Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el?

Hogyan altassam el?

Figyelt kérdés
Első baba, 2 hónapos. Evés után állandóan fenn van 2-2és fél órát. Aggódok, hogy nem fog megfelelően fejlődni az idegrendszere. Próbáltam ringatni, de csak idegesebb lett. Van elektromos hintája, de háton nem tud aludni, abba pedig hason nem tudom belerakni. A hordozókendőt nem szereti, állandóan sír benne. Ha berakom az ágyba, nem sír, emelgeti a fejét és nézelődik, ezt képes 2 órán keresztül is csinálni. A babakocsit szereti, abban tud aludni, de azt meg korlátozottan használhatom, mert a harmadikon lakunk egy nem liftes házban. Ha simogatom a hátát, azt szereti, de úgy se alszik el, nekem meg 1 óra után már be áll a karom. Egyéb ötletek?
2018. márc. 7. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Örökre? Vagy hogy gondolod?

Miért akarsz altatni egy gyereket, aki nem álmos?

2018. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem álmos, mert nagyokat ásítozik, és pislog. Ezért gondoltam, hogy nem tud elaludni magától, én meg úgy látszik, nem vagyok túl nagy segítségére. Ezért kértem tippeket...
2018. márc. 7. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Első, nem szeretem a piszkálódó, gúnyos hozzászólásokat, de ezen hangosan felröhögtem. :D
2018. márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha ásítozik akkor pedig álmos lehet, csak nem szeretne aludni :) és ha beszereznél egy altatós babakocsit, ami lehetne a lakásban, így nem kellene cipelni ? Az én fiam is 1,5 éves koráig abban aludt délben, különben nem volt hajlandó aludni!
2018. márc. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az hogy ásitozik nem feltetlenül jelenti azt hogy álmos. Te felkeles után nem szoktál ásítani? Vagy néha nap közben? 2 hónapos baba már nem alszik eszik alszik... baba. Az én fiam 2-3 órát simán fent volt ennyi idősen.persze ha volt kedve.
2018. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

Jól értem, hogy abból áll a napotok, hogy szoptatsz, altatsz, szoptatsz, altatsz? Nem kell neki annyit aludni már, sőt... most már simán lehet játszani vele, sőt, kell is! Tedd játszószőnyegre, hallgassatok zenét közben, nézze a mozgó játékokat. Mutass neki plüssöket, színes képeket. Babakönyvet nézegethettek együtt. Az enyém 2 hónaposan már megfogta a vékony műanyag alapú csörgőket, tök jól elvan vele. Tedd sokat hasra, kösd le úgy is könnyvel, színes, puha kockákkal. Énekelj, beszélj neki. A mozgásos énekek a legjobbak, ezeket imádják. Egy délelőtti és egy délutáni alvás bőven elég már, de ha nem fárasztod le, akkor hiába várod, hogy elaludjon.


Egyébként a hinta szuper altatási eszköz, így nem kell az egyre nehezebb babát folyton cipelni, ringatni. 😊

2018. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Az adamo hinta nagy segítség.

De amúgy ha elvan nem sír nézelődik miért akarod altatni?

A fiam kb.3hós korától napközben 4*20-30percet alszik.Most 9 hós és úgy egy hónapja előfordul 1-1.5órás alvás.Az éjjelek jók.

Lehet ennyi a babád alvásigénye.Ha 10-15 perc alatt nem tudom elaltatni én akkor hagyom, mert nem álmos.

2018. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem sír, ne piszkáld :) Rakd be a kiságyba, és ha ő még csendben nézelődik, hát tegye! Most éppen ennyi az alvásigénye. Fog ez még változni, ne aggódj!
2018. márc. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak a gyerekorvos ijesztegetett, hogy ha nem alszik eleget, le fog maradni az idegrendszerének a fejlődése, a többi gyerekéhez képest. Egyébként nem egésznap etetem meg altatom. 4 óránként adok neki enni, mert tápszeres, evés után 1-másfél órát játszunk, és utána próbálom meg elaltatni, mert azt mondta a gyerekorvos, hogy 2 hónapos baba, kb ennyit tud ébren maradni egyhuzamba. Az első másfél órában nézegeti a forgó elefántokat a hintában, meg plüssállatokat amiket mutogatok neki, de utána egyre nyugtalanabb, nagyokat ásít, meg olyan bágyadtan pislog, azért gondoltam, hogy álmos lehet.
2018. márc. 7. 12:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy csak untkozik. Masfel oraig ul a hintaban? Egy ekkora babat, mar letehetsz egy jatszoszonyegre, tegyel korbe neki szines targyakat, konyveket, csorgozz neki, probald vee megfogatni, vidd magaddal, mondd el neki, hogy mit sinaltok eppen, beszelgess neki, tornaztasd, faraszd le!
2018. márc. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!