Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evő baba. Kinek hogy és...

Rossz evő baba. Kinek hogy és mennyit eszik a 9,5 hónapos babája?

Figyelt kérdés

Lányom eddig is rossz evő volt, de egy hónapja katasztrófa lett. Szinte semennyit sem eszik. Sem tápszert, sem főzeléket, semmit. A héten jött ki a 2. foga úgyhogy nem hiszem hogy amiatt ne enne.

A normális tápszer adagja 150ml , most maximum 50ml amit megiszik.(reggel és este kapja)

Napközben mindennel próbálkozok:főzelék, leves, virsli, gyümölcs, szendvics, gyümölcs, husi...stb. De mindenből maximum 5-6kanál és nem hajlandó többet enni. Próbáltam tápszert Napközben de azt egyáltalán nem kéri.

Eddig 3 óránként evett, most a 4 óránál vagyunk, de ez sem javít semmin.

A súlya amúgy gyarapodik szépen, de tényleg nagyon keveset eszik. Amúgy szorulásos baba.

Volt valaki így? Tapasztalatokat illetve tanácsokat megköszönném!!



U.i.: szóltam a védőnőnek is mielött betámadna valaki... Csak annyit mondott hogy próbálkozzak majd megjön az étvágya.



2018. febr. 27. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha gyarapszik a súlya nem ehet keveset.
2018. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad: szorulásos. Vizet eleget vesz magához? Nem cukros vizet, csak vizet.
2018. febr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Juj. Ha 5-6 kanál a rossz evő mércéje, akkor milyen jelzőt mondhatnék a 2,5 évesemre, aki 1-2 kanállal eszik maximum. :) A mai menüje (nem amit kínáltam, hanem amit evett): 1 fél joghurt, 2 harapás banán és egy harmad tenyérnyi pucér kenyér + víz.
2018. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha teáztatod, azt azonnal hagyd abba. Víz a lényeg. Szorulásra szilvalekvár, vagy van a Kecskemétinek szilvadesszert, az nagyon jó. Esetleg hígított gyümölcslé.
2018. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk néha olyan egyszerű megoldások segítettek, mint hogy kihűlten került elé az ebéd, éppen langyos volt a tápszer, nem műanyag hanem fém kanállal kapta az ételt.


Hiába bújt ki a foga, lehet mocorog a többi is. Nálunk akkor volt étvágytalan a fiam, amikor fogzott. Ilyenkor semmit nem evett meg, ami meleg volt.

2018. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Eddig bio gyümölcslevet ivott vizezve,általában baracklét azt javasolta a védőnő. Akkor normális hogy csak ennyit eszik? Nekem nagyon furcsa ez, a keresztfiam ennyi idősen nagyon jó evő volt, mindent megevett. Tudom hogy minden baba más és hogy nem szabad összehasonlítani őket. Elég neki ez a minimális étel? A vizet megpróbálom, de eddig nem fogadta el. Amúgy naponta 2dl italt iszik.
2018. febr. 28. 13:48
 7/13 A kérdező kommentje:
Melegen ő sem eszik semmit csak langyosan. A tápszert is inkább hidegen, vagyis szobahőmérsékleten issza. Mennyi vizet kell innia 1 nap?
2018. febr. 28. 13:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Kb. egy liter folyadékot tápszerrel együtt. Ez a minimum.
2018. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hu az nagyon sok. Reggel és este csinálok neki tápszert. Max 2dl iszik meg (jó esetben) akkor 8dl vizet itassátok vele Napközben? Akkor még ennyit sem eszik mint most
2018. febr. 28. 19:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Szeretnéd ha kiszáradna? Nem értelek komolyan.
2018. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!