagy mi menni, mindenki apázik.

2018. febr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, házimunka nem sok van. Gyerekek elfutkosnak a lakásban, szerepjátékokat találnak ki, vonatoznak, legóznak. Kirakózunk, olvasunk együtt. Ha futni megyek, akkor bébiszitterrel gyurmáznak, festenek. Bababarátokkal összejárunk, Dajkálóra is járunk. Igazából nagyon hamar eltelik a napunk, nem unatkozunk, csak a hétvégéket utáljuk, főleg, hogy nem tudunk kimenni játszóra
2018. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Le a kalappal biztosan nehéz lehet az apuka nélkül nektek, de ügyesen megoldod ezek szerint :)
2018. febr. 25. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
2 és fél éves és 6 honapos lányaim vannak. A nagyobb is még itthon van,majd szeptembertöl ovis. Gondolom onnantol hasonlo rutin lesz mint az elöttünk szolonál. A mostani hideg idöben nem sokat járunk ki sajnos. Bevásárlást házhozszálitással intézem heti 1x,igy nem kell bevásárolni menni. Amit csak lehet,online veszek/intézek. Csak hétvégére fözök, hétköznap nem. A két gyerek annyira lefoglal h nem fogok naponta orákat a tüzhelymellett eltölteni miközben ott nyafognak. Inkább velük foglalkozom, plusz a többi házimunka. Párom 5 körül ér haza, onnantol besegit amig el nem alszik mindkét gyerek (este 9). Ha a nagyobbovis lesz, akkor majd ujra fözök amig a kicsi délben alszik. Nagyon várom h jobb idö legyen h ne bent poshadjunk egész nap. A kicsi nincs el a babakocsiban, ezért most nem tudunk nagysétákat, játszozásokat rendezni. Majd ha már ö is jobban elvan kint a üelegebb idöben.
2018. febr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 és 2 éves lányaink vannak. A nagy ovis, középsős, a kicsi február eleje óta bölcsis, én csütörtökön kezdek új munkahelyen.

Amíg a kicsi itthon volt, reggel 7 kor keltünk a nagyot elvittük oviba, utána hazajöttünk, főzés, mosás, takarítás stb. Közben a kicsi játszott, pakolt. Délben kb. 2 órát aludt. Felkelés után rendrakás, majd elmentünk a tesóért az oviba. Férjem 4ig dolgozik, negyed 5-re itthon van bicóval. Utána a lányok együtt játszanak, festenek, gyurmáznak, kupit csinálnak együtt. Kb. 6 körül vacsira, aztán a csajok megfürödnek egy nagy kád vízben, a nagynak általában ekkor ered meg a nyelve az oviról. Kb. 8 után már csendesülünk a kicsi fél 9-9 körül elalszik, a nagy olyan 9 körül.

Mióta a kicsi is bölcsis korábban kelünk fél 7 körül, én viszem majd őket reggel mindkét helyre, aztá magamat a munkaba. Nekem fél 5-ig lesz munkaidőm, úgyhogy délutáni gyerekhazaszállítást meg kell osztani majd.

Hétvégén nincs munka, a hétvégi programok változatlanok maradnak.

2018. febr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!