Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám délelőtt 6-7...

4 hónapos babám délelőtt 6-7 óra között kel és kb másfél óra után visszaalszik kb 2 órát alszik és délután 3*30max 40 percet. Minden délután káosz.2-3hete kezdett forogni, lehet attól változott meg az alvásra? Normális, hogy ilyen keveset alszik?

Figyelt kérdés

2018. márc. 4. 13:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Alvásra- alvása
2018. márc. 4. 13:08
 2/9 anonim ***** válasza:

Keveset ??

Az enyem 4 honaposan nappal 2*30 percet aludt.

Nem mindegyiknek egyforma az alvasigenye. Add ossze, osszesen kb 12 ora legyen meg.

2018. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez hol kevés? Teljesen rendben van ;)
2018. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez kevés? A kislányom 2 hónapos korától 1x alszik fél órát ebéd után. Éjjel 10-11 órákat alszik.
2018. márc. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest amit aludni szokott tényleg kevés.Minden ébredés után egyre ,,hisztisebb".Dörgöli a szemét,ásítozik és sír, pont ugyan úgy mint elalvás előtt nem lehet lekötni semmivel, nem érdekli semmi stb..szóval úgy néz ki és úgy is viselkedik mintha neki ez kevés volna, viszont ha lefektetjük akkor el nem alszik.
2018. márc. 4. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyertelmuen nem almos. Es ez egyaltalan nem keves.
2018. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kevés?? :) nekem ebben a korban szintén délelőtt aludtak hosszabban, ha délután még egy fél óra becsúszott már boldog voltam..

de volt olyan időszak (mindkettőnél) hogy hetekig csak 3*30 percet aludtak naponta!!

a tied meg alszik napközben 3-4 órát...hát én gyönyörmámorban úszok már a puszta olvasásától is :))


Egyébként miért alszik délután 3szor?

egyszer kellene délelőtt, egyszer délután és nagyon max 10-15 percet szunyálnia még 18.00 előtt és akkor nem megy az este rovására. Tudom minden gyerek más, de nyilvánvalóan nem jó a mostani napirendetek ha nyűgös tőle.

2018. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A napirendjét maga alakítja.Addig míg nem kerültünk kórházba nem is volt gond.De ott nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy ő mikor alszik mikor nem, na meg éjjel is elég nagy volt a hangzavar, így azóta ezt a fajta ,,napirendet" alakította magának.A 3x30 percbe semmi beleszólásom, mert játék közben is képes bealudni.De utána ugyanolyan fáradt mint előtte.Mivel a kórház és a hatról hasra,hasról hátra,oldalra fordulást is egy időben volt azért kérdezem, hogy lehet e olyan, hogy esetleg a mozgásoktól fordult ennyire ki az alvása, mert most már azért eltelt 3 hét és azt gondolná az ember, hogy ennyi idő alatt vissza áll a normális kerékvágásba.


Amúgy nem panaszkodásból tettem fel a kérdést csak látom rajta, hogy nyűglődik és fáradt így zavar, hogy nem tudok rajta segíteni.

2018. márc. 5. 09:49
 9/9 anonim ***** válasza:
aludhat nyugtalanabbul a mozgásfejlődés hatására, ez igaz. ugyanakkor aludhat attól is rosszul hogy túl fárad, átesik a holtponton stb. Mindenképpen megpróbálnám azt elérni a helyedben, hogy rendszer legyen az életében (tudom hogy nem ismeri az órát, nem is arról van szó hogy percre pontosan történjen minden), de nem jó hogy délután összevissza alszik, gondolom azt sem ismered fel egykönnyen mikor fáradt - nem rosszból írom, ez nálunk is nagyon nehezen ment - idővel egyre egyértelműbb lesz, de addig jobb ha nem próbálod annyit altatni, mert így az altatásról szól az egész délután, meg a fél órás alvások erőltetéséből, ahelyett hogy minőségi, valóban fárasztó játékot és levegőzést minőségi, hosszú alvás kövessen. Nem tudom érted e mire gondolod, az lenne tehát a lényeg hogy ne hagyd fél órákat aludni, inkább légy ott viszont teljesen és játsz vele amennyire egy 4 hónapossal lehet (szerintem már egész jól lehet), hogy valóban lefáradjon, és csak akkor altasd, mikor már valóban fáradt, ne engedd a fél órás bóbiskolásokat. Akár fogj egy papírt, írd le számotokra mi lenne az ideális napirend, és próbáld tartani. az első pár nap nehéz, főleg mikor fel kell venned a kesztyűt, de hidd el hamar megszokja és hálás lesz hogy van egy rendszer az életében.
2018. márc. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!