Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti sokat ringattatok a babát...

Ti sokat ringattatok a babát ha az nem sírt?

Figyelt kérdés
Nagyon nyugodt és boldog babám van. Általában csak akkor sír ha hirtelen éhezik meg illetve ha a pocakja fáj. Ezek ritkasagok, mert figyelek, hogy mit eszek és már látom h mikor kezd éhes lenni. Így én inkább leteszem az ágyra vagy a jatszoszonyrgre és odaulok és úgy játszom, simogatom masszírozom őt. Viszont anyósom és a sogornom okoskodik h nem hurcolaszom egesznap és h nincs állandóan kézbe. Én úgy gondolom, hogy nem lesz lelkiserult amiért nincs 24orat kézben. Ő nagyon jól érzi magát ha így fekve szórakoztatom. Sőt simán meg tudok főzni úgy hogy lent van velem a pihenő székben. Persze közben odalepek és foglalkozom vele. Tudom a baba úgyis ad visszajelzest, de most tényleg ennyire gáz ha nincs felszoktatva?
2018. márc. 21. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Sosem ringattam. Mikor lefektettem őket, szépen elaludtak, nem sírtak, csak picit rugóztak a kiságyban. Elhűlve kérdezgették tőlem is - nagymama korúak - hogy hogyhogy nem kell rázni őket? Miért ráznám? Ha szépen elvan, elalszik, akkor rázzam, hogy hozzászokjon, aztán meg sose akarjon elaludni anélkül? Régen lehet ez volt a szokás. Sosem tettem volna semmi rázóba, vagy hintába, már a látványától is rosszul vagyok, ha ilyet látok, mert én még egy hintaszékben is azonnal el kezdek szédülni. Én is játszószőnyegre tettem és főlé a játszóállványt, elvolt, ha sírni kezdett, odamentem és foglalkoztam vele.
2018. márc. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Mennyi idős?

Élvezd ki, hogy ilyen! Jön a szepa, és minden megváltozik. :)

2018. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
3honapos. Nem tudom szeretni ezt az egészet, mert mindig azt kell hallgatnom h én mindent rosszul csinálok.😣 Annyit foglalkozok vele, de mindenki csak azzal jön h de sosincs kézbe.
2018. márc. 21. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nagy gondban lennék ha az iker lányaim folyton kézben lennének :) Ha főzök pihenő székbe teszem őket és tvznek vagy egymásnak gagyarásznak. Szépen eltudnak aludni az ágyukba külön szobába :) De ugye ők ott vannak egymásnak ez sokat segít :)
2018. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem is egyedül alszik el. Mindenki csodálkozik is. Persze tudom ez változhat idővel de eddig nagyon nyugis baba. De gondolom nappal sincs állandóan a kezetekbe.
2018. márc. 21. 12:16
 6/10 anonim ***** válasza:

3:

Nem csinálsz rosszul semmit, nyugi. :)

Csak egyből gondoltam, hogy 3-4 hónapos lehet, mert ilyenkor remekül elvannak a közeledben, nem mászik, nincs még fogzás, szepa és a többi nyalánkság.

Majd lesz. :) De ez nem baj, nem rossz dolog, és nem annak a jele, rosszul csinálod. :) egyszerű életkori sajátosság.

Nyugtass meg mindenkit, hogy te majd csak akkor ringatod, ha elég nehéz lesz. :) Első gyerek, mindenkinek meg akarsz felelni, tökéletesen akarsz csinálni mindent.

Ehelyett tedd azt, ami szerinted a legjobb. Az öregek se tévedhetetlenek! És nyugodtan építsd le őket egy szemtelen válasszal, vagy köszönd meg a látogatást, és küldd őket haza. Állj ki a saját véleményed mellett és ne engedd, hogy mindenki mindenbe beleszóljon!

2018. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sose ringattam, ha sirt, ha nem.. Erősödik a tudeje legalabb egy kicsit ha hagyod sirni en mindig hagytam oket :D
2018. márc. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nalunk meg pont forditva, minek cipelem annyit, folyton ezzel jottek, meg hogy miert nem alszik a kisagyban. Ha olyan lett volna a gyermekem, mint a tied, en sem hurcolasztam volna feleslegesen, nem ertem, miert piszkalnak, ha nektek igy jo. Az enyem nem lett felszoktatva, hanem olyan tipus volt kezdettol, akit ha letettem, sirt. Hiaba raktam a kisagyba, mozesbe, ringattam a babakocsiban. Fozz nyugodtan, tedd le nyugdodtan, orulj neki, hogy nem kell rugozva altatnod, ahogy nekem kellett. En nem ertem ezt, az embereknek (rokonoknak) semmi sem jo?
2018. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát semmi. Tudod mindig csak ők csinálták jól...
2018. márc. 22. 19:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha meg sokat lenne kézben az lenne a baj:). A kislányom magától aludt el mindig, én szívesen ringattam volna, de kifejezetten nem tetszett Neki. Az én kislányom is teljesen jól elvolt egyedül, “eljátszott”, elnézelődött. Már 16 hónapos, de most is ügyesen eljátszik egyedül, ha pl főzök vagy vasalok. Örülj neki, hogy ilyen a babád és ne hallgass senkire!:)
2018. márc. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!