Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud a 3 és fél hónapos...

Mit tud a 3 és fél hónapos babátok vagy mit tudott már 3 és fél hónaposan?

Figyelt kérdés
Azt hiszem nagyon le vagyunk maradva :( nem tud átfordulni.. gyülöl hason lenni pedig szépen emelné a fejét.. a hasát nálatok kinyomta mikor oldalára akart fordulni? Szépen lehet már vele beszélgetni .. nevetgél.. alszik este 9 től hajnal 4 ig 5 ször eszik.. nezegeti a kezeit megfog tárgyakat és el is játszik velük egy ideig de csak háton.. hason nem tud .

2018. febr. 25. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 12 hetes, még csak balról jobbra fordul át.

A hasaltatásra úgy szoktasd rá, hogy elfekszel, a mellkasodra rakod, szólítgatod és emelgeti a fejét. Vagy még megoldás a pocakpárna.

2018. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fiam 3,5 hósan fordult hátról hasra. De ő mindent korán csinált. (11 hós se volt még az első önálló lépéseknél) Mikor hasról fordult oldalra, akkor az egyik nyújtott karján támaszkodva a fejét próbálta egyik oldalra húzni és úgy fordult át.

A kislányom emelte a fejét 3,5 hósan és ennyi. Nem siet el semmit. :D mikor hasról akart hátrafordulni, a fenekét emelte és a lábával rugta magát. Lassan 8 hós és kúszásnál tart, úgyhogy lemaradva nincs, csak mindennel kivárja az időt 😁 ja, 3,5 hósan hason nem szeretett lenni, bár háton se, inkább csak kézben vagy hordozókendőben 😁

Pont a fiam volt az, aki függőleges helyzetben néha még hátraejtette a fejét 3 hónapos korban. Ennyit jelentenek ezek a dolgok. A kislányom jóval korábban támaszkodott az alkarján is.

Úgyhogy ne aggódj ezen, egyrészt semmit nem jelent melyik baba mikor tanul meg forogni vagy kúszni, másrészt meg lehet más területen fog gyorsabban fejlődni de neked annyira kicsi még a babád, hogy nagyon nincs lemaradva! (Ha 6-7 hósan se tud átfordulni, akkor van lemaradva)

2018. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

,, Beszélgetni" elég korán kezdett,de én egyfolytában mondom neki a magamet.2hos státusz vizsgálat előtt 2hettel mondtam páromnak jól le vagyunk maradva,mert semmit sem csinált abból ami a papíron volt.Aztan 1het alatt mindent csinált.3es fél hónaposan kezdett hátról hasra és hasrol hátra fordulni.De a sima oldalra fordulást csak most egy hete4hosan csinalja.Ha olyan kedve van nagyon sokat beszél,de van nap mikor 2gugyogest is nehéz kiszedni belőle.:-)

Szerintem amíg az orvos, védőnő nem mondja, hogy aggódj addig ne tedd.Nalunk a pici mindig ugrással fejlődik,a szomszéd kislány meg fokozatosan.Nincs két egyforma baba.Egyszer csak a te picurod is neki áll és mindent egyszerre csinál majd:-)

2018. febr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagytok lemaradva, az én babám is ennyi idős és nagyjából ugyanezeket tudja. Ne foglalkozz azzal a védőnői kérdőívvel.
2018. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Mi járunk gyógytornászhoz és azt mondta, nem baj, ha egy hónap lemaradás van, majd behozza, úgyhogy ne aggódj! ;)
2018. febr. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A miénk 2 hónaposan utált hason lenni. És nem akart bal oldalra nézni (a jobb volt a "kedvenc" oldala). Egy kicsit mindig többet hagytuk hason majd úgy tettük aludni a kiságyába , és balra fordítottuk az arcát. 1 hét sem kellett és ment neki szépen minden ami kell. Megszokta. És nem voltunk erőszakosak vele. Amíg jól esett neki addig gyakorolta. Most 4 hónapos és az átfordulást próbálgatja serényen, meg kúszna, de persze még várat magára a sikeres mozdulat. Rá fog jönni erre is.

Ne aggódj, nincs a babád semmivel sem lemaradva!

2018. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!