Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor engedjem lejjebb a...

Mikor engedjem lejjebb a kiságyat?

Figyelt kérdés
6 hónapos a lányom. Segítséggel ül, de mindig tartani kell, mert még nem tudja magát megtartani és eldől. Egyedül nem tud felülni. Hason már tenyéren nyújtott karral tud támaszkodni, és néha már átbillen a hátára,de fordítva még csak segítséggel megy neki. 3 fokozatú az ágya, most még a legfelsőn van.
2018. febr. 27. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Az első átfordulás után rögtön lejjebb tettem.

És ne ültesd! Ártasz!

2018. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Amíg csak forgolódik, nem tud kiesni. Ha próbál felkapaszkodni, vagy egyedül felülni, azonnal lejjebb kell tenni.
2018. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek:

Csak akkor ültetem, amikor látom rajta, hogy húzná magát ülésbe, csak nem tudja. Pl. a pihenőszékben félig fekvő pozícióban van, és onnan szeretne felülni. Vagy az ölemben fekszik és húzná magát fel. Ezzel is ártok?

2018. febr. 27. 14:00
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, ártasz. Ezek reflexek, nem szabad neki "segíteni" felülni.
2018. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Amíg Ő saját maga nem tud megülni nem szabad ültetni. Attól mert felhúzza magát még nem tud ülni, nézd majd meg próbálja felhúzni magát, de visszaesik nem?

Ne ültesd.

Az ágyat nyugodtan lejebb rakhatod, most már nagyon be fog indulni a fejlődés, jobb előbb lejebb rakni, a fiamnak már 7 hónaposan legalulra állítottuk mert már kezdett felállni. Szóval 1 hónap alatt annyi minden változik ilyenkor hogy nem szabad azt megvárni hogy egyszer csak kibillenjen az ágyból.

2018. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Szintén fél éves volt a kisfiam, amikor a babakocsiban elkezdett felkapaszkodni a mózes szélén. Azonnal cseréltem sportrészre és ezzel együtt engedtük le a kiságyat is.
2018. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már mozgolódik mehet eggyel lentebb, biztos ami biztos. Nem tart semmiből sem és legalább nyugodt lehetsz miatta.
2018. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Siman leteheted barmikor. Igazabol nem csak a gyerek miatt vannak a fokozatok, hanem azert h neked ne kelljen annyit hajolgatni. De ha a legalson aludt volna ujszulott kora ota akkor se lett volna semmi baja:)
2018. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9hós fiam két hete mászik, amint észrevettem rögtön leengedtük teljesen.
2018. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!