Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babának is kell K...

Tápszeres babának is kell K és D vitamin? A gyerekorvos semmit sem mondott.

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1,5 hetes babám tápszeres, most jött ki hozzá a gyerekorvos, igazából semmit sem csinált vele, nem vizsgálta meg, nem mérte le, csak recepteket hozott és elmondta, hogy mi micsoda, mert legtöbb idegennyelven szerepel a papírokon. Azt mondta K vitamint már adni kell neki egyet, aztán csak havonta, a D vitaminról semmit se mondott, aztán az ajtóban miközben pakolt el megszólalt, hogy ja, el is felejtette, ha tápszeres, akkor nem kell majd a K vitamin sem. Most akkor mi a helyzet? Adnom kell neki a K vitamint, vagy sem? Milumil H.A. Start-ot kap. A D vitamint mikortól kell adni neki, ha kell és mennyit naponta, vagy egyáltalán milyen időközönként? Köszönöm annak, aki segít
2018. márc. 10. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
K vitamin nem kell mert tapszeres, D vitamin pedig minden nap egy csepp. (Vigantol)
2018. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

A K vitamint a tápszeres babának egyszer kell beadni. A többi kuka, azt hiszem 7 fiola volt egy dobozban.


D-t folyamatosan kell szedni, minden nap 1 cseppet. Nem tudom pontosan meddig kell, mi 1 évesek vagyunk, és még szedjük.

2018. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!!! Akkor mai nappal elkezdhetem adni neki a D vitamint? És adjak be neki egy K vitamint? Bocsánat, hogy visszakérdezek, nem akarom elrontani.
2018. márc. 10. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Igen, egy ampulla K vitamint adj neki, a többi nem kell(ha marad tápszeres) a vigantolt pedig napi 1 csepp :)

Mondjuk az én dokim azt mondta, a D vitamint ha elfeljtem beadni sem nagy katasztrófa, mert a tápszerben van, de azért adjam.

2018. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Igen, adjál be egy K vitamint.


A D tényleg nem baj, ha kimarad, nekem is volt időszak, amikor minden összejött, és 5 napig elfelejtettem. Nem lesz tőle semmi baja, de azért naponta próbáld adni.

2018. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kérdező! A D vitamint 2 hetes kortól kell adni, napi 1 cseppet anyatajbe/tápszerbe cseppentve, mert zsírban oldódik. A K vitamint tápszeres is kapja, a kórházban kapta az elsőt, 1 hetesen már te adsz egyet,majd havonta egyet. A ti esetetekben a havi adagog elhagyhatók, ha valóban csak tápszeres. A többit se dobd ki kérlek, inkább vidd be a védőnőhöz, ők hasznát veszik. Az én kisfiam is így kapott még két adagot a védőnőtől, mert csak anyatejes, ezért fél èves koráig még kapja a vitamint. Szóval kár lenne kidobni, ha másnak segíthetsz vele. Jó babázást!
2018. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aj-jaj, mindegyikőtök kicsit mást ír, remélem nem lesz gond, hogy már beadtam egy D vitamint. Azt nem tudom, hogy ki pontoz mindenkit 0%-ra, de én zöld kezeket adtam. Köszönöm a segítséget, a K vitaminos ampullákat pedig leadom majd a védőnőnek.
2018. márc. 10. 22:27
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

D-vitamint ezen az éghajlaton októbertől márciusig-áprilisig kell adni (felnőtteknek sem árt, persze felnőtt dózisban).

Utána ésszerű napoztatással megoldható a D vitamin bevitel. Egy-két hét múlva már minél többet vidd ki napos időben, amikor már karcol a nap és jön a kánikula, akkor szintén, de inkább reggel és este, lekenve naptejjel.


Egy jótanács: 1 éves kora után már nem sokat ér a Vigantol. Helyette Fresenis tablettát lehet adni. Egy kanál vízbe dobva szétesik por alakra. Ízetlen és egy évesen már simán be tudja venni így.

2018. márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
K vitamin egyáltalán nem kell(ett), legalábbis a vegyes táplálású most 4 évesemnél ezt mondták. D vitamin úgy emlékszem 2 hetes kortól kell, az első évben folyamatosan!!
2018. márc. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hetes korától volt tápszeres a kisfiam, a D vitamint a kezdetektől kapott napi 1 cseppet, 1 éves kora után nyáron októberig nem kellett (nyári születésű), azóta megint. A K vitamint nálunk hetente kapta a tápszer mellé, amíg el nem fogyott a 6 ampulla.
2018. márc. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!