Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hetes babával elmennétek...

5-6 hetes babával elmennétek családi összejövetelre pár órára?

Figyelt kérdés

Lesz egy nagy családi összejövetel, minden évben van. Mindig el szoktunk menni, olyan jó ilyenkor mindenkit látni. Nagybátyámék házában szokott lenni.

Beszélgetés, játék, gyerekek együtt vannak, játszanak stb. Jókat eszünk.

Viszont idén nagyjából 5-6 hetes lesz akkor a kisbabánk. Első baba, ezért nem tudom, hogy ez nem korai-e még. Azt beszéltük a férjemmel, hogy legrosszabb esetben csak 1-2 órára ugrunk be, aztán hazamegyünk. (Kocsival háztól-házig kb 40 perces az út, nem nagy távolság, Bp-en belül van mindkettő)


2018. márc. 6. 11:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen pici babával én nem mennék. Ha nagy a társaság előfordul, hogy valaki beteg, amit a kicsi könnyebben elkaphat. Külön külön nem kérdezhetsz meg mindenkit, hogy nem e beteg. Én is vágytam kimozdulni pici baba mellett is, de pár hetes korában nem vittük zárt helyre sok ember közé.
2018. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
62%
Nem
2018. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Én sem vinném. Pici még hozzá. Félnék, hogy elkap vmit. Főleg itt az influenza szezon kellős közepén. Illetve nem minden baba szereti a nagy tömeget.
2018. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Nyári időszakban simán.
2018. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Nekem annó a háziorvos azt mondta, hogy a második oltásig ne menjünk társaságba, főleg ne olyan helyre ahol betegség előfordulhat, mert olyankor még nagyon könnyen elkap mindent a baba, és sokkal nehezebben is gyógyul. Így a helyedben én nem mennék - esetleg megkérdezném a családot hogy pár héttel később nem jó-e nekik.
2018. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Nyári bulin én is simán elgondolkodnék. Ha 1-2 óráról van szó, akkor 2 szoptatás közé időzítve a pici úgyis nagy valószínűséggel a babakocsiban szunyókálna valahol az árnyékban.
2018. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

Ha senki sem beteg, simán.


Semmi baja nem lesz, én bkv-zok vele naponta, mert egy kocsink van, de a nagyobbal addig nem áll meg az élet :)

2018. márc. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
57%
Igen.
2018. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

7-es válaszadó elgondolkodtatott... Tényleg vannak, akik bkv-znak pici babával. Szoktam látni egészen piciket is, akik szintén ilyesmi korúak lehetnek.

2018. márc. 6. 12:09
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

Persze, simán. Attól, hogy elmentek, nem kell körbeadni a rokonoknak, hogy mindenki végig puszilgassa, 'bemásszanak' a babakocsiba, stb.

Ráadásul ha háznál is lesztek (tehát nem étteremben, vagy kültéri helyszínen), akkor simán elvonulhatsz vele, tud nyugiban aludni is.

2018. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!