Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 honapos kislanyom nagyon...

20 honapos kislanyom nagyon erzekeny. Ahogy picit jobban raszolunk vagy valamit megtiltunk, vagy gyereket sirni lat eloben vagy tvben rogton o is sirni kezd. Hogy tudjak rajta segiteni, hogy ne legyen ilyen erzekeny?

Figyelt kérdés
Persze orokolhette is, de gondolom alakithato, csak hogyan?

2018. márc. 9. 21:42
 1/1 anonim válasza:
79%
Szia! Kisfiamnak is volt ilyen időszaka. Most is érzékeny de már nem annyira. Mikor olyat szeretett volna csinálni, ami nem lett volna bölcs dolog (pl harapdálta az orrom állandóan, ez volt a kedvenc játéka ha szeretgettem), akkor belenéztam a szemébe, kértem, hogy figyeljen rám. Egyszerűen elmondtam, hogy ezt vagy azt miért nem csinálunk. Pl a tűzhely nagyon érdekelte. Megutattam neki,hogy forró, odahívtam mikor ment a sütő, megálltunk előtte és érezte,hogy melegebb a levegő. Többet nem ment a közelébe. Most, hogy nagyobb (3) már az ő feladta, hogy kinyomja a csipogó időzítőt. Mindig szól, hogy vegyek kesztyűt mert forró az étel. :D És miközben ott állsz a gyerkőc előtt átkarolod, vagy megöleled miközben magyarázol. Így érzi, hogy nem haragból szóltál rá. Ha mást látott sírni a fiam, akkor ölbe vettem, és elmondtam, hogy mi történik, miért sír a másik gyermek. Kicsi és így jelzi az anyukájának, hogy éhes. Vagy a kislány épp elesett és fáj a lába. Nincs baj, mert őt is megvígasztalják a szülei, úgy mint téged. És így megvan köztetek egy bizalmi viszony. Mer majd hozzád fordulni ha nagyobb lesz, bármi nyűgje-baja akad. Megismeri az emberi reakciókat (düh, fájdalom, csalódottság) azáltal, hogy elmeséled neki amit látsz.:)
2018. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!