Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason fektetés (altatás)...

Hason fektetés (altatás) ártott valamelyikőtök babájának (egészen pontosan a csípőjének)?

Figyelt kérdés

6 hetes babánk csak hason tud aludni. Ennek elsődleges oka, hogy így tud kakilni, és úgy látjuk, hogy szereti "hasmeleget".

Olvastam, hogy így nagyobb esélye van a gyermekágyi elhalálozásnak, de ügyesen büfizik és van légzésfigyelőnk, ezért a csípőre gyakorolt hatása érdekelne.


2018. febr. 25. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Az én kislányom meg állandóan oldalt akart aludni, máshogy egyszerűen nem volt hajlandó. Mivel én meg paramami voltam, nem “engedtem”, ennek eredményeképp extra korán rájött, hogy fordulhat oldalra és jól kijátszott engem :D tehát gyakorlatilag ő is úgy feküdt párhetes korától, ahogy nagyon nem javasolják. Hason is nagyon szeretett aludni, tehát amikor már teljesen tudott forgolódni, mindig hason volt. Neki nem lett az égvilágon semmi baja a csípőjével, ez persze nem azt jelenti, hogy a tiédnek sem lesz. Nem vagyok orvos, nem értek hozzá, tehát fogalmam sincs, hogy egyébként mekkora eséllyel okoz gondot a “helytelen” fektetés. Erről jó lenne inkább orvossal beszélned, megnyugtatóbb lenne. Attól, hogy más gyerekénél nem lett baj, nem biztos, hogy a tiednél sem lesz és fordítva sem.
2018. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a három gyerek születésétől hason aludt. Soha semmi bajuk nem volt.
2018. febr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lányom hason alvós volt. Sőt, nem kicsi már és a mai napig úgy alszik. Semmi baja, :)
2018. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem már a kórházban hasrafektették a nővérek. Azt mondták így biztonságosabb, mert ha netán büfizne,így ki tud folyni a szájából, a hátán fekve viszont félrenyelheti.
2018. febr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam is indig hason aludt. Semmi baja nem lett :-)
2018. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Lányom detto, minden más pózban nyöszörgött, ébresztette magát. Semmi baja. Amúgy én még a kórházban megkérdeztem egy csecsemőst, hogy most mi van, hogy is kéne altatni. Azt mondta, ha hanyatt fektetem, visszafolyik a büfi és megfullad. Ha oldalra, elcseszem a csípőjét. Ha hasra, akkor bölcsőhalál. Tehát lebegtessem a kiságy fölött, az a tuti :D szerinte hagyjuk a gyerekeket úgy aludni, ahogy legjobban tudnak, mert úgyis mindenre van ellenérv.
2018. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Lehet lepontozni, de igaza van a 4-esnek. Az én babám nagyon nehezen büfizett, ezért nekem is azt mondták a nővérek, hogy hasra kell fektetni, mert háton félrenyelhet. Igen, hallottam hogy így meg a bölcsőhalál kockázata nagyobb (nem ugyanaz, mint a bukás utáni félrenyelés) Egyébként pint az oldalfekvés az ami nem jó a csípőnek. Szóval bárhogy fekteted, bele lehet kötni. A babák tudják nekik hogyan kényelmes és ha máshogy teszed le, akkor nem alszik, pár hét után pedig úgyis forgolódik.
2018. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Se fiamnak se lanyomnak nem artott.

Es meg sorolhatnék pár gyermeket akikről tudom,hogy hason alvósak voltak(köztük én) de nincs problémánk:)

2018. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek is úgy alszanak pár napos koruk óta. Nem akartam kitámasztani a hátukat oldalt alváshoz, mivel refluxosak, háton veszélyes lett volna altatni. Semmi baj a csípőjükkel. Amúgy nem is értem miért lenne, eleinte békapózba volt a lábuk, az meg kifejezetten jót tesz neki.
2018. febr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Minden választ nagyon köszönök! A gyermekorvos mondta, hogy elaltathatjuk hason, de aztán fordítsuk át hátára vagy az oldalára a bölcsőhalál és a rendellenes csípőfejlődés elkerülése érdekében. Persze mindig felébredt, vergődött, ezért elég hamar feladtuk.

Nagyon megnyugtattatok, úgy fog aludni, ahogy tud :)

2018. febr. 25. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!