Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itthon sárgult be 4 napos babánk?

Itthon sárgult be 4 napos babánk?

Figyelt kérdés

Normális h annyit mondtak, semmibaj csak kapjon sok folyadékot?(anyatejet)ilyenkor nem kell valamivel kezelni?


(Igen , nem kérdeztem meg a telefonban mert nemjutott eszembe hirtelen)


2018. márc. 5. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tudom, hogy a besárgulás valameddig normális, nem kell különösebben semmit sem csinálni vele. Minket így engedtek haza, hogy a fiam be volt sárgulva, 2-3 nap múlva elmúlt magától.
2018. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy mennyire!

Te diagnosztizáltad vagy a gyerekorvosa?

Mi 5 napot töltöttünk a kórházban és már 2. nap besárgult. Folyamatosan nézték a bilirubin szintjét, s csak akkor engedtek ki, amikor már bizonyos szint alá csökkent (és utána még hetekig sárga volt, kb. 2 hónapig). A kórházban kékfényt kapott.

2018. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a második írja...

Az első nekem nagyon besárgult,elég magas volt a bilirubin neki és még 4 napot ráhúztunk a kórházba,rengeteget volt lámpa alatt...etetni kellett volna,tehát a sok folyadék a lényeg..de a magas színt miatt nagyon nagyon aluszékony volt és alig evett.Volt vagy 1 hónapos amikor végre éberebb volt.

A másik 2 gyerek nagyon enyhén sárgult,nem kellett ráhúznunk a napokra és túl sok lámpázást nem is igényeltek, de mind2 gyereknél úgy volt az utolsó napunk,hogy vagy vagy majd kiderül az eredménytől,csökkent nekik szépen,habár határérték feletti volt kicsivel az egyiknél,de kiengedtek mert ez már és legyintett a dokinő.

2018. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekkel 3. napon engedtek haza pici sárgasággal. Első babát 4 naposan nehezen, 5 naposan már alig-alig tudtuk ébreszteni, csak aludt cicin és cumisüvegen is. Kezdett beesni a kutacsa, úgyhogy gyorsan bevittük a gyerekkórházba. A bilirubinja az egekben volt, azonnal adtak neki infúziót, és kékfényezték. 5 nap után jöhettünk haza elfogadható értékekkel. Továbbra is aluszékony volt, de ébreszthető, 1 hónap alatt tisztult le a bőre és a szeme fehérje. Második babával nem volt ennyire nagy a baj, ő kitartó ébresztgetés után rákapott a cicire, a 2. hétre teljesen lecsengett a dolog, magától ébredt enni 2-2,5 óránként.

Nem játék, hamar ki tudnak száradni a csecsemők. Ha a cicizés nem megy, fejj, vagy akár adj tápszert, idővel el lehet azt hagyni, de feltétlen legyen elég ennivaló a babapocakban. Vigyázz rá nagyon! Jó babázást!

2018. márc. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi 1 hetet maradtunk benn a kórházba sárgaság miatt. Még többet kellett szoptatni és kélfényt kapott. Minden baba besárgul, kérdés, hogy mennyire. Orvos mondta, hogy sárga? Vagy a kórházból amikor hazamentetek? Azt hiszem van egy határ, talán 250 (nem tudom a mértékegységet). Lehet megközelítette a babátok és azért szóltak. Szoptass minél többet, akkor hamarabb el fog múlni a sárgaság. A kislányunk szerintem kb 2 hónapig még sárgás volt, aztán szépen elmúlt.
2018. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*kékfényt
2018. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
A nap jót tesz.
2018. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Most van idom irni,nemtudom 7-es miért van lepontozva.

A Szegedi PIC-ből engedtek így haza, normál értékekkel, de itthon még egy picir sárgult,viszont ugyanugy ébred ,eszik,kakil. Kozben volt itt a gyerekorvos is,ha nem enyhul ,akkor egy het mulva kiirja vervetelre. De mivel a kozerzete jo a babának így nem tartja veszélyesnek egyáltalán.

A pic-ből úgy engedtek haza ha napos idő van akkor napfurdoztessuk ablaknál, nem kihuzott fuggonynel 10percet 2x :)

2018. márc. 9. 08:08
 9/10 A kérdező kommentje:

Mennyire?

Határon volt (vérvétel alapján) mikor hazaengedték és mondták ,h nem kell fény. Nem én diagnosztizáltam itthon.:)

2018. márc. 9. 08:09
 10/10 A kérdező kommentje:

4# remelem velunk ilyen nem lesz. Ijesztő dolog lehetett!

Szerencsére ő egyre többet van fent és megeszi mindig az 50ml-t kb.

2018. márc. 9. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!