Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt 3 hetes...

Miért csinálja ezt 3 hetes babánk éjszaka?

Figyelt kérdés

0:30 körül felkel és vagy 3ig nézelődik,kipattan a szeme. Aztan már nyugos. Nappal is nehezen alszik el es akkor se sokaig.

Nem tudom mit csináljunk, már nagyon fáradt vagyok.

Van valami módszer ,h átvészeljük? Sokára lesz olyan h nem kel 2-3óránként vagy már most is többet kéne aludnia?

Ha 3 kor elalszik akkor is kel 5 körül és nem alszik 11 ig vagy délig...:/

Anyatej+ tápszeres.

Neha latom h faj a hasa de nem sir keservesen, csak nyugos es sehogyse jo neki. Aztan kakil egyet és újra elvan.

Pihenoszékbe jól elvan, de nem tudom mennyit lehet benne ilyen pici baba?


2018. márc. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Hagyd hadd nezelodjon, te meg Aludj.
2018. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, minél észrevétlenebbül tettem tisztába szoptattam meg, annál könnyebbek voltak az éjszakák vele. Pl. Nem kapcsoltam villanyt, nem beszélgettem hozzá.

A babáknak ölelés, ölelés, ölelés kell. Volt hogy velünk aludt a nagy ágyba és csak magamhoz húztam ha szopizni akart.

2018. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az eleje ilyen, még nem alkalmazkodott a kinti világhoz. Észre sem veszed, olyan hamar elmúlik 🙂 de ha pontosabb tanácsra vágysz, facebookon van altatás csoport.

Próbálj meg olyan szokásokat felvenni, amikkel kényelmesen érzed magad (pl altatásnál dúdold mindig ugyanazt a dalt, döntsd el, hogy az esti rutinnak része legyen-e a fürdetés), de legyél mindig rugalmas. Ha sír a babád, próbáld megvigasztalni (szoptasd, ringasd, tornáztasd, próbálj sétálni vele) , de ne vedd magadra, ha nem sikerül rögtön, idővel sokkal jobb lesz. Olvasgass itt: lll.hu sokféle pihenőszék van, olyan is, amiben akár órákat aludt, meg olyan is, amiben napi 2-3x 20 perc javasolt, ezt a gyártó megmondja.

2018. márc. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsokat. Probaltam ugy aludni h o tudtam h fent van es nezelodik, de nem ment. Hiaba voltam totál fáradt. Mindig amint elaludtam vna felkeltem..

:/


Sose kapcsolok ejszaka villanyt semmihez. Nem is nagyon beszélek hozzá. De ígyis kipattan a szeme.:(

2018. márc. 22. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is marha nehezen aludt vissza éjszaka! A fő gond, az volt, hogy hanyat altattuk és a kapálózásra felkelt, pedig sikerült már "elő"altatni, cici elnyomta, utana felvettem vállra egy kis popsidönci, és amikor beájult annyira, hogy letehető akkor raktam a kiságyba....aztán jött a kapalozas.... amikor mar esteink teltek igy el, hogy 1kor megébredt és fel6ig ment ez a leteszem cici altat, leteszem, cici altat... igy elkezdtem hasra tenni, van légzésfigyelő alatta elsősegély tanfolyamon is részt vettünk, szoval biztonsagban érzem! Ha a hason is megebred, kifekszunk a nappaliba, komfortcici az elnyomja... magamra fektetem, és úgy alszunk 3 orakat mint a huzat...

Eleinte ragaszkodtam, hogy meg kell tanulnia a kisagyba elaludni/ ott aludni... de annyira kimerültünk Ő is meg én is, hogy ezt hamar feladtam...mert ha már átesik a holtponton még nehezebb elaltatni...


Ha nagyon nyugos a hordozókendőben is 5perc utan megnyugszik, és alszik.. a kendő egy csodaszer Nalunk, sokszor napkozben is abban altatom, érdemes megprobalnod, lehet a Te babadnak sem kell több, csak hogy jo kozel legyen hozzád, erezze a tested meleget, hallja a szived dobogasat, ami olyan megnyugtato volt mig benn volt a pocakban! Lehet ez már elnyomja annyira, hogy sikerrel hosszabb idore le tud tenni!:)


Hidd el hetrol hetre konnyebb, jobban rájon az ember az igenyekre...Te is jobban tudsz majd pihenni!:)

2018. márc. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a hosszu valszt!!!:)
2018. márc. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!