Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van okom felni ha a 9 hetes...

Van okom felni ha a 9 hetes lányom nem hajlandó hason lenni? Tobbi lent .

Figyelt kérdés
Minden nap többször próbálkozom a hasra tétellel, van amikor 5 percig van amikor több ideig bírja általában sírás a vége. Emelgeti a fejet van hogy at is fordítja ha jo kedve van, de többségében a pelenkaba turja a fejet sírva vagy egyik oldalra nézelődik. Nem nyomja fel magát még .El vagyok keseredve mar e miatt teljesen. Jo par vele egyidos csecsemő mar gyönyörűen konyokol es néz felfelé. O nem. :( beszeltem devenyessel kis törölközőt próbálok a hóna ala tenni 2 napja igy megy a próbálkozás hatha könyebb neki. Nyugtassatok meg hogy rendben lesz vele minden :( volt valakinek ilyen babája aki nem hajlandó hason lenni? Mikor tanult meg felfelé nézni? Hogyan alakult a mozgás fejlődése ?
2018. márc. 31. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd meg fog erősödni. Még bőven ráér.
2018. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Fu az én fiam nagyon utált hason lenni az elején. A védônô meg stresszelt, hogy na, ugye sokat van hason? Napi 1-2 percnek is örültem eleinte. Rá kellett jönnöm, hogy mik azok a dolgok, amiket érdekesnek talál és ilyeneket raktam elé. Illetve minden alkalommal máshol tettem hasra (pelenkázó, kanapé stb). Szépen lassan belejött, nem volt szükség fejlesztésre.


Én fontosnak tartom a hasra tételt, akkor is, ha sírdogál. Ha 5perc, akkor 5perc. Van 1-2 olyan ismerôs anyuka, akik úgy voltak vele, hogy sajnálják a gyereket, meg nem fogjál kínozni. Hát késôbb visszaütött.

(arról nem is beszélve, milyen csúnya lapos lesz a fej hátul, meg ki is sebesedik...)


Kitartás, menni fog!

2018. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Meg csak 9 hetes hova sietsz, miert erolteted ? 4-5 honapos mire megerik ra, es akkor is a babak 90 % a utalja
2018. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is utált hason lenni. 2,5 hónaposan kezdett könyökölni az alkarján. 2 hónaposan emelte de sokszor csak sírt, hogy nem akar hason lenni. Hogy alakult a mozgásfejlődése.. jó gyorsan. 5 hónaposan minden irányba forgott, 6 hónaposan kúszott majd mászott, 7 hónaposan abból kiült és felállt, 11 hónaposan indult el.

Második babám dettó, ő is ennyire utált hason lenni. 5 hónaposan forgott ő is, 7 hónaposan kúszott, 8 hónaposan felállt, másnap felült féloldalasan, 1 héttel később elkezdett mászni, 2 hete se, azóta mászik mint a golyó. Most lesz 9 hós, hát "kicsit" belehúzott.

Úgyhogy egyik gyerekkel sincs semmi gond.

2018. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam is utált hason lenni.6hósan fordult vissza hasról, 8.5hosan kezdett mászni és ülni.

Jövő héten lesz 10 hós mászik ül kapaszkodva feláll, kapaszkodva próbál arrébb lépni az még nem nagyon megy.

A lányom ilyenkor már ment.Nem egyformák.

2018. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sok baba van így, nálunk a fiam utált hason lenni, a lányom jobban viselte. Nekünk az mondta a gyerekorvos és a vedőnő hogy napi 20-30 percet kellene hason fektetni de ezt megoldhatjuk a sok 1-2 perces hasonfeltetésből is. Szóval szerintem nyugodtam ti is inkább sokszor rövid ideig rakjátok hasra, nálunk bevált ...szép lassan egyre hosszabb időt töltöttek egy huzamban hason.
2018. márc. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!