Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes baba viselkedése...

Eszter20180320 kérdése:

7 hetes baba viselkedése normális így?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hetes, 3580 grammal és 52 cm született, most 4530 gramm és 57,5 cm. Ez normális ? Nem hízott keveset? Tápszeres! Doki nem mond rá semmit! Napközben nem akar aludni, éjjel is kel legalább egyszer enni. Ha ébren van semmi nem foglalja le szinte, 5-10 percre a felé helyezett színes játék és annyi. Csak ölben akar lenni, és akkor is mozogni kell vele. Ha ébren van sokat sír. Hasfájása nincs. A ti babátok mikor kezdett el kicsit is elleni egyedül ? Imádom, de néha jól esne egy olyan ebéd amit nem sír végig mert nem nálam van. A másik kérdésem h mikor kell neki elkezdeni nyúlni a felé helyezett játékokért? Mert nézi de meg sem mozdul értük esetleg :)
2018. márc. 26. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megfelel a korának a babád növekedése és viselkedése.

Én a játékívvel játszottam neki és majdnem 8 hetes volt, mikor utána nyúlt először. Ezzel kezdett kicsit önállósodni.

Minden baba más, reméljük a tiéd is hamar felfedezi a játékokat. Nálunk a csilingelő színes dolgok váltak be.

2018. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Jézusom, 7 hetes kis apróság és már milyen elvárásaid vannak! Próbáltad már a hordozókendőt? Ő még annyira picike, az anyukája mellett a helye, rosszul érzi magát, ha nem érzi az illatodat, nem érzi, hogy ott vagy mellette! Hova rohansz? Kár, hogy nem tudod szoptatni, mert a napi 8-10 szoptatás is kielégíti az újszülöttek igényét a tesi kontaktus iránt, érzi az anyukája illatát, a bőre melegét, ez ebben a korban nagyon fontos.

Miféle játék??? Ő egy újszülött, könyörgöm. Még nem is lát rendesen, max. 1-2 méterre. Szerintem a legfontosabb, hogy te csillapodj le, higgadj le, mert a baba érzi minden rezdülésed, ha te befeszülsz, ő is. Próbáld ki a kendőt, vagy fektesd a mellkasodra és takard be egy puha takaróval, biztos, hogy el fog rajtad szunyókálni. Amikor már mélyebben alszik (15-20 perc után) szépen tedd át a kiságyba. De pl. az én kislányom a kiságyába utált aludni, újszülöttként a babakocsiba aludt és mindig oda toltam, ahol én voltam. A babakocsi szűkebb, biztonságosabb neki, mint a kiságy. Lehet igényli, hogy a lába, feje, keze mindig hozzáérjen valamihez, ami neki biztonságot ad. Legyél türelmesebb a kicsiddel sokkal. Egyedül ellenni? Most lesz fél éves a kislányom, de marhára nem szeret egyedül ellenni. Alszik egyet délelőtt, egyet délután, nekem abban a pár órában kell minden mást elintéznem, amikor fent van, vele és mellette vagyok. leterítek egy nagy pokrócot, mellé ülök és úgy nézelődik, gőgicsél, énekelek neki, most már érdekli a csörgő, a babajáték.

2018. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Te eddig nem láttál csecsemőt? És miért lenne bármi baj a fejlődésével? Amúgy ha lenne valami gond akkor egyfolytában nyesztetne a védőnő és a gyerekdoki. 7 hetes az egy pici baba, nem sok mindent kell csinálnia, ráadásul alig lát valamit, talán olyan 4 hónaposan kezdenek el játszani.
2018. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az első hozzászólónak a kedves szavakat. De kedves 3. , igen első babás anya vagyok, és igen, ilyen pici sosem volt a környezetemben. Gyakran vagyok bizonytalan igen, de csak mert szeretem és a legjobbat akarom neki. Nem kell azonnal lehülyézni az embert csak mert kérdez. Örülök hogy te ilyen zsenialitással születtél, te biztos rögtön mindent tudtál .
2018. márc. 26. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a hízása, addig míg az orvos nem mond rá semmit addig biztos lehetsz benne ,hogy semmi probléma vele.

Napközbe nem aludt sokat a miénk sem.Nem minden baba eszik alszik baba.Szerintem fogd vagy tedd hordozóba és legyen rád csatolva.Ha nem csináltam semmit csak összebújtam vele és beszéltem neki, meg egy két játékot oda-odadugtam a nózija alá de kellett idő mire észre vette őket.Te vagy a legjobb gyógyír a sírásra.

Éjszakát kb 3 hónapos korától alussza át, bár állítólag a tápszeresek előbb beleszoknak az ilyenbe.

3 hónapos volt mire úgy tényleg elvolt mondjuk negyed órát fél órát valami játékkal.

Nekem is fura volt az elején, hogy enni csak akkor tudok ha pont alszik vagy a kiságy mellett, de hamar beleszokott az ember.Ne várj tőle csodákat épp csak megszületett.

2018. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a hízása.


Nekem kb 2 hónaposan kezdett el nyúlni a fiam a dolgokért, de úgy tudom ez 3 hónapos korra "elvárás". Bár nem szeretem ezt a szót, de azt hiszem akkor kérdezett rá a védőnő :D


Adj egy pici türelmet még a babádnak, hamarosan kinyilik neki a világ, és többet ellesz egyedül. Most még csak Te vagy neki <3 :)


Nekünk 2 - 2,5 hónapos kora körül kezdte felfedezni a kis világot, nézelődni. Észrevette pl a kezeit. Akkor már én is meg tudtam ebédelni sírás nélkül. Addig is kitartást!

2018. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!