Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas de nem meleg? A lázmérő...

Lázas de nem meleg? A lázmérő szerint 38fokos láza van a babámnak (8hónapos) de sem az arca sem a teste nem meleg.

Figyelt kérdés
Magamnak is mértem hogy hátha nem jo a lázmérő de nem mért többet.Azért aggaszt a dolog mert kapott kúpot viszont ha nincs is láza akkor nem biztos hogy jót tesz neki.Elég hülye kérdés tudom de tanácstalan vagyok nagyon,eszik iszik jatszik ahogy szokott,nem nyűgös tehát betegnek nem látom,fogalmam sincs mi ez most :/ délután megyünk orvoshoz de addig enni se bírok az idegtől.Valaki tud tanácsot adni?
2018. márc. 21. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy 38 fokos enyhe láztól ne kapjál idegbajt kedves kérdező, a legnagyobb jóindulattal mondom, pláne ha amúgy eszik, iszik, játszik és nem is levert. Már nem annyira apró az a csöppség, hogy pánikolj egy minimál láznál. Semmi baja nem lesz a kúptól sem. Ha más tünete nincsen, nem elesett, nem beteg, no pláne ha a láza is lemegy , az orvosig vidáman kibírja, megnézi, aztán megnyugszol. Bármilyen enyhe vírusfertőzés is bújkálhat benne, amit okosan leküzd a testhő emelkedésével a szervezete. Esetleg nem fogzik épp? Az is okozhatja. Ha ezen kívül kutya baja, akkor nagy levegő és tessék lehiggadni, valószínűleg orvoshoz rángatni is fölösleges lesz, ha itt megáll a történet, de persze nem vagyunk egyformák és ha attól megnyugszol, akkor hajrá. Aztán bízzunk benne, hogy ne a rendelőben szedjen valami komolyabbat össze az éppenhogy lázas gyerek. Első gyerek? Kicsit trenírozd az idegrendszeredet kedves anyuka, mert lesz ennél cifrább is biztosan, nem lesz jó buli minden egyes alkalommal az amúgy is beteg gyereket avval stresszelni, hogy anyuka infarktust kap mellette, mert lázas. Igyál egy jó teát és nyugalom, minden rendben lesz!
2018. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol mérted? Levontad ha pl popsiban? De fülben is kicsit több mint homlokon ...

És erre még felesleges kupot adni

2018. márc. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Így van 38 fok felett adunk csak làzcsillapítót, mert a làz akadàlyozza meg a vírusok szaporodàsàt. Korai làzcsillapítàssal csak azt éred el, hogy vagy ledönti a betegség, ami làzasan nem döntené le, vagy sokkal lassabb lesz a gyógyulàsi idő.
2018. márc. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha popsiban mérted, abból le kell vonj fél fokot. Egyébként 38 az még nem láz.
2018. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De jönnek a szemfogai.Gondoltam erre én is viszont azt írják hogy amiatt nem lehet lázas.Ezt viszont nem tudtam hogy nem szabad 38 alatt csillapítani a lázat :O köszönöm szépen az infókat.

Ettől én is tartok hogy az orvosnál kap el valamit,de már hétfő este ota lázas,ma reggelre virradóra pl nem volt láza egész éjjel,hétfő este és hajnalban viszont lázas volt,mivel kúpot adtak neki lement,de tegnap délelőtt ujra felszökött,aztán estig semmi.Nem értem...

2018. márc. 21. 09:11
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

38,6-nál érdemes csillapítani (orvosi ügyeletnél mindig ezt kaptuk parancsba). Ha fülben, popsiban méred, egy fokot le kell vonni (ha bizonytalan vagy, de volt használati utasítása a lázmérőtöknek, azt olvasd el vagy próbáld kikeresni neten a gyártónál). Ha max. 3-4 napig lázas, akkor valószínűleg vírus, ha más nem bántja, nem szükséges dokihoz vinni, ha azon túl is lázas, akkor lehet olyan baci, amire antibiotikum kellhet - plusz persze amennyiben egyéb fájdalma vagy olyan tünete is van, amitől nem tud enni vagy pihenni - és irány a doki.

Nekünk azt is mondták több gyereknél több orvos, hogy a fogzástól lehet enyhe hőemelkedés, de ugyanakkor az immunrendszer is gyengébb, vagyis nem is a fogzástól lesz beteg, hanem valami kórokozótól, amitől lehet, egyébként nem is lenne. Népi megfigyelésem szerint ezt konyhanyelvre lerövidítve: a fogzástól simán lehet lázas :) A mieinknek olyankor a nyálzáson, állandó rághatnékon, a napközben elterelhető, de éjszaka zavaró fogfájáson kívül jellegzetesen ilyenkor az arcuk egyik fele pirosabb volt.

2018. márc. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értelek. Ezt a kérdésedben nem írtad, de valóban, ha már napok óta lázas, az más történet, de első körben szerintem hívd fel az orvosotokat, ha azt mondja menjetek, akkor meg kérj időpontot, ha lehet, hogy ne kelljen várakozni a rendelőben. A szemfogak előbújása sem okoz kevésbé sem más tüneteket, mint az összes többié, így igenis, lehet attól is lázas. Az igaz, hogy extrém magas lázat nem okoz a fogzás, de ez az alacsony érték klaszikusan az, ami még belefér abba is. Egyénenként eltérő miként reagálnak a gyerekek a fogzásra, vannak mázlisták, akik onnan tudják, hogy fogzik a gyerek, hogy kint a foga, más picúrok meg végigszenvedik az egészet, a legkülönbözőbb tüneteket produkálva. Láz, hasmenés, nyűgösség, bármi... Szerintem telefonálj, pláne ha a viszonylagosan enyhe láz kezdete egybeesik a fogak áttörése körüli idővel. A lázcsillapítási protokoll tekintetében meg minden orvos mást mond, vannak akik a nemzetközi ajánlásokat sem veszik figyelembe(WHO), illetve nagyban függ ez is a gyerek közérzetétől. Lehet csillapítani a 38 körülit is, attól függ hogy viseli, ha feltűnően nyűgös, elesett a gyerek, de a tiédnek semmi baja. Ez alacsony láz, szerintem hagyhatod, ha más tünete nincsen. Nem ártottál a kúppal sem, ne aggódj. Ha meg bebizonyosodik, hogy a fogzástól van, akkor inkább a fájdalmat csillapítsd,persze csak ha indokolt és igényli, nem kell azt sem feleslegesen, a legtöbb készítménynek eleve van lázcsillapító hatása is.
2018. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Minden válasz hasznos volt számomra és egyben nyugtató is :) aranyosak vagytok,tényleg köszönöm!!!
2018. márc. 21. 11:12
 9/10 A kérdező kommentje:
Sétálni kivihetem? Reggel ota nincs láza.Ti ki mernétek vinni a levegőre?
2018. márc. 21. 11:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze :) Jót fog tenni neki a friss levegő.
2018. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!