Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fázik a babám éjjel?

Fázik a babám éjjel?

Figyelt kérdés
Honnan lehet tudni, hogy fázik-e a 3 hetes babám éjjel? Egy középvastag hálózsákbab (őszi-tavaszi) és azon egy vékonyabb babatakaró van. Amikor fél 5-kor, a szokásos időben ébred, teljesen hideg a pofija, orra, karja. A karját nem tudom betakarni, mert mindig kiveszi a takaro alol, ahogy kalimpál. Honan tudhatom, hogy jó-e, elég-e neki ez a takarás?

2018. márc. 25. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ha fázna vagy melege lenne akkor sírna.

Milyen meleg a lakás éjjel?


Mi annak idején 19 fokra fütöttünk éjjel (téli a fiam) és egy hosszú ujjú bodyban, harisnyában és a hálózsákban aludt. Semmi takaró.

Ha belenyúlsz a zsákba és meleg van ott, akkor biztosan nem fázik.

2018. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Ha fázna valóban sírna. Amúgy onnan tudod, hogy fázik-e, ha megnézed a tarkóját. Ha hideg, akkor fázhat. Ha pont jó akkor nincs semmi gond, ha forró vagy izzadt akkor melege van. A végtagok nem relevánsak, lehet hideg a keze/lába attól, hogy nem fázik (még egy felnőttnek is).
2018. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hőmérő!
2018. márc. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

19- 20 fokban ideális altatni, és nem kell hálózsák is + takaró, csak az egyik.

Egyébként a vérkeringés miatt hidegek a végtagjai, ez teljesen fiziológiás, idővel elmúlik. Azt kell megnézni, hogy a nyaka hátul milyen.

Fázni nem fázik, viszont ha túl beöltözteted, vagy túl betakarod, azzal megölheted, mert ez a leggyakoribb kockázata a bölcső halálnak. Ez járjon az eszedbe, mikor arra gondolsz, fázik, nem nem fázik.

2018. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Személyes tapasztalatom van. Kisfiam karácsonykor született, szóval téli gyerek. Hazavittük a kórházból, jó meleget csinaltunk nehogy fázzon. Eltelt néhány nap és én is azt tapasztaltam, hogy hideg az arca az orra, de a gyerek gyönyörűen aludt. Azt gondoltuk mi is, hogy biztosan fázik, igy vettünk egy kis olajradiátort amit be raktunk a kiságya alá. A házban 26 fok volt már mi majd meghaltunk a nagy melegbe de a gyerkenek csak hideg volt továbbra is az orra arca keze. 😀

Mivel az első gyerek volt eléggé kis kezdők voltunk, így mivel sajnáltuk a gyereket magam mellé vettem. Na ott nem volt hideg sose semmije. Csak a bibi az volt 3 évig nem aludtam rendesen tőle mivel odaszokott. 😁 a második gyerek is téli baba volt, nála már okosabbak voltunk. Őt már nem kapattuk magunk mellé. Rájöttünk hogy ha fázna sírna. Ilyenkor még fejletlen a keringésük azért hideg az arca. De ez nem azt jelenti, hogy fáznak is.

2018. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%
Nekem a fiam fél óránként kelt azért, mert fázott és alig lehetett visszaaltatni. Kellett egy pár óra, mire az eszembejutott megnézni a nyakát hátul, hát hideg volt. Én azt tapasztaltam az enyémeknél, hogy régen túl vannak öltöztetve, ha meleg a kezük. Olyankor a hátuk már izzadt volt. Szóval ennyire normális a hideg kéz.
2018. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!