Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az létezik, hogy ha egy baba...

Az létezik, hogy ha egy baba nagyon éhes, de nem kell fel enni, mert ahhoz sincs ereje az éhségtől?

Figyelt kérdés

2018. márc. 16. 17:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy felkel és visszaalszik, vagy mélyebbre alszik?Ilyen van?
2018. márc. 16. 17:19
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze. Így halt meg az a kisgyerek is, akinek a történetétől hangos volt a sajtó.
2018. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, és azt se, h milyen idős babáról írsz, de bizonyos idő után felkelteném megetetni. Ha teljesen elutasítja az ételt, és nem eszik, iszik már legalább egy napja, orvoshoz vinném.
2018. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Mióta nem kelt fel??
2018. márc. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Besárgult vagy túlöltöztetett újszülötteknél előfordulhat olyan, hogy nehezen kelthető, nem bír magához térni. Később nem tudom elképzelni, hogy bármi tünet nélkül kialakul, hogy addig jól evett, ivott, pisilt, kakilt, aztán egyszercsak az éhségtől nem bír felkelni. Ha kisebb babáról van szó, kortól, alvási szokásaitól függően 6-8 óra után inkább kelteném, egyébként meg figyelni kell elég pisis pelus van-e vagy aggódás esetén szoptatott csecsemőnél mérni mérleggel, mennyi megy be. Nagyobbat, hozzátápláltat pedig fél-egy nap után, ha semmit nem fogad el, vinnék orvoshoz.
2018. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Mióta nem eszik

..??

2018. márc. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Én kétlem. Szerintem sírva hagyással leszoktatott babák max. Ők is felkelhetnek csak minek sírnának, úgyse kapnak enni. Meg ahol fénnyel etetik a gyereket és a kutyának se tűnik fel, hogy súlyra feleannyi, mint az adott korban kellene.
2018. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

Szia! Ha teljesen egèszsèges, nincs besàrgulva, kizàrt, hogy nem kel fel. Akkor màs baja is van a èhsègen kìvül. Az èn kisfiam ìgy volt. Nem volt tejem, de senki nem hitte el. Mindenki azt fùjta, hogy majd megjön a tej, csak szoptassak. Hàt szegèny èjjel-nappal cicin volt kèt napig, aztàn ùgy besàrgult, hogy egyszer csak nem tudtam felèbreszteni. Mikor màr dèlutàn 5 òra volt ès aznap mèg csak aludt (hiàba tettem tisztàba, fürdettem, stb.), nem evett, a pelusa pedig teljesen szàraz volt, felhìvtam a vèdőnőt, aki a gyerekorvost, aki beutalta a kòrhàzba. Èn nem mentem be, hanem vettem egy nagy lyukù cumisüveget, àlmàban a szàjàba dugtam, ès abbòl folyt a kaja, ìgy nyeldeste. Borzasztò volt. A 3750 grammal született gyerekem 3250 gramm volt akkor màr. Èjjel èbresztőre keltem etetni. Màsfèl nap utàn felèbredt. Akkor megfogadtam, hogy a következő babànàl nem hallgatok senkire, màr a kòrhàzba viszem a tàpszert. Azòta van mèg kèt kislànyom, ott volt a tàpszer. Valamennyit szopiztak, ha nem volt nekik elèg, kaptak pòtlàst.

Szòval ha nem kel fel a kisbabàd, sürgősen beszèlj orvossal.

2018. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
13 hós baba, már nem annyira kicsi, csak tegnap este óta nem kelt fel enni, csak inni.Mi baja van?Az éhségtől nem kel fel?
2018. márc. 16. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán megerőltető lenne orvoshoz vinni?
2018. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!